Hormonų įtaka žmogaus organizmui

Balandžio 06, 2017 | L.Rimgailė
+7
+7 -0

Ar kada nors susimąstėte, kokią reikšmę Jūsų organizmui gali daryti tam tikrų hormonų išsiskyrimas? Pavyzdžiui, Jei moteriški hormonai estrogenas yra atsakingi už moters grožį, būseną, kaip ji jaučiasi, tai vyriškas hormonas testosteronas atlieka labai svarbų vaidmenį vyro gyvenime. Nuo šio hormono veiklos priklauso vyrų lytinė funkcija, jos stiprumas…Tad ką gi daryti, kad mūsų hormonai būtų harmoningi ir nekeltų mus įvairių sveikatos problemų?

Vyriškas hormonas testosteronas: kaip jis reguliuoja vyrų gyvenimą ir ką daryti, jei jo trūksta?

 Jei vyrui trūksta testosterono, jį gali varginti erekcijos sutrikimai, būti sumažėjęs lytinis potraukis. Esant žemam testosterono lygiui organizme vyrą gali kamuoti bloga nuotaika, jis gali būti dirglus, stokoti energijos, atsirasti išvaizdos pokyčiai, pavyzdžiui, mažas plaukuotumas. Raumenų stangrumą taip pat reguliuoja testosteronas. Mažėjant lytinių hormonų išsiskyrimui ir silpnėjant lytinei funkcijai, vyrai ne tik praranda fizinį patrauklumas, bet ir tampa nuobodūs savo partneriams, gali atsirasti pirmieji impotencijos simptomai. Taigi, kaip būtų galima viso to išvengti?

Testosterono lygį organizme būtų galima padidinti keliais būdais. Pirma, reikėtų peržiūrėti savo mitybą, įtraukti į ją daugiau maisto produktų, kurių sudėtyje būtų cinko (jautiena, paukštiena, riešutai, sėklos), o taip pat reikėtų nepamiršti ir gerųjų riebalų, kurių gausu yra lašišoje, avokaduose, alyvuogių aliejuje. Antra, stengtis kuo mažiau patirti streso ir pakankamai miegoti (bent 6 – 8 val.). Trečia, nepamišti sportuoti, tiesa, svarbu daryti sunkius fizinius pratimus, tokius kaip prisitraukimas ar pritūpimai, pratimus, kurie nereikalauja daug ištvermės. Be to, labai sunkus fizinis krūvis, trunkantis trumpą laiko tarpą, pavyzdžiui, štangos kėlimas, skatina natūraliai išsiskirti augimo hormonui, kuris yra ypač svarbus jauname amžiuje.

"Jei moteriai trūksta estrogeno, ją gali varginti depresija ar staigi nuotaikų kaita, nuolat augti svoris, mušti karščio bangos, apimti sumažėjusios savivertės jausmas, sumažėti seksualinė trauka."

Moteriškas hormonas estrogenas: reguliuoja, kaip moteris jaučiasi ir atrodo

Lytinis hormonas estrogenas yra gaminamas kiaušidėse, jo dėka moters figūra moteriškėja, o jo trūkumas išprovokuoja atsirasti raukšlėms. Jei moters organizme yra sutrikusi estrogeno gamyba, tą iš karto galima pastebėti ir ant plaukų – jie praranda blizgesį, purumą.

Reikia siekti, kad organizme būtų nei per daug, nei per mažai estrogeno. Estrogeno perteklius gali pasireikšti per dideliais klubais, apatine pilvo dalimi – visa tai moteriai tikrai neprideda papildomo grožio. Jei moters organizme trūksta estrogeno, tuomet gali prasidėti makšties išsausėjimas, o tai sukelti niežėjimą ar net skausmą.

Jei moteriai trūksta estrogeno, ją gali varginti depresija ar staigi nuotaikų kaita, nuolat augti svoris, mušti karščio bangos, apimti sumažėjusios savivertės jausmas, sumažėti seksualinė trauka.

Toms, kurios nori pakelti estrogeno lygį savo organizme, rekomenduojama vartoti linų sėmenis, ankštines daržoves, lęšius ir net rekomenduojama gerti kavą, per dieną iki 500 ml., nes kava taip pat padeda išsiskirti estrogenui.

Plačiau:

Adrenalinas ir noradrenalinas – kovos ir išgąsčio hormonai

Tikriausiai daugelis iš mūsų esame patekę į situacijos, kurios pareikalavo daug drąsos. Būtent tuomet, kai yra jaučiamas pavojus, kai reikia atlikti kokią nors didelio jėgų įtempimo reikalaujančią užduoti, ir išsiskiria šie du hormonai – adrenalinas arba noradrenalinas – kovos ir išgąsčio hormonai.

Jie suaktyvina visas reikalingas organizmo sistemas, dėl to labai dažnai dėl šios priežasties atsiranda tam tikri simptomai: sutankėja pulsas, pakyla temperatūra, atsiranda aukštas kraujo spaudimas. Visa tai signalas, kad organizmas ruošiasi kovai.

Taigi, hormonai išties veikia kiekvieną iš mūsų, todėl labai svarbu žinoti, kaip jie veikia ir ką daryti, kad jie funkcionuotų tinkamai ir nesukeltų žmogui daug sveikatos problemų.

 L. Rimgailė

 

 

+7
+7 -0
  • Intymi hiegiena
  • Lytinio gyvenimo sutrikimai
  • Lytiškai plintančios ligos
  • Lytiniai santykiai
  • Lytinis susijaudinimas

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *