Kad laikas paplūdimyje neprailgtų: knygos apie mediciną

Birželio 28, 2017 | L. Rimgailė
+9
+9 -0

Vasarai atėjus taip ir norisi pasiimti romaną ir drybsoti paplūdimyje jį skaitant. Tačiau kad atostogų laikas būtų ne tik atpalaiduojantis, bet dar ir naudingas, vietoj romano geriau į savo kelionių krepšelį įsimeskite knygų apie mediciną. Medicina – tai tema, kurios žinios tikrai bus kažkada panaudotos. Tad vasaros skaitiniams rekomenduojame Jums rinktis šias knygas.

Tiems, kurie nori sužinoti apie virškinimo traktą: Giulia Enders „Žarnyno žavumynai“

Skambus ir kiek keistokas knygos pavadinimas – „Žarnyno žavumynai“, atrodo, yra išties iškalbingas ir itin žaismingas. Žarnynas – tai mūsų virškinimo sistema, o tie žavumynai – bakterijos, kurios dalyvaujame virškinimo procese. Knygos anotacijoje yra teigiama, jog perskaitę ją Jūs sužinosite viską apie menkai vertinamą organą – žarnyną.

Išties, skaitydami šią knygą sužinosite daug įdomių faktų apie savo virškinimo sistemą. Geriausia tai, jog knygos autorė – mokslininkė, Frankfurto mikrobiologė, tad viskas šioje knygoje pagrįsta ir įrodyta mokslu.

Knyga iliustruota nuotaikingais paveikslėliais, o temų pavadinimai priverčia ne kartą nusišypsoti, atrodo, autorė apie rimtus dalykus moka kalbėti su humoru. Pavyzdžiui, viena iš pirmųjų knygos temų – „Kaip žmogus kakoja? Kodėl verta apie tai kalbėti“. Atrodo, ką čia galima kalbėti apie tokį elementarų ir paprastą tuštinimosi procesą, bet pasirodo yra, ir net labai daug dalykų, kurių mes apie tai nežinome.

Pilvo ertmėje daugybę funkcijų atlieka beveik dešimt organų. Todėl nenuostabu, kad pilvo skausmai gali byloti apie įvairius sveikatos sutrikimus. Pilve savo darbą dirba žarnynas, skrandis, inkstai, kepenys, kasa, tulžies pūslė, blužnis, šlapimo pūslė, o moters organizme – dar ir ginekologinė organų sistema. Tad užėjus pilvo skausmams, reikėtų rimtai susirūpinti sveikata. Pateikiame dažniausias priežastis, dėl kurių vienoje ar kitoje vietoje gali skaudėti pilvą.

Plačiau:

Apie kokias ligas gali įspėti pilvo skausmai?

Ar žinojote, jog tupėjimas – tai nuo senų senovės įprasta laikysena tuštinantis ir tik XVIII a. pabaigoje imti sėdėti ant klozetų. Pasirodo, tupint žarnų kanalas kuo gražiausiai išsitiesina ir viskas gan lengvai eina lauk, o štai sėdint – ne taip gražiai, todėl dažnai ima varginti vidurių užkietėjimas, jaučiame, kaip sunku būna tuštintis.

Taigi, ši knyga išties labai naudinga ne tik tiems, kurie nori sužinoti, kaip veikia virškinamasis traktas, bet  vis dar ieško atsakymų į tokius klausimus kaip ką daryti, kad nevargintų pilvo pūtimas ? Atsakoma, kodėl kartais kankina tas nemalonius rėmuo? Kodėl atsiranda skrandžio skausmai, virškinimo sutrikimai, vidurių pūtimas, meteorizmas ar įvairios žarnyno ligos?, – į visus šiuos klausimus autorė savo knygoje pateikia atsakymus.

"Ar žinojote, jog tupėjimas – tai nuo senų senovės įprasta laikysena tuštinantis ir tik XVIII a. pabaigoje imti sėdėti ant klozetų."

Tiems, kurie nori daugiau sužinoti apie vyrišką sveikatą: Balys Dainys, Danutė Jonušienė „Urologo užrašai“

Balys Dainys – vienas žinomiausių urologų Lietuvoje. Ši prof. B. Dainio knyga nėra pirmoji: 2008 m. pasirodė profesoriaus parašyta pirmoji knyga – „Dažniausios inkstų ligos“,  kiek vėliau – „Prostatos ligos“.

Sukaupęs didelę patirtį vyriškų ligų gydymo srityje prof. B. Dainys trečioje savo knygoje „Urologo užrašai“ (2015 m.), kalbinamas žurnalistės Danutės Jonušienės, savo patirtimi dalinasi su skaitytojais.

Knygoje dominuoja tokios temos kaip erekcijos sutrikimai, impotencija, gerybinės prostatos išvešėjimas, prostatitas, šlapimo nelaikymas, dažnas šlapinimasis….Gydytojas šias ligas aprašo, pataria, kaip būtų galima jų išvengti, o susirgus – pasveikti.

Knygoje yra daugybė aktualių temų, tokių kaip vyrų nevaisingumo priežastys, vyrų klimaksinis periodas – andropauzė, prostatos vėžys, šlapimo takų ligos, testosterono svarba vyro gyvenime… Apie visa tai bus įdomu paskaityti ne tik patiems vyrams, bet ir jų moterims, kurios nori apie stipriosios lyties atstovus sužinoti daugiau. Ir ne tik sužinoti, bet sveikatai pablogėjus jiems padėti. Kaip sako knygos autorius prof. Balys Danys: „Liga – ne tik žmogaus palydovė, bet ir pamoka, kurią išmokę tampame sveikesni“.

Taigi, mokykimės iš svetimų klaidų. Atsiminkime, jog dažnu atveju vyriškoms ligoms galima užbėgti už akių. Kaip? Sužinosite perskaitę šią knygą.

Yra sakoma, jog ką išmoksi, to ant pečių nenešiosi, atostogų metu šios perskaitytos knygos bus išties naudingos kiekvienam iš mūsų.

+9
+9 -0
  • Apatinės pilvo dalies skausmas
  • Saulės smūgis
  • Vaikų pilvo skausmai
  • Pilvo pūtimas
  • Pilvo diegliai

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *