Dantų balinimo rūšys ir jų veiksmingumas

Balandžio 08, 2014
+22
+22 -0
1

Dantų balinimas vis labiau populiarėja, tad šiame straipsnyje supažindinsime „MedGuru.lt“ skaitytojus su skirtingomis dantų balinimo rūšimis. Dantis galima balinti tiek namuose, tiek odontologijos klinikose. O pagrindinių dantų balinimo rūšių yra kelios: balinamosios pastos, juostelės, geliai, skysčiai ir kapos. Šiame straipsnyje rasite informacijos ne tik apie skirtingų priemonių veiksmingumą, bet ir rezultatų ilgalaikiškumą.

Balinamosios dantų pastos 

Dantų balinimas specialiomis pastomis nemažai daliai žmonių atrodo paprasta ir efektyvi dantų balinimo priemonė. Šios pastos turi šiurkščių agentų, kurie švarina išorinį dantų sluoksnį. Vis dėlto tokios balinamosios pastos dažniausiai dantis pašviesina tik vienu skalės atspalviu, o specialūs geliai, naudojami odontologų, gali dantis pašviesinti 3‒8 skalėmis. Tad prieš perkant balinamąsias dantų pastas vertėtų pasvarstyti, ar tikrai apsimoka mokėti nemažus pinigus už vargiai apčiuopiamą naudą. 

Balinamosios juostelės ir geliai 

Dantų balinimo juostelės yra plonos, sunkiai matomos juostelės, padengtos balinamojo gelio sluoksniu. Jos turi būti naudojamos bent 2 kartus per dieną, bent keletą savaičių kasdien. O dantų balinimo geliai naudojami, tepant juos ant dantų. Dažniausiai rekomenduojama tai daryti 2 kartus per dieną, bent 2 savaites kasdien. Abiejų šių balinimo būdų rezultatai matomi iki pusės metų. 

Profesionalus dantų balinimas 

Profesionalus dantų balinimas – efektyviausias dantų balinimo būdas. Itin svarbu ir naudinga tai, kad prieš profesionalų dantų balinimą jus konsultuoja specialistas. Vienintelis šio balinimo būdo minusas, lemiantis mažesnį populiarumą nei balinamųjų dantų pastų, ‒ nemaža šios paslaugos kaina. 

„Profesionalaus dantų balinimo procedūros yra visiškai neskausmingos, o trunka vos apie pusę valandos.“ Odontologijos klinikose dantys balinami moderniomis priemonėmis: naudojant specialius gelius, juos kaitinant, taip pat naudojant lazerius. Profesionalaus dantų balinimo procedūros yra visiškai neskausmingos, o trunka vos apie pusę valandos. Taip pat šio balinimo metu galima pasiekti tik norimų dantų paviršiaus vietų baltumą ir izoliuoti nuo baliklio jautrias, pažeistas dantų vietas (ar net apsinuoginusius dantų kaklelius).

Šiuo metu profesionalaus balinimo procedūros atliekamos medžiaga, tam tikro procento peroksidu, kuris nekenkia dantų emaliui. O rezultatai yra matomi jau po pirmojo apsilankymo pas odontologą. 

Balinamieji skysčiai 

Dantų balinimas naudojant skysčius ‒ puikus pasirinkimas tiems, kurie nori dantis balintis namuose. Dantų balinimo skysčiai ne tik balina dantis, bet ir naikina blogą burnos kvapą, gerina dantenų būklę. 

Baliklių gamintojų duomenimis, pirmieji rezultatai pastebimi praėjus bent 3 mėn. nuo naudojimo pradžios. Šiuos skysčius reikia vartoti bent 2 kartus per dieną prieš dantų valymą. 

Vis dėlto patyrę odontologai abejoja šių baliklių efektyvumu. Toks balinimo būdas nėra efektyvus dėl to, kad su balikliu dantys „kontaktuoja“ tik keletą minučių per dieną. O naudojant gelius ar juosteles, su dantimis aktyvios medžiagos reaguoja bent keletą valandų per parą. Būtent dėl to oficialiai pripažįstama, kad dantų balinimas naudojant skysčius yra mažiausiai efektyvi balinimo priemonė. 

Kapos

Dantų balinimo rūšys ir jų veiksmingumasKapos – tai įtaisas, kuris, norint efektyviai balinti dantis, privalo būti dedamas ant dantų bent keletui valandų per parą. Kapos yra tepamos dantų balinimo geliais, kurie ir balina dantis. Taigi kapos atlieka tarsi atraminę funkciją. Šis balinimo būdas yra ganėtinai efektyvus, pirmuosius rezultatus galima pastebėti jau keleto savaičių bėgyje.

Dantų balinimo rūšių yra išties nemažai. Jei norite dantis balinti greitai ir efektyviai, reikėtų užsukti į odontologijos kliniką, tačiau šis variantas privers atseikėti nemažą pinigų sumą. Taip pat galima dantis balintis ir namuose specialiais skysčiais ar naudojant kapas (jas reikėtų užsidėti pačiam) – tai leis sutaupyti, tačiau efektas bus kur kas silpnesnis. Taigi skirtingi dantų balinimo būdai turi savų privalumų ir trūkumų. Jei jau apsisprendėte balinti dantis, belieka išsirinkti labiausiai jums tinkantį dantų balinimo būdą.
 

© Nuotrauka odontologijos kabinete iš „Ateities odontologijos klinikos“ archyvo

+22
+22 -0
1
  • Dantų profilaktika
  • Odontologijos klinikos
  • Odontologijos medžiagos
  • Ateities klinika
  • Dantų balinimas

Susiję straipsniai

  • Na, juk negalima taip drąsiai teigti, kad profesionalaus dantų balinimo procedūros yra visiškai neskausmingos?! Kad ir koks profesionalus odontologas tai atlieka vistiek gali skaudėti ir net labai stipriai, dėl veikliųjų medžiagų, emalio stiprumo ir taip toliau…

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *