Dėl priešlaikinės ejakuliacijos gėdytis nereikėtų

Gruodžio 16, 2019 | Rūtelė Foktienė
+1
+1 -0

Lytinės sveikatos reikšmė labai didelė. Pasaulio sveikatos organizacija teigia, kad sveikam žmogui svarbus ir sveikas lytinis gyvenimas. Vis dėlto dauguma vyrų gėdijasi dėl juos kamuojančių lytinės funkcijos sutrikimų, pavyzdžiui, priešlaikinės ejakuliacijos. Tik labai maža dalis savo problemą išsako garsiai. O kiek dar nesikreipia ir tyli, kol problema tampa gili, sunkiai pakeliama ir pradeda smelktis ne tik į paties vyro sąmonę, bet ir į santykius su partnere bei gyvenimo laimės suvokimą? 


Priešlaikinės ejakuliacijos požymiai

Pirmiausia reikėtų kreiptis į patyrusį specialistą. Gydytojas stengiasi užduoti kuo daugiau klausimų, siekdamas nustatyti tikslią diagnozę ir parinkti tinkamiausią gydymą. Nesvarbu, kad kai kurie klausimai gali pasirodyti nepatogūs, gėdingi ar net juokingi – į juos būtina atsakyti kuo nuoširdžiau ir kuo išsamiau. Šie klausimai gali būti pateikiami ir anketos forma. Ją sudaro specialūs standartiniai klausimai, kurie padeda nustatyti, ar problema tikrai egzistuoja, jei taip – koks jos gylis ir galimos geriausios pagalbos kryptys. Pagrindiniai kriterijai, kuriais remiamasi norint patvirtinti priešlaikinės ejakuliacijos diagnozę, yra šie:

"Laimingas lytinis gyvenimas sveikam žmogui yra labai reikšmingas ir dėl sėkmingų poros santykių, ir dėl emocinės sveikatos, ir dėl pasitenkinimo visomis gyvenimo sritimis."
 • Intravaginalinės ejakuliacijos latentinis periodas (arba laikas) yra trumpesnis nei dvi minutės. Tai laikas, praeinantis nuo įsiskverbimo (penetracijos) į makštį iki ejakuliacijos pradžios. Tiksliausiai jis išmatuojamas chronometru. Jei minėtasis intravaginalinės ejakuliacijos latentinis periodas ilgesnis nei trys minutės, tai laikoma normaliu reiškiniu. Vis dėlto, jei vyrui net ir šiek tiek ilgesnis laikas iki sėklos išmetimo sukelia daug psichologinių problemų, verta pakalbėti apie galimą priešlaikinės ejakuliacijos diagnozę. Beje, tai ne vienintelis lytinės funkcijos sutrikimo kriterijus. Pasitaiko, kad tokio periodo nustatyti iš viso neįmanoma – juk ejakuliacija kai kuriais atvejais įvyksta dar iki lytinės sueities. 

 

 • Vyro patiriama nervinė įtampa dėl galimos priešlaikinės ejakuliacijos. Jei vyras dėl šios problemos išgyvena labai stipriai ir patiria daug nepatogumų, tuomet labai tikėtina, kad jo ir partnerės lytinis gyvenimas jau paliestas priešlaikinės ejakuliacijos sukeliamos žalos. 

 

 • Vyro savikontrolės lygis. Kuo jis žemesnis, tuo didesnė priešlaikinės ejakuliacijos tikimybė. Šis savikontrolės lygis dažnai vertinamas pasitelkiant specialią balų skalę – tai padeda tiksliau įvertinti, kokią sėklos išmetimo kontrolę jaučia pats vyras. Tai taip pat labai svarbus priešlaikinės ejakuliacijos diagnozės kriterijus. 

 

Metas nebetylėti  ir kreiptis į medikus

Štai net penkios priežastys, kodėl dėl įtariamos priešlaikinės ejakuliacijos į gydytojus verta kreiptis jau dabar. Tokių priežasčių tikrai gali būti daug daugiau kiekvienu individualiu atveju – kiekvienas vyras, kiekviena pora skirtinga. 

 

 • Lytinė sveikata tokia pati svarbi, kaip ir nepriekaištingas visų kitų organizmo sistemų funkcionavimas.
 • Laimingas lytinis gyvenimas sveikam žmogui yra labai reikšmingas ir dėl sėkmingų poros santykių, ir dėl emocinės sveikatos, ir dėl pasitenkinimo visomis gyvenimo sritimis.
 • Priešlaikinė ejakuliacija yra gana dažna problema – bent kas penktam vyrui, besikreipiančiam į lytinės sveikatos specialistą, nustatomos būtent su greitesniu sėklos išmetimu susijusios problemos.
 • Šių dienų mokslas labai pažengęs ir gali pasigirti daugybe sėkmingų pasiekimų. Medicina siūlo vis daugiau veiksmingų ir saugių priešlaikinės ejakuliacijos gydymo metodų, tereikia dėl jų pasitarti su gydytoju ir atrasti sau tinkamiausią ir patogiausią kelią vėl jaustis gerai.
 • Ignoruojama problema linkusi gilėti ir pridaryti dar daugiau žalos, tad kuo anksčiau pradedamas gydymas, tuo geresnių rezultatų galima tikėtis. 

 

 

Autorius: farmacininkė Rūtelė Foktienė. 

Erekcijos funkcijos sutrikimas arba erekcijos disfunkcija yra būklė, kai nepavyksta pasiekti ir (arba) palaikyti reikiamo varpos standumo, reikalingo pilnaverčiam lytiniam aktui atlikti. Ši problema dažnesnė tarp brandaus amžiaus lytiškai aktyvių vyrų, tačiau ji užklumpa ir net labai jaunus vyriškosios lyties atstovus. Kaip erekcija susijusi su bendra organizmo būkle ir kokios jos disfunkcijos gydymo galimybės?

Plačiau:

Apie erekcijos funkcijos sutrikimą ir jo gydymą
+1
+1 -0
 • Vyrų ligos
 • Lytinio gyvenimo sutrikimai
 • Priešlaikinė ejakuliacija
 • Lytinis susijaudinimas

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *