Ar jau pasiruošėte vasaros atostogoms?

Birželio 12, 2017 | L.Rimgailė
+9
+9 -0

Vieni vasaros atostogas praleis gimtojoje Lietuvoje, kiti – krausis lagaminus ir dums svetur, tačiau tiek vieniems, tiek kitiems reikia pasiruošti toms ilgai lauktoms atostogoms. Ir žodis „pasiruošti“ šiuo atveju reiškia tai, jog reikia susikrauti ne tik kelioninius krepšius, bet ir atidžiai apgalvoti vaistinėlės turinį…. Kad vasaros traumos netemdytų atostogų džiaugsmų.

Ilgos kelionės metu kenčia mūsų kojos

Atostogos neišvengiamai yra susijusios su keliavimu. Tenka pakeisti ne vieną transporto priemonę, kad nusigautume iki savo atostogų vietos. Skrendame lėktuvais, važiuojame automobiliais, traukinaisi, keliaujame pėsti.

Tokie keliavimo būdai, žinoma, atsiliepia ir  mūsų kojų grožiui – jas ima varginti nemalonūs simptomai: kojų tinimas, kojų nuovargis, sunkumo jausmas kojose. Visus šiuos nemalonius simptomus numalšinti padėtų heparino tepalas „Lioton“. Jis neturi nemalonaus kvapo, tad kelionės metu drąsiai jį galėsite tepti ant kojų be baimės, kad šalimais sėdintis žmogus piktai grūmos pirštu sakydamas, jog jam nepatinka tepalo skleidžiamas kvapas…

Tie, kurie keliauja vandens susisiekimo priemonėmis – laivais, turėtų pasirūpinti vaistais nuo pykinimo, mat kai kurie žmonės kenčia nuo jūros ligos. Laivas juos „užsupa“ ir atsiranda tokie nemalonūs simptomai kaip pykinimas, vėmimas ar galvos svaigimas.

"Tokie keliavimo būdai, žinoma, atsiliepia ir mūsų kojų grožiui – jas ima varginti nemalonūs simptomai: kojų tinimas, kojų nuovargis, sunkumo jausmas kojose."

Tai kas skanu – ne visada sveika

Vasarą dažnai pasilepiname ne itin sveiku maistu. Štai į iškylą pasiimam bulvių traškučių, gazuotų gėrimų – produktų nuo kurių gali greitai atsirasti įvairūs virškinimo sutrikimai. Išgėrus gazuoto gėrimo gali pradėti varginti pilvo pūtimas, rėmuo. Tokiu atveju visuomet pravers vaistai nuo virškinimo sutrikimų, rėmens. Atsarga gėdos nedaro – raskite jiems vietos savo kelionių vaistinėlėje.

 

Vaistai nuo skausmo – universaliausi kelionės vaistinėlėje

Keliaujant labai dažnai nutinka įvairių, netikėtų situaciją, kurios gali išprovokuoti atsirasti skausmui. Ir tai ne tik netikėtos traumos, kurios kartais nutinka atostogų metu, bet ir kiti dalykai, kurie yra susiję su skausmu. Pavyzdžiui, dingus lėktuvo bagažui žmogus nerimaus, dėl to gali atsirasti galvos skausmas. Moteris atostogų metu susirgs menstruacijomis, ją ims varginti menstruacijų skausmai. Štai kodėl vaistai nuo skausmo privalo būti kiekvieno žmogaus kelionių vaistinėlėje.

 

Nudegimai nuo saulės: kremas nuo saulės ir galvos apdangalas atostogų metu yra būtini

Ir kuris gi iš mūsų nenorėtų to gražaus, vasarinio įdegio? Deja, tačiau labai dažnai žmonės persistengia ir vietoj to, kad gražiai įdegtų, ima ir nudega nuo saulės. Saulės kaitros nudeginta oda itin greitai gali nukentėti atostogaujant egzotiniuose kraštuose, vietose, kur saulės spinduliai daug greičiau paveikia mūsų odą. Kad taip nenutiktų, visuomet pasirūpinkite, jog atostogų metu po ranka būtų apsauginis kremas nuo saulės.

Kad patikti sau ir stipriosios lyties atstovams, moterys nori turėti gražias kojas. Gražiomis laikomos kojos „iki pažastų“. Daugelis lietuvaičių gali didžiuotis ilgomis laibomis kojomis. Bet jei dievas tokių nedavė? Juk neištempsi, nepailginsi. Belieka pačioms koreguoti jų išvaizdą ir estetinį grožį.

Plačiau:

Gražios kojos: ar būtinai iki “pažastų”?+Dailių kojų formulė

Tiems, kurie mėgsta ne tik degintis, bet ir pamiegoti prieš saulutę, reikėtų pagalvoti ir apie vaistus nuo galvos skausmo, pykinimo, vėmimo bei kepurę ar skrybėlę: ilgą laiką būnant be galvos apdangalo neišvengiamai galima patirti saulės smūgį.

 

Svetimkūnis odoje: kaip jį pašalinti nesukeliant pavojaus sveikatai?

Vaikai nuolat nenustygsta vietoje, jiems norisi viską paliesti ir išbandyti. Štai dėl to labai dažnai pro odą į minkštuosius audinius gali patekti įvairūs svetimkūniai. Pavyzdžiui, vaikas ėmė puodelį ir jis nukrito nuo spintelės, o tos smulkios stiklo šukės įstrigo jam tiesiai po oda. Tokius odos paviršiuje įstrigusius svetimkūnius kartais galima pašalinti tiesiog pirštais. Tiesa, reiktų nepamiršti svetimkūnio vietoje likusią žaizdelę dezinfekuoti, o jei pradėjo bėgti kraujas – uždėti sterilų tvarstį.

Vasaros atostogos ateis ir praeis, tačiau jei nepasirūpinsite savo sveikata ir atsargumo priemonėmis (vaistais) iš anksto, gali būti, jog tos atostogos užsitęs namie ir bus jau toli gražu ne tokios malonios…

+9
+9 -0
  • Kojų venų trombozė
  • Neramių kojų sindromas
  • Kojų venų aterosklerozė
  • Kojų venų ligos
  • Kojų venų operacijos
  • Išsiplėtusių kojų venų gydymas biologiniais klijais
  • Išsiplėtusių kojų venų gydymas lazeriu
  • Varikozė

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *