Atrodo, jog sveikai maitinatės, sportuojate, tačiau sveikata toli gražu nėra tokia, kokia norėtumėte, kad būtų? Jaučiate, kaip nuolat stinga jėgų, nesinori atlikti net pačių paprasčiausių, kasdieninių darbų?
Jei taip, tuomet nepulkite kaltinti pačio nykiausio metų laiko: galbūt kaltas visai ne jis, bet Jūsų tam tikri rytiniai įpročiai, kuriuos diena iš dienos atliekate…
1.Miegojimas šalia lovos pasidėjus mobilų telefoną, užsitraukus žaliuzes ar užuolaidas. Sakoma, jog geriausia yra keltis su saulės patekėjimu ir eiti miegoti su jos nusileidimu. Ir nors daugelis iš mūsų žinome šią seną tiesą, tačiau kaip dažnai jos laikomės? O visai be reikalo: žmonės, kurie miega aklinoje tamsoje, negali laikytis šios auksinės taisyklės ir tokiu būdu pažeidžia savo miego ritmą. Kai patalpoje, kurioje miegame, yra tamsu, organizmas mano, jog vis dar yra miego metas, dėl to rytais tampa daug sunkiau atsikelti. Todėl tie, kurie nori keltis rytais lengviau, turėtų miegoti neužtraukus žaliuzių ar naktinių užuolaidų: melatonino – miego hormono gamybą nutraukia būtent saulės šviesa.
Be to, reikėtų nepamiršti, jog mobilieji telefonai, kurie labai dažnai stovi ant mūsų miegamojo staliuko, taip pat gali būti „miego priešai“: signalui telefone nuskambėjus nuolat kyla noras patikrinti, kas gi parašė, ką įkėlė į socialinius tinklus….Tačiau tai – tik brangus laiko švaistymas, kurį geriau skirkite kokybiškam ir ramiam poilsiui.
"...kai kasa nepakankamai gamina ir išskiria virškinimo fermentų ir tai sukelia virškinimo sutrikimų, vartokite Mezym 10000 "2.Dienos pradžia be pusryčių. Ir nors ryte yra patariama valgyti daugiau sudėtinių angliavandenių turinčio maisto, tokio, kuris suteiks energijos ilgesniam laikui, visgi nemažai žmonių teigia, jog rytais jie nejaučia alkio ir poreikio valgyti. Amerikoje buvo atliktas tyrimas, kuriame dalyvavo 4,052 vidutinio amžiaus bankų darbuotojai, tiek vyrai, tiek moterys, neturintys širdies ir kraujagyslių ligų. Tyrimo eigoje dalyviai turėjo nurodyti, ką ir kada valgo. Buvo apskaičiuotas jų kūno svorio indeksas, nustatytas cholesterolio kiekis kraujyje, atsižvelgiama į tai, ar žmogus rūko, aktyviai užsiima fizine veikla po darbo.
Tyrimo metu paaiškėjo, jog tie, kurie atsisako pusryčių, padidina riziką susirgti ateroskleroze – lėtine, uždegimine liga, kai dėl arterijų sienelėse besikaupiančių riebalų ir kalcio susidaro opėjančios ir randėjančios plokštelės, kurios siaurina kraujagyslių sprindį ir sukelia kraujotakos sutrikimus. Buvo pastebėta, jog tie, kurie praleidžia pusryčius, dienos eigoje dažniau persivalgo, vadinasi, padidėja rizika priaugti antsvorio, dėl to gali atsirasti įvairūs virškinimo sutrikimai. Tad nepamirškite papusryčiauti arba, kai kasa nepakankamai gamina ir išskiria virškinimo fermentų ir tai sukelia virškinimo sutrikimų, vartokite „Mezym 10000“.
3.Kava vietoj puodelio vandens. Dar viena klaida, kurią daro kai kurie žmonės, tai ryto pradžia su kavos puodeliu. Taip, kava ryte išties gali mus pažadinti ir turėti teigiamą įtaką mūsų savijautai, tačiau reikėtų atsiminti, jog dieną reikia pradėti ne nuo kvapnios kavos puodelio, bet nuo stiklinės vandens. Stiklinė paprasto vandens iš ryto mums padės numalšinti apetitą, pagreitins medžiagų apykaitą, padės organizmui lengviau atsikelti po ilgo nakties miego. Per naktį mūsų organizmas netenka skysčių, kurie yra būtini normaliai raumenų funkcijai, smegenų veiklai. Kavą patariama gerti tik praėjus pusvalandžiui po pusryčių, tuomet, kai skrandis jau yra užpildytas. Jei geriame kavą ant tuščio skrandžio, tuomet rizikuojame, jog atsiras rėmuo, skrandžio rūgštingumas padidės. Rėmens sukeltam skausmui ir atsirūgimui rūgščiu turiniu gydyti vartokite „Raniberl“.
Kai tik ištinka staigus migrenos skausmas, nėra taip paprasta jį nugalėti. Oi, koks tai skausmas! Ar migrena labai apsunkina Jūsų gyvenimą? Prevencija yra geriausia priemonė. Ar žinojote, kad joga gali sėkmingai Jus apsaugoti nuo migrenos? Norintiems sumažinti migrenos skausmą toliau pateikiame keletą jogos pratimų, kurie galėtų padėti. Ar norėtumėte sužinoti, kokie jie yra? Skaitykite toliau. Plačiau: 8 geriausi jogos pratimai nuo migrenos skausmo |
4.Intensyvi rytinė mankšta. „Kas per daug – tas ne sveika“ posakis tinka tuo atveju, kuomet kalbame apie intensyvią rytinę mankštą. Taip, mūsų organizmui po miego reikia pabusti, tačiau neapsunkinkime jo sunkiomis, alinančiomis rytinėmis treniruotėmis dėl kurių, mūsų kūnui nepabudus, gali atsirasti ir raiščių patempimai. Vos tik atsikėlę geriau pasirąžykime, padarykime lengvus tempimo pratimus. Organizmui ryte reikia energijos, angliavandenių ir geriausias laikas sportuoti, kaip rodo tyrimai, yra 10-12 bei 16-18 val., nes būtent tuo metu turime daugiausia energijos.