Kaklo skausmas: nemalonu, tačiau nepavojinga

Gruodžio 18, 2013 | Simonas Griškevičius
+9
+15 -6

Kaklo skausmu ar sustingusiu kaklu skundžiasi dauguma dirbančių žmonių, tačiau dėl to neverta labai nerimauti. Kaklo skausmus patiria dauguma žmonių, ypač po miego. Dažna kaklo skausmo priežastis – nepatogi miegojimo padėtis. Kartais ryte atsibundame ir jaučiame sustirusį kaklą, nemalonų skausmą, bandant jį mankštinti. Kaklo skausmas po miego, paprastai, po kelių dienų ar dar greičiau pranyksta ir nesignalizuoja rimtesnės problemos. Skausmai kaklo srityje pasitaiko ne tik po miego, bet ir ilgai naudojantis kompiuteriu, dirbant sėdimą darbą ar perpūtus skersvėjui. Nervinantis ir stresuojant visai nejučia įtempiami kaklo, veido raumenys, tai sukuria įtampą, kuri taip pat gali privesti prie kaklo skausmų. Kita vertus, kartais kaklo skausmai pasireiškia be jokios aiškios priežasties ir yra vadinami nespecifiniais.

Dažniausios kaklo skausmo priežastys

Kaklo skausmas gali pasireikšti po veiklos, kuri nėra kasdienėKarštais vasaros mėnesiais apie 4 valandą ryto temperatūra nukrenta ir, jei palikote atvirą langą, kambaryje oras atvėsta, dėl to sustingsta kaklo raumenys, pasikeičia kaklo refleksai, kurie neleidžia kietiems raumenims atsipalaiduoti.

Pervargus ar vartojus alkoholio žmonės kartais lovoje įsitaiso taip, jog galva nejuda kelias valandas. Blogiausia, kai miegama ant pilvo galvą pasukus 90 laipsnių kampu į šoną. Kaklo srityje yra daug kraujagyslių ir nervų, maitinančių kaklo, kaukolės, veido audinius. Nepatogiai įsitaisius lovoje kaklo kraujagyslės gali būti užspaudžiamos, sutrinka kraujotaka ir kaklo raumenys sustingsta, aptirpsta, užsirakina. Kaklo skausmai po miego taip pat gali atsirasti jei miegama be ar su prasta pagalve. Pavyzdžiui, žmogus miega ant kairės kūno pusės, kuri yra spaudžiama kūno svorio ir to pasekoje tos pusės sąnariai ir minkštieji audiniai sąlyginai užstringa, o priešingos pusės raumenys pailgėja.

Kaklo skausmu besiskundžiantys asmenys dažnai praneša, kad vakarykštę dieną jie užsiiminėjo veikla, kuri paprastai nėra normali jų rutinos dalis. Tai gali būti kraustymąsis, darbai sode, filmo žiūrėjimas pasukus galvą į vieną kryptį ar naujo pratimo atlikimas treniruoklių salėje. Tą pačią dieną nesiskundžiama, tačiau kaklo skausmas dažnai atsiranda po miego.

Kovokite su kaklo skausmu namuose

Kad ir kokia bebūtų kaklo skausmo ar sustingimo priežastis, patarimas lieka visada tas pats – užsiimkite įprasta kasdiene veikla ir, jei reikia, vartokite nuskausminamuosius vaistus ar įtrinkite kaklą specialiu geliu. Pridėkite prie kaklo šilumos aplikacijas – į rankšluostuką įvyniotas karšto vandens butelis gali padėti sumažinti kaklo skausmą ir raumenų spazmus. Naudokite specialią pagalvę, kuri suteiktų kaklui atramą ir išlaikytų natūralų jo linkį. Visada atkreipkite dėmesį į tai kaip stovite, sėdite ir gulite bei išmokite tai daryti teisingai – netaisyklinga laikysena gali išprovokuoti skausmą.

Venkite vairuoti automobilį, kol skausmas nepradingo – vairuojant reikės dairytis ir stebėti eismą. Išmokite paprastų pratimų kaklui – švelniai tempkite kaklo raumenis keldami galvą aukštyn ir žemyn, guldydami į šalis bei sukdami galvą į kairę ir dešinę puses. Pratimai padės sustiprinti kaklo raumenis ir padidinti judesių amplitudes į visas kryptis.

Kada reikėtų kreiptis į gydymo įstaigą?

Kreipkitės į gydytoją, jei kaklo skausmas ar sustingimas po kelių dienų nepagerėja ir pradedate įtarti kitas skausmo priežastis, jaučiate tokius simptomus: skausmas keliauja į galvą ir rankas, jose jaučiamas sustingimo, aptirpimo jausmas (bėgioja skruzdelės).

Gydytojas apklaus jus, apžiūrės kaklą ir nustatys ar problema labai rimta, ar tai susiję su aukščiau aprašytomis priežastimis, ar yra senatvinis kaulų ir sąnarių nusidevėjimas, jei reikia išrašys stipresnių nuskausminamųjų, padėsiančių pakelti skausmą. Taip pat jis gali patarti kreiptis į kineziterapeutą ar kitą specialistą, padėsiantį išmankštinti jūsų kaklą.

Sveiki sąnariai – judėjimo džiaugsmas!

Kaklo skausmas po miego ir miegas kokybė

Tyrimai teigia, kad kaklo skausmui po miego turi įtakos ne tik miego poza, bet ir pati miego kokybė. 2008 metas atliktame tyrime, kuriame dalyvavo 4140 sveikų žmonių su ir be miego sutrikimais (sunku užmigti, budrus miegas, prabudimas anksti ryte, miegas, kurio metu nepailsima), buvo nustatyta, kad tiriamieji, kurie skundėsi miego sutrikimais turėjo žymiai didesnę tikimybę išsivystyti kaklo ir peties skausmams. Tai aiškinama tuo, kad miego sutrikimai trukdo gyjimui ir raumens atsipalaidavimui, kuris vyksta būtent miego metu. Kita vertus, skausmas gali išprovokuoti miego sutrikimus.

Miego paskirtis – pailsinti organizmą, atrodo, savaime suprantamas dalykas, todėl į jį daug pastangų nededame, todėl dažnai nukenčia ne tik pačio miego, bet ir gyvenimo kokybė, pasireiškia kaklo ir kitų griaučių ir raumenų sistemos vietų skausmas, išleidžiami pinigai vizitams pas gydytojus bei vaistams.

+9
+15 -6
  • Kaklo skausmas
  • Kaklo skausmas po miego
  • Kaklo kraujagyslės

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *