Perioralinis dermatitas

+17
+20 -3
1

Perioralinis dermatitas – tai odos uždegimas aplink burną. Dažniausiai perioralinis dermatitas pasireiškia kaip nelygus arba žvyneliais padengtas odos bėrimas.

Ši liga dažniausiai suserga jaunos moterys arba vaikai.

Perioralinis dermatitas yra lokali odos liga, nepaliečianti kitų kūno dalių, todėl ji nėra pavojinga gyvybei.

Kadangi uždegimas yra lėtinis, todėl gali sukelti psichologinių ir emocinių problemų.

Perioralinio dermatito priežastys nėra tiksliai žinomos.

Tiesa, kai kuriais atvejais ši liga atsiranda naudojant lokaliai tepamus steroidinius hormonus, dažniausiai skiriamus kitų odos ligų gydymui.

Taip pat nustatyta, kad tam tikros kosmetikos sudedamosios dalys, tokios kaip petrolatas ar parafinas gali gerokai pasunkinti perioralinio dermatito eigą.

Veiksniai, galintys sukelti ar pasunkinti ligą:

– bakterinė ar grybelinė infekcija;
– fluoruota dantų pasta;
– geriamųjų kontraceptikų vartojimas;
– saulės kremų naudojimas.

Perioralinis dermatitas. Simptomai

Perioralinis dermatitas pasireiškia raudonu nelygiu bėrimu aplink burną arba nosies raukšles. Būdingi bėrimai po akimis, ant kaktos ar smakro.

Maži iškilimai gali būti pripildyti skysčių ar pūlių ir neretai primena įprastus paauglystės spuogus.
Retai bėrimai yra deginantys ar niežtintys. Dažniau yra jaučiamas tempimo jausmas bėrimų srityse.

Susiję straipsniai

  • Šia liga sirgau prieš 25 metus. Apžiavau pas visus Lietuvos gydytojus ir visas esančias raganas. Leidausi vaistus į raumenis ir į veną, ir išbandžiau visus tepaliukus. Pusseserė studijavo mediciną, ir nuvedė mane pas jai desčiusią profesorę Geromantą Balevičienę. Jinai mane pamačiusi, net nufotogravo. Pasakė, kad veide gyvena erkutė ir atopinis dermatitas. Išgydė mane vieninteliu tepaliuku, kurio Lietuvoje net nėra pirkti. Tepaliuko pavadinimas „KLINOXID”. Mano tepaliukas buvo vokiškas, bet jo yra ir JAV. Man atrodo, šis vaistas Lietuvoje, įtrauktas į neleidžiamų vaistų sarašą. Išgyjau kažkur per mėnesį, ir ši liga nepasikartoja jau 25 metus. Šiuo metu ant veido neturiu nei vieno spuogelio, nei randelio. Turiu idealią veido odą, ir niekas negali patikėti, kad sirgau šia liga. Kaip susirasti šį vaistą, sugalvokite patys. Sekmės!

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *