Grafikas, įrodantis šiurpias antivakcininio judėjimo pasekmes

Vasario 02, 2015
+20
+38 -18
4

Antivakcininio judėjimo žalą iliustruoja grafikas, kuriame atvaizduojamas 2001–2015 m. JAV užregistruotų susirgimų tymais augimas. Pernai tymais užsikrėtė 644 žmonės 27-iose Amerikos valstijose. Tai didžiausias šuolis per paskutinį ketvirtį amžiaus, kai atsiradus skiepams sergamumas tymais sumažėjo iki keliasdešimties atvejų per metus. Vos prieš kelias savaites Pietų Kalifornijoje esančiame atrakcionų parke Disneilende nustatytas tymų protrūkis dar kartą patvirtino baisius skiepų ignoravimo padarinius. 

Tymai – tai virusas, ypač greitai plintantis tose vietovėse, kur gyventojai nėra skiepyti. Šiuo metu pasaulyje tymais kasmet suserga 20 milijonų žmonių, iš kurių apie 122 000 miršta, o daliai pasireiškia komplikacijos, tokios kaip apakimas ar encefalitas. Šiurpus faktas, kad nuo tymų pasaulyje kas 4 min. miršta žmogus. 

Ne išimtis ir JAV, kur iki 1963-ųjų tymais susirgdavo apie 3–4 milijonai žmonių. Visą dešimtmetį iki 1963-ųjų, kai buvo išrasti skiepai nuo tymų, beveik visi vaikai iki 15-os metų persirgdavo tymais. Tačiau atsiradus skiepams segamumas pradėjo sparčiai mažėti. Pavyzdžiui, 1981-aisiais ligos atvejų skaičius buvo 80 % mažesnis lyginant su prieš tai buvusių metų statistika. Taigi skiepų paplitimas JAV lėmė 99 % sergamumo tymais sumažėjimą lyginant su laikas iki skiepų atsiradimo. 

Bet, kaip jau buvo užsiminta straipsnio pradžioje, tymų susirgimų skaičius nuo 2014 m. drastiškai auga. Šių metų sausio mėn. tymų protrūkis iš Pietų Kalifornijos išplito į Arizoną ir šalia esančias kitas valstijas. O dar 2000-aisiais šiose valstijose buvo oficialiai pripažintas tymų išnykimas. 

Antivakcininio judėjimo pasekmės

Tymų protrūkis JAV 2014–2015 m.Daug triukšmo dėl apgavikiško 1998 m. tyrimo 

Vieno tyrimo metu apklausus 195 tymais užsikrėtusius, bet prieš tai nuo jų nesiskiepijusius ligonius paaiškėjo, jog 85 % jų nebuvo pasiskiepiję dėl filosofinių ar religinių priežasčių (ar jų tėvų, šeimos iniciatyvos), kitaip tariant – dėl paskutiniais metais išpopuliarėjusio kontraversiško judėjimo apie menamą skiepų žalą. Šiam judėjimui didelę paspirtį davė britų gydytojo Andrew Wakefieldo 1998 m. atliktas tyrimas su dvylika vaikų, kurie buvo paskiepyti trimis vakcinomis. Pasak A. Wakefieldo, skiepai nuo tymų, kiaulytės ir raudonukės gali susilpninti vaiko imuninę sistemą, sukelti žarnyno sutrikimus ir pažeisti smegenis. Taigi, anot jo, vaikas gali susirgti autizmu. 

Priežastys, kodėl žmonės nesiskiepija

Šio tyrimo rezultatai greitai buvo atmesti medikų bendruomenės. Dešimtys epidemiologinių tyrimų paneigė mažos imties tyrimo rezultatus, o „Britų medicinos žurnalas“ (angl. The British Medical Journal) įvardijo A. Wakefieldo tyrimą apgavikišku. Galiausiai iš A. Wakefieldo buvo atimta ir gydytojo licencija. Apmaudu, bet pasklidusios melagingos žinios padarinius jaučiame iki šiol. 

1 2
+20
+38 -18
4
  • Kiaulytė
  • Skiepai vaikams
  • Skiepai
  • Vakcinacija
  • Vakcinos
  • Tymai
  • Vėjaraupiai
  • Skiepai naujagimiams
  • Raudonukė

Susiję straipsniai

  • Senesnei darbovetei mus karta i metus skiepidavo nuo gripo. Tai į vakarą jau kaip lapas krisdavau. 2 sav. atsirgdavau konkrečiai. Padariau išvada.

  • Man taip pat buvo. Tik labai susilpnėjo imunitetas po kelių pasiskiepijimų, kad sergu dažniau už visus bendradarbius kartu sudėjus. Padariau išvadą. Gaila, per vėlai.

  • tik nepasakokit kaip skiepai isnaikino ligas. Epidemijos nukrito iki minimumo 5ame desimtmetyje ar 6o desimtmecio pradzioje. Skiepai buvo ivesti TIK 6o desimtmecio pabaigoje – 7o pradzioje. Kai kurios ligos isnyko kartu su kitomis tuo paciu laikotarpiu nors skiepai pries jas isvis nebuvo israsti! Tad negasdinkit zmoniu ir nekabinkit lauru vakcinoms. Ligas iveike pagerejusios gyvenimo salygos po karo, ivesti vandentiekiai – higiena, pagerejusi mityba.

  • nu ir ką? Aš skiepyta sirgau ir kiaulyte ir tymais, o tada visi skiepyti buvo ir susirgom. Mano vaikas skiepytas, bet kiaulyte irgi sirgo, o ir nuo kaikurių išvis nėra skiepo, kaip škarlatina… ir ja sirgo.

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *