Zulbex (10mg)

0
+0 -0

Gamintojas: KRKA, d.d., Novo mesto
Veiklioji medžiaga: Rabeprazolo natrio druska
Stiprumas: 10mg
Grupė: Virškinimo sistemai ir medžiagų apykaitai, Receptiniai

Zulbex tabletėse yra rabeprazolo. Ši medžiaga priklauso vaistų, vadinamų protonų siurblio inhibitoriais, grupei. Šie vaistai mažina skrandžio rūgšties gamybą.

Zulbex tabletėmis gydomi išvardyti sutrikimai.

– Aktyvi dvylikapirštės žarnos opa ir aktyvi gerybinė skrandžio opa (pepsinės opos).
– Simptominis erozinės arba opinės gastroezofaginio refliukso ligos (GERL), kuri dažnai būna susijusi su stemplės uždegimu, sukeltu rūgšties ir susijusiu su rėmeniu, gydymas bei ilgalaikis gastroezofaginio refliukso ligos gydymas (palaikomasis GERL gydymas).
– Simptominis vidutinio sunkumo, sunkios ar labai sunkios gastroezofaginio refliukso ligos, taip pat susijusios su rėmeniu, gydymas (simptominis GERL gydymas).
– Zollinger-Ellison‘o sindromas. Tai retas sutrikimas, kuris pasireiškia pacientams, kurių skrandyje pagaminama pernelyg didelis kiekis rūgšties.
– Zulbex tabletės vartojamos kartu su dviem antibiotikais (klaritromicinu ir amoksicilinu), taikant Helicobacter pylori išnaikinamąjį gydymą pacientams, kuriems diagnozuota pepsinė opa.

Zulbex (10mg). Vartojimas

Zulbex visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

REIKIA NURYTI VISĄ ZULBEX TABLETĘ.

TABLEČIŲ NEGALIMA TRAIŠKYTI AR KRAMTYTI.

Toliau nurodytas paprastai rekomenduojamas dozavimas suaugusiesiems ir senyviems pacientams. Savarankiškai nekeiskite dozės ar gydymo trukmės. Zulbex negalima vartoti vaikams.

Aktyvi dvylikapirštės žarnos opa ir aktyvi gerybinė skrandžio opa

Įprasta dozė yra viena Zulbex 20 mg tabletė vieną kartą per parą.

Jeigu Jums diagnozuota aktyvi dvylikapirštės žarnos opa, tikėtina, kad gydymas truks keturias savaites, bet vėliau gydytojas gali nuspręsti dar tęsti gydymą papildomas keturias savaites.

Jeigu Jums diagnozuota aktyvi gerybinė skrandžio opa, tikėtina, kad gydymas truks šešias savaites, bet vėliau gydytojas gali nuspręsti dar tęsti gydymą papildomas šešias savaites.

Erozinė arba opinė gastroezofaginio refliukso liga

Įprasta dozė yra viena Zulbex 20 mg tabletė vieną kartą per parą. Tikėtina, kad gydymas truks keturias savaites, bet vėliau gydytojas gali nuspręsti dar tęsti gydymą papildomas keturias savaites.

Palaikomasis GERL gydymas

Įprasta dozė yra viena Zulbex 10 mg arba 20 mg tabletė vieną kartą per parą. Kiek laiko teks vartoti tabletes, nurodys gydytojas. Turėsite reguliariai lankytis pas gydytoją, kuris iš naujo įvertins Jūsų simptomus ir peržiūrės gydymą.

Simptominis GERL gydymas

Įprasta dozė yra viena Zulbex 10 mg tabletė vieną kartą per parą. Tikėtina, kad gydymas truks keturias savaites. Jeigu simptomai per keturias savaites neišnyksta, kreipkitės į gydytoją. Praėjus šiam pradiniam keturių savaičių gydymo laikotarpiui, jeigu simptomai pasikartoja, gydytojas gali nurodyti vartoti po vieną Zulbex 10 mg tabletę prireikus ir tada, kai reikia, kad būtų malšinami simptomai.

Zollinger-Ellison‘o sindromas

Įprasta rekomenduojama pradinė dozė yra trys Zulbex 20 mg tabletės vieną kartą per parą. Vėliau gydytojas dozę gali keisti atsižvelgdamas į tai, kaip Jūsų organizmas reaguoja į gydymą. Gydytojas nurodys, kiek tablečių ir kada reikia gerti. Turėsite reguliariai lankytis pas gydytoją, kuris iš naujo įvertins Jūsų simptomus ir peržiūrės gydymą.

H. pylori išnaikinimas

Įprasta rekomenduojama dozė yra Zulbex 20 mg (kartu su dviem antibiotikais: 500 mg klaritromicino ir 1 g amoksicilino) du kartus per parą kiekvieną dieną (paprastai 7 dienas). Simptomai paprastai palengvėja dar prieš opai visiškai užgyjant. Todėl svarbu, kad nenutrauktumėte tablečių vartojimo, kol tai padaryti nenurodys gydytojas. Išsamią informaciją apie kitus vaistus, vartojamus taikant H. pylori išnaikinamąjį gydymą, žr. kiekvieno vaisto pakuotės lapelyje.

Pavartojus per didelę Zulbex dozę

Negalima gerti daugiau tablečių per parą nei paskirta. Jeigu atsitiktinai išgėrėte daugiau tablečių nei paskirta, nedelsdami kreipkitės į gydytoją arba vykite į ligoninę. Į ligoninę visada pasiimkite likusias tabletes ir kartono dėžutę, kad gydytojas žinotų, kokio vaisto išgėrėte.

Pamiršus pavartoti Zulbex

Jeigu pamiršote išgerti dozę, padarykite tai nedelsdami, kai tik prisiminsite, ir toliau vartokite vaistą įprastai. Jeigu pamiršote išgerti vaisto daugiau kaip 5 dienas, prieš atnaujindami bet kurio vaisto vartojimą, kreipkitės į gydytoją.

Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą skrandyje neirią tabletę.

Nustojus vartoti Zulbex

Nekeiskite dozės ir nenutraukite vaisto vartojimo prieš tai nepasitarę su gydytoju.

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *