Metams baigiantis – namų vaistinėlės peržiūra

Gruodžio 04, 2017 | L.Rimgailė
+13
+13 -0

Prieš pat didžiąsias metų šventes skubame apsivalyti organizmą – pasninkaujame, tačiau lygiai taip pat svarbu palaikyti švarą ne tik savo kūne, bet ir namų vaistinėlėje. Metams baigiantis nepamirškite peržvelgti jos turinio ir vaistus, kurie yra su pasibaigusiu galiojimu, grąžinkite į vaistinę, kad sunaikintų, nes namų vaistinėlė bus naudinga tik tuomet, kai joje bus galiojantys bei ūmiems atvejams skirti vaistai.

Kur turi stovėti namų vaistinėlė?

Tai, kokie vaistai bus namų vaistinėlėje, didžia dalimi priklauso nuo to, kas gyvena ir kuo šeimos nariai dažniausiai serga. Vaistų galiojimo trukmė priklauso nuo vietos, kurioje laikote. Tad pasistenkite, jog namų vaistinėlė būtų laikoma vėsioje vietoje, pakankamai aukštai, kad jos negalėtų pasiekti mažamečiai vaikai. Labai svarbu prie vaisto visuomet laikyti ir informacinį jo lapelį: nemaloniam simptomui esant žinosite, kiek kada ir kaip reikia gerti tą vaistą.

 

Kokių vaistų privalo būti kiekvienoje namų vaistinėlėje?

Vaistai nuo skausmo. Tokio tipo vaistai labai dažnai yra reikalingi, nes skausmas – simptomas, kuris yra lydimas daugelio ligų, uždegimų, susirgimų: danties skausmas ar galvos skausmas – tai gana dažni atvejai, kuomet reikia į pagalbą pasitelkti ir vaistus nuo skausmo. Jei skausmas ne retas, bet gana dažnas „svečias“, tuomet būtina ne pačiam sau pasiskirti vaistus nuo skausmo, bet kreiptis į gydytoją; skausmas gali būti pavojingos ligos simptomas, tad svarbu malšinti ne patį simptomą, bet gydyti ligą.

2004 m. duomenimis, Lietuvoje per metus nugaros smegenų pažeidimus patiria apie 140 žmonių. Maždaug viena trečioji pacientų dalis ‒ jaunesni nei 30 m. Palyginti su kitomis Europos valstybėmis Lietuvoje traumos beveik dvigubai dažnesnės. Nugaros smegenų trauma ištinka dėl stuburo pažeidimo, įskaitant slankstelius, raiščius ir tarpslankstelinius diskus. Šios traumos pasekmės gali būti labai liūdnos: paralyžius, kūno funkcijų praradimas žemiau pažeidimo srities...

Plačiau:

Avarijų grėsmė – nugaros smegenų trauma

Vaistai nuo peršalimo. Ir nors peršalimo ligos mus dažniausiai kamuoja šaltuoju metų laiku, visgi pravartu savo namų vaistinėlėje nuolat turėti tokių vaistų. Atsarga gėdos nedaro, tad geriau jau turėti nei neturėti. Įvairios infekcinės ligos gali užklupti net ir vasarą, tad vaistai nuo peršalimo, vaistai nuo gerklės skausmo, karščiavimo turėtų atsidurti kiekvienų namų vaistinėlėje. Žinoma, be vaistų nuo peršalimo pravartu turėti dar ir įvairių vaistažolių arbatų. Vaistai nuo slogos bus naudingi tuo atveju, jei žinote, jog šeimoje yra nariai, kurie turi alergijų, pvz., pelėsiui, žiedadulkėms, be to, slogai esant tokie vaistai pravers kiekvienam.

Vaistai nuo sumušimo, hematomoms gydyti. Traumos neišvengiamai kartais nutinkam kiekvienam iš mūsų, tad labai svarbu tokiais atvejais skubiai reaguoti  – dėti šaltus kompresus, traumuotą vietą tepti tepalais nuo skausmo. Vaistinėse yra pardavinėjama daugybė įvairių, be recepto parduodamų tepalų, gelių, kurie veikia kaip antiseptikai. Pasirūpinkite, jog namų vaistinėlėje būtų tepalas nuo skausmo, kuris padėtų traumuotai vietai užgyti greičiau. Taip pat jei namuose bent vienas iš šeimos narių užsiima aktyviu sportu, tuomet pravartu turėti tepalų, kurie padeda tuomet, kai atsiranda raiščių, sausgyslių patempimai. Nepamirškite turėti ne tik mėlynių gydymui skirtų tepalų (pvz.Lioton) ir atviroms žaizdoms dezinfekuoti skirtų priemonių.

"Vaistų galiojimo trukmė priklauso nuo vietos, kurioje laikote."

Vaistai nuo virškinimo sutrikimų. Artėjant didžiosioms metų šventėms nepamirškite pasirūpinti ir vaistais nuo virškinimo sutrikimų; vaistai nuo skrandžio skausmo, vaistai nuo pilvo pūtimo, vaistai nuo vidurių užkietėjimo, viduriavimo – visa tai turėtų būti Jūsų namų vaistinėlėje.

Taip pat, priklausomai nuo to, kokios sveikatos problemos Jus kamuoja, nepamirškite turėti įvairių kitų vaistų, pavyzdžiui, akių lašų, kraujagyslių sistemą veikiančių vaistų…


Pagalvokite ir apie tvarsčius!

Įvairios traumos mus užklumpa netikėtai, tad pasirūpinkite, jog namuose būtų ne tik maži pleistriukai, kurie praverčia tuomet, kai yra žaizdelės, tačiau atsakykite sau į klausimą o kas, jei atsitiks nelaimė ir artimas žmogus sunkiai susižeis? Ar namuose, kol atvyks gydytojas, jam galėsite suteikti taip reikiamą skubią pirmą medicininę pagalbą?  

+13
+13 -0
  • Trauminis šokas
  • Nugaros skausmas
  • Gimdymo skausmas
  • Kaklo skausmas
  • Nosies trauma
  • Skausmo malšinimas
  • Nuo skausmo
  • Nugaros smegenų trauma

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *