Širdies neurozė (Neurozė)

+6
+8 -2
1

Širdies neurozė – tai nerimo ir baimės atsiradimas, kuriam būdingi širdies ir kraujagyslių sistemos sutrikimų simptomai:

– oro trūkumas;
– silpnumas;
– krūtinės skausmas;
– greitas ir stiprus širdies plakimas;
– galvos svaigimas ir kt.

Tačiau visi šie požymiai širdies neuroze sergantiems asmenims pasireiškia ne dėl širdies ir kraujagyslių sistemos ligų.

Atliktų tyrimų duomenimis, iki 60 % pacientų, ateinančių pas gydytoją konsultuotis dėl širdies ir kraujagyslių sutrikimų, neturi jokių šios sistemos patologijų. Žmonės dažnai galvoja, kad jų nerimas yra širdies ligos pasekmė, tačiau būtent nerimas ir yra šios ligos priežastis. Rečiau, kai žmogus iš tiesų serga širdies liga, jos sukeliami simptomai paprastai būna ne tokie ryškūs, kokius pacientas išgyvena dėl širdies neurozės.

Veiksniai, didinantys širdies neurozės išsivystymo tikimybę, yra pacientų ar jų šeimos narių emocinis nestabilumas, pesimizmas, jautrumas.

Paprastoji sukatžolė

Ši vaistažolė tinkama turintiesiems širdies ir kraujagyslių sistemos sutrikimų (sergantiesiems krūtinės angina, kraujagyslių neuroze, turintiesiems padidėjusį arterinį kraujo spaudimą), žmonėms, kuriuos vargina nemiga ir nervingumas.“

Plačiau apie augalą, jo gydomąsias savybes ir vartojimą skaitykite čia:
Paprastoji sukatžolė »

 

Širdies neurozė (Neurozė). Simptomai

Sergant širdies neuroze, paprastai pasireiškia simptomai, būdingi širdies ir kraujagyslių sistemos ligoms:

- pradeda trūkti oro;
- žmogus negali iki galo įkvėpti dėl diafragmos ir kitų kvėpavimo raumenų spazmų ar sutrikimų;
- sergantieji vengia didelio žmonių sambūrio, renkasi vietas prie lango ar durų;
- ligonius vargina silpnumas, jaučiamas nuovargis ir jėgų trūkumas, kuris neišnyksta net ir pailsėjus.

Krūtinės skausmas gali būti įvairaus pobūdžio ir trukmės. Širdies palpitacijos – tai greito, stipraus, dažnai nereguliaraus širdies plakimo priepuoliai.

Kiti galimi širdies neurozės simptomai: galvos svaigimas, hiperventiliacija (per dažnas ir per stiprus kvėpavimas), tremoras (smulkus drebulys), prakaitavimas. 

Susiję straipsniai

  • Man 34metai, visus 8 metus gydziau sirdi ivairiais vaistais, keiciau gyvenimo buda,nors ir retokai isgerdavau ar uztraukdavau cigarete vistiek meciau gerti,meciau rukyti, gyvenau sveikai, taciau sveikata palaipsniui ejo tik blogyn, sukosai galva, skausmas plese sirdi,sirdies angina jausdavau net kelias valandas ar dienas, bijojau myletis, bijojau vairuoti,bijojau eiti i prekybcentrius,bijojau net susitikti su draugais, nes bet kuriuo momentu galejo pasidaryti bloga,svaigti galva ar plesyti sirdi,pasimylejus su zmona uzeidavo toks chroniskas kosulys, sociau pavalgius dusindavo. Simtai tyrimu buvo atlikta, tiek sirdies ,tiek stuburo, skrandzio, taciau visi tyrimai rode jog as sveikas, pykau ant kardiologu, jog jie nesugeba rasti ligos. IR tik ligai progresuojant (simptomai tokie jog tirpsta zandas,ranka krecia drebulys, svaigsta galva,atrodo, kad tuoj issijungsi)buvau nuveztas i med istaiga, man suvare nervus raminanciu ampoliu ir as jau po 20minuciu jauciausi visiskai sveikas,nebejauciau jokiu sirdies skausmu, jokio galvos svaigimo, tada ir suzinojau savo liga, tai buvo viskas del nervu, o as buvau isitikines, kad man sirdies nepakankamumas. Taigi po 8 metu kanciu as vel jauciuosi sveikas ir gyvenu pilnaverti gyvenima, tiesa vartoju vaistus nuo nervu, stipresnius, taciau vel galiu vairuoti, galiu myleti zmona, galiu dziaugtis gyvenimu, galiu planuoti ateiti. Jeigu nors vienas zmogus paskaites mano komentara ras tokius pat simptomus,atras savo liga, ir suzinos kaip ja gyditi as busiu laimingas, nes pats net panasios informacijos negalejau rasti internete, to pasekme astuoni metai kanciu ir mintys apie savizudybe.

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *