Kojų trofinės opos

+2
+4 -2

Trofinės kojų opos – tai ilgai negyjančios opos ant blauzdų, kurios atsiranda, kai odos vientisumas pažeistas. Prie odos vientisumo pažeidimo prisideda antrinė virusinė, grybelinė ar bakterinė infekcija, dėl kurios vystosi audinių nekrozė.

Trofinės opos gali susidaryti sergant tokiomis ligomis kaip cukrinis diabetas, lėtinė venų liga, arterinis nepakankamumas. Jų atsiradimo priežastis iki 90 % atvejų yra kraujagyslių ligų sukeltas audinių mikrocirkuliacijos ir mitybos nepakankamumas.

 

„Lengvos formos venų liga dažniausiai nėra didelė problema, tačiau situacijai blogėjant, tai gali tapti luošinančio lėtinio veninio nepakankamumo priežastimi. “

Plačiau skaitykite čia:
Kojų venų ligos – stovimą darbą dirbančių žmonių problema »

Tipinė opų lokalizacija – blauzdos ir kulnai. Žaizdos negyja ilgai – 2–3 mėnesius – sukeldamos nuolatinius kojų skausmus.

Iškyla tokių gyvybei pavojingų užkratų kaip rožė ar sepsis rizika. Nukenčia žmogaus socialinis aktyvumas, nes opos gali šlapiuoti, skleisti nemalonų kvapą, todėl vengiama eiti į viešumą, bendrauti su kitais žmonėmis.

Gali atsirasti psichologinių problemų. Žmonės tampa uždari, užklumpa depresinės nuotaikos.

Opos linkusios recidyvuoti, todėl dažnai netikima, kad galima pasveikti, ir žmogus nebesigydo, nuleidžia rankas. Tačiau svarbu žinoti, kad net 80–90 procentų opų gali būti išgydytos, atsinaujinančios ar sunkiai pasiduodančios gydymui vis tiek yra gydytinos, nes opa – tinkama terpė mikroorganizmams veistis.

Negydant pažeidimai ima plisti, prasideda pūliavimas. Paprastai nuo šios ligos kenčia vyresnio amžiaus žmonės.

Trofinės kojų opos diagnozuojamos bent 5 % vyresnių nei 65 metai žmonių.

Kojų trofinės opos. Simptomai

Pacientus vargina kojų nuovargis, sunkumas, blauzdų skausmai.

Kojos dažnai patinsta, jų venos išsiplėtę, matosi išryškėjęs kojų venų tinklas.

Ilgainiui atsiranda net kelis mėnesius negyjančių trofinių kojų opų. Jos gali šlapiuoti, o prisidėjus antrinei infekcijai, imti pūliuoti.

Opas labai skauda, negydant jos plinta. Turi polinkį recidyvuoti (atsinaujinti).

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *