„Maudynių Gonge“ metu sesijos dalyviai guli ant kilimėlių ir užmerktomis akimis apie pusantros valandos klausosi garsų. Kaip jie reaguoja? Ką pasakoja po to?
Kartais žmonės užmiega, pradeda giliau ir garsiau kvėpuoti. Pasitaiko, kad apsiverkia, nes ateina aibė įvairių emocijų ir pojūčių. Dalyviai pradeda jausti savo pačių užspaustus jausmus. Bet to nereikia bijoti. Tai reiškia, kad jūs valotės nuo neigiamų emocijų ir patirčių.
Jei žmogus labai jautriai reaguoja, prieinu ir jį įžeminu: priglaudžiu prie grindų jo stuburą, pėdas. Po sesijos žmonės paprastai būna nekalbūs, neskuba keltis. Šiuos patyrimus sunku apibūdinti žodžiais. Fiziškai žmonės gali jausti, kaip kaista delnai, ausys, pasunkėja rankos ir kojos. Pirmoji, didesnė gongo banga sukelia įtampą, kuri po to atslūgsta ir ateina palengvėjimas. Vėliau grojame tarsi kosminę lopšinę, kurioje žmonės ilsisi ir keliauja.
„Man gongo terapija padėjo išsigydyti migreną. Taip pat padeda ten, kur kaupiasi užblokuota energija: gydo stuburo, sąnarių skausmus.“ Smalsu, o kokį gydomąjį poveikį Gongo terapija daro kūnui ir sielai?
Fizinio kūno ligos ir skausmai yra glaudžiai susiję su mūsų psichika, su užslopintomis emocijomis ir traumomis. Žmogus yra įsitempęs, nemoka atsipalaiduoti. Gongo garsas iškelia tuos jausmus, parodo juos, o po to padeda paleisti.
Man gongo terapija padėjo išsigydyti migreną. Taip pat padeda ten, kur kaupiasi užblokuota energija: gydo stuburo, sąnarių skausmus. Garsas pašalina įtampą, gelbsti nuo nerimo, baimės, vienišumo jausmo, harmonizuoja, išvalo, suderina mus su Visatos vibracija.
Ar ji tinkama visiems be išimties?
Taip, ji tinka visiems, bet tai priklauso ir nuo žmogaus ketinimų. Kartais mamos skambant gongui migdo vaikus. Jo pasiklausyti ateina naminiai gyvūnai, atskrenda paukščiai. Grupinių gongo sesijų nerekomenduočiau psichikos ligoniams, taip pat sergantiesiems epilepsija. Studijoje būna prieblanda, dega žvakės, sklinda keisti garsai. Tokiems žmonėms labiau tiktų individualūs užsiėmimai su atitinkamai pasirengusiais garso terapeutais.
Manęs dažnai klausia, ar gongo terapijos gali klausytis nėščios moterys ir onkologiniai ligoniai. Gongo garsas kūdikiui primena motinos širdies plakimą, – pirmąjį gongą, todėl yra visiškai natūralus. Galbūt atsargiau reikėtų elgtis besilaukiančioms pirmąjį trimestrą, kai viskas dar labai jautru, arba susilaikyti ir paskutinį mėnesį, jeigu nėštumo metu niekada nebuvo praktikuota tokia terapija, jeigu kyla kokių nors baimių.
Onkologinėmis ligomis sergančiųjų dažniausiai klausiu, kuo jūs tikite? Kaip minėjau, garsas dirba su mirties baime, atkuria pasitikėjimą, duodą viltį, atpalaiduoja, regeneruoja. Tačiau jei žmogus tiki tuo, ką dažnai sako medikai, jog jam negalima stiprinti imuninės sistemos, negalima lankyti masažų (nors tai būtų nekontaktinis garso masažas), geriau nereikia rinktis tokios terapijos, nes kur nukreiptas mūsų dėmesys, ten slypi ir mūsų energija.
Terapijos metu minėjote, kad kiekvienas turime savo gongą – tai mūsų balsas. Ar tai reiškia, kad galime gydyti save balsu?
Taip, sveikame kūne – sveikas garsas (šypsosi). Balsas yra labai stiprus instrumentas. Užgniaužtos emocijos tarsi surakina gerklę, mūsų balsas pasikeičia, negalime pasakyti, kaip jaučiamės. Išlaisvindami balsą išlaisviname savo susikaupusias emocijas. Kai rezonuojame pilnu rezonansu, galime gydyti save ir kitus. Reikia dainuoti.
Kadangi esame sveikatos portalas, galbūt galite pasiūlyti mūsų skaitytojams kokį nors nesudėtingą pratimą savijautai gerinti?
Pasiūlysiu pratimą, skirtą atverti širdžiai. Turite atsisėsti tiesiai, kad abi pėdos būtų pastatytos ant žemės, o stuburas tiesus. Giliai įkvėpti, o iškvepiant minkštai dainuokite garsą [A]. Kartokite iki trijų minučių. Kadangi tokios praktikos metu yra svarbios ir mūsų mintys, šiuo atveju teisinga saviįtaiga būtų „aš myliu save“. Nuo meilės sau prasideda ir meilė kitiems.
Po tokių prasmingų žodžių atsisveikiname su Alicija, kuri viso pokalbio metu nuoširdžiai stengėsi perteikti tai, kas beveik neįmanoma, – nupasakoti garso terapijos galią. Tačiau geriau kartą išgirsti, negu dešimt kartų perskaityti, todėl savo skaitytojams pateikiame įrašą iš garso meditacijos, skirtos Motinai Žemei.
© Nuotraukos iš asmeninio archyvo.
Įdomus ir gerai nuteikiantis straipsnis. Puikiai tinka pietų pertraukos metu:)
Pirmą kartą išgirdau apie tokią terapijos formą. Smalsu būtų apsilankytii. Viliojančiai skamba.
Įdomu būtų sužinoti ir tokio užsiėmimo kainą?
Kartą jau teko lankytis ir likau maloniai nustebinta. rekomenduočiau kiekvienam nueiti ir pačiam pabandyti, nes kiekvienam skirtingas poveikis. Taip pat turiu problemų su sveikata, o tai alternatyvus būdas atsipalaiduoti po darbo ir gal net ligas nuvyti… tikiuosi teks kada apsilankyti ir dar kartą 🙂
Apie garsų terapiją esu ne kartą girdėjusi, kaip apie vieną sėkmingesnių terapijos formų, plačiai taikomą daugelyje šalių. Manau, kad tai gali būti puiki alternatyvą tradicinėje medicinoje taikomoms priemonėms. Smagu, jog apie tai parašėt.