Nugaros skausmą bent kartą patyrę beveik visi

Birželio 26, 2020 | Rūtelė Foktienė
+2
+2 -0

Nugaros skausmas – viena populiariausių skausmo rūšių. Statistika rodo, kad jį bent kartą gyvenime yra patyrę maždaug 4 suaugusieji iš 5. Bent pusė suaugusiųjų šio skausmo kamuojami dar dažniau ir taip nutinka dėl įvairiausių priežasčių – netaisyklingos laikysenos, traumų, pernelyg silpnų nugaros raumenų, stuburo pokyčių, nepatogios lovos ar čiužinio bei darbo kėdės, per mažo fizinio aktyvumo, per didelio fizinio krūvio, netgi dėl patiriamo streso. Vis daugiau jaunų žmonių neaplenkia šis nemalonus potyris. Nesunku pripažinti, kad nugaros skausmas yra gana opi problema, kuri paliečia labai didelį skaičių pacientų ir mažina jų kasdienybės kokybę.

Nugaros skausmo gydymas

Nugaros skausmas gydomas taikant medikamentines ir nemedikamentines gydymo priemones. Vien vaistų dažniausiai nepakanka – tenka taikyti ir fizines priemones, kurios daugeliu atvejų yra gana veiksmingos. Didžiausio gydymo efektyvumo galima pasiekti taikant kompleksinius gydymo kelius. Svarbu laikytis gydytojų rekomendacijų ir gydymo metodus pritaikyti atsižvelgiant ir į konkretaus paciento sveikatos būklę, ir į jo asmeninius norus.

"Nesteroidiniai vaistai nuo uždegimo yra bene populiariausias pasirinkimas, skirtas nugaros skausmo gydymui."

Fizinės nugaros skausmo gydymo priemonės

Fizinių gydymo priemonių yra pačių įvairiausių. Gali būti naudojami ir specialiai parinkti elektros impulsai ar magnetinių laukų energija, ir tempimas tam pritaikyta įranga, ir kiti gydymo metodai. Itin didelę reikšmę turi gerai parinkti fiziniai pratimai – dažnas gydytojas pasakys, kad kol nebus atliekami specialūs pratimai, jokių realių rezultatų tikėtis praktiškai neįmanoma. Fizioterapijos reikšmė – labai didelė. Šiais laikais informacijos apie fizinius pratimus apstu, tereikia pasirinkti pačius tinkamiausius kiekvienu individualiu atveju. Labai svarbu fizinius pratimus atlikti taisyklingai, tad pirmieji užsiėmimai turėtų vykti kartu su profesionaliu ir savo sritį gerai fizioterapijos specialistu/ kineziterapeutu. Vėliau galima remtis spausdinta informacija, video medžiaga, netgi sekti specialius tinklaraščius – svarbiausia kantrybė ir netrukus bus pajuntami teigiami rezultatai. Būtina, kad pats pacientas tikėtų fizioterapijos teikiama nauda – tada bus sulaukiama kur kas geresnių rezultatų ir vėl grįš gyvenimo džiaugsmas, kuriame nebus vietos jokiems nuotaiką gadinantiems ir mobilumą apribojantiems nugaros skausmams.

Nugaros skausmo gydymas vaistais

Kiekvienu atveju vertinama, kokie vaistiniai preparatai suteikia geriausia efektą ir galimai daro mažiausią neigiamą poveikį. Vadinasi, sveriamas naudos ir rizikos santykis. Natūralu, kad ir patys saugiausi vaistiniai preparatai jautresniems pacientams gali sukelti nepageidaujamų poveikių, tad kiekvienu atveju ieškoma saugiausių ir kartu efektyviausių medikamentų.

Nesteroidiniai vaistai nuo uždegimo yra bene populiariausias pasirinkimas, skirtas nugaros skausmo gydymui. Jie gali būti vartojami vieni arba deriniuose su kitais preparatais, pavyzdžiui, raumenis atpalaiduojančiomis vaistinėmis medžiagomis, teigiamai veikiančiais B grupės vitaminais (gana didelėmis jų dozėmis) ir panašiai. Lėtinis nugaros skausmas gali sukelti daug nerimo ir įtampos, suprastinti miegą, tad tokiais atvejais gali būti skiriami ir kiti vaistiniai preparatai, gerinantys miegą, mažinantys nerimą ir įtampą.

Iš nesteroidinių vaistų nuo uždegimo vienos populiariausių ir plačiausiai vartojamų vaistinių medžiagų yra diklofenakas, ibuprofenas, deksketoprofenas, meloksikamas, nimesulidas ir kt. Deksketoprofenas – vienas efektyviausių ir greičiausiai veikiančių pasirinkimų. Dolmen esanti deksketoprofeno druska sukurta remiantis naujausiomis technologijomis – ji išsiskiria savo sugebėjimu veikti greitai (vidutiniškai per 30 minučių arba tarp 15 ir 60 minučių) ir savo poveikį išlaikyti pakankamai ilgai (vidutiniškai apie 4-6 valandas, o 25 mg dozė veikti gali ir 8 valandas). Tad Dolmen verta turėti kiekvienų namų vaistinėlėje, ypač jei netikėtai užklupo ūmus nugaros skausmas. Galima pasirinkti tinkamiausią farmacinę formą – plėvele dengtas tabletes arba granules geriamajam tirpalui. Žinoma, kad dėl bet kokio vaisto vartojimo būtina tartis su gydytoju arba vaistininku. Netinkamai vartojamas vaistas gali pakenkti sveikatai.

Nugaros skausmas gali tapti tikru išbandymu bet kokio amžiaus asmeniui. Tai vienas dažniausių pacientų nusiskundimų, priverčiančių ieškoti pagalbos. Teigiama, kad šį nemalonų jausmą bent kartą gyvenime patyrę bent du asmenys iš trijų. Nugaros skausmas reikšmingai kenkia paciento darbingumui ir gerai savijautai. Ypač sunku, jei skausmas lėtinis ir trunka labai ilgai, mat tuomet paciento gyvenimo kokybė neabejotinai suprastėja ir jam gali tapti sudėtinga netgi pakilti iš lovos.

Plačiau:

Kai kankina nugaros skausmai
+2
+2 -0
  • Fizioterapija
  • Skausmas
  • gyvenimo kokybė
  • nesteroidiniai vaistai
  • Nugaros skausmas

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *