Kas iš tikrųjų yra impotencijos kaltininkai?

Gegužės 09, 2017 | L.Varanavičienė
+3
+5 -2

Kol žmogaus lytinė funkcija normali, apie seksualines problemas jis nesusimąsto ir neskiria jai daugiau dėmesio, negu kitiems organizmo procesams. Tačiau net menkiausias lytinės funkcijos sutrikimas tampa nerimo, kankinimosi, sugriauto gyvenimo priežastimi.

Daugelyje tautų normali vyro potencija laikoma svarbiausiu stiprybės kriterijumi. Jai sušlubavus, stipriosios lyties atstovas jaučiasi nejaukiai, prislėgtai. Jis pradeda vengti link sekso vedančių situacijų, įvykus nesėkmei, kaltina moterį.

"Iškyla uždaro rato problema: silpna erekcija- nesėkmės baimė- tapimas stebėtoju- tolimesnė potencijos disfunkcija."

Erekcijos sutrikimu arba impotencija (šnekamosios kalbos terminas) laikomas nesugebėjimas pasiekti  ar išlaikyti erekciją  lytinio akto metu. Pasitaiko erekcijos sutrikimų, kai vyras nei karto gyvenime nesugebėjo atlikti lytinio akto. Tačiau dažnesni atvejai, kai prieš sutrikimą vyras gyveno pilnavertį lytinį gyvenimą. Impotencija gali užklupti bet kuriuo amžiaus periodu ir pasireikšti bet kuriomis formomis.  Dažniausiai vyrai skundžiasi silpna erekcija, neleidžiančia varpą įstumti į makštį. Retkarčiais- stipria, bet greitai išnykstančia. Kartais – pasireiškiančia įvairiomis aplinkybėmis. Pavyzdžiui, masturbuojantis problemų nėra, o mylintis su partnere- nesėkmė. Nesantuokinio kontakto metu yra pilna erekcija, mylintis su žmona- dingsta (arba atvirkščiai).

Atskiros nesėkmės gali užklupti kiekvieną vyriškį- tai normalus reiškinys. Tai nereiškia lytinio silpnumo, jam gali įtakoti fizinis stresas (gripas, nuovargis, persivalgymas, persigėrimas) ar psichologiniai veiksniai  (įtampa, neįprastos sąlygos). Vienkartiniai erekcijos nebuvimo  momentai sudaro prielaidas rimtiems gresiantiems sunkumams. Nepasisekimo baimė: „ar išlaikysiu erekciją?“, „ar sugebėsiu patenkinti partnerę?“- yra tiesioginis kelias į impotenciją. Kuo didesnė baimė, tuo didesnė tikimybė, kad nuogąstavimai išsipildys. Vyrai saviįtaigos būdu nebesugeba pasiekti stiprios erekcijos ar išlaikyti ją iki lytinio akto pabaigos. Eigoje nesėkmės baimė nustelbia sekso norą ir galimybę nugalėti nepasitikėjimą. Be to, saugantis nesėkmės, vyrai tampa savo seksualinės reakcijos stebėtojais ir vertintojais. Lytinis aktas  traktuojamas kaip „veiksmas“, teikiantis mažai malonumo. Iškyla uždaro rato problema: silpna erekcija- nesėkmės baimė- tapimas stebėtoju- tolimesnė potencijos disfunkcija. Nesugebant nutraukti šio pavojingo rato, kyla pavojus, kad erekcijos sutikimai įsitvirtins ilgam.

Daugelis erekcijos disfunkciją išgyvenančių vyrų vis dar nenoriai šneka apie šį sutrikimą. Tačiau jie tikrai nėra vieni - su šia problema susiduria dažnas vyras. Ką reikėtų žinoti apie erekcijos disfunkciją?

Plačiau:

10 faktų, kurių tikriausiai nežinojote apie erekcijos disfunkciją

Vyrų reakcija į erekcijos sutrikimus įvairi: nuo siaubo, pasimetimo iki abejingumo. Kokie faktoriai yra impotencijos kaltininkai?

Organiniai faktoriai

Erekcijos sutrikimus gali iššaukti daugybė susirgimų. Diabetas ir alkoholizmas – pačios pagrindinės priežastys. Be jų, gali būti nugaros smegenų trauma, neurologiniai susirgimai, išsėtinė sklerozė, varpos, sėklidžių, šlaplės, prostatos liaukų infekcija ar traumos, hormonų nepakankamumas, kraujotakos sutrikimai. Pasitaiko atvejų, kai impotencija atsiranda dėl medikamentų, narkotikų, psichotropinių priemonių vartojimo.

Psichologiniai faktoriai

Išsiaiškinti, kokie psichologiniai faktoriai iššaukia impotenciją, nėra lengva. Išskiriama:

-traumos vaikiškame ir paauglystės amžiuje. Jei vaikui diegiama, kad seksas – tai gėdingas, purvinas „reikalas“, jei vaikas baudžiamas už prisilietimus prie genitalijų ar nekaltus seksualinius žaidimus- suaugus bus sunku į seksą žiūrėti kaip į malonų, norimą ir intymų dalyką.

Jei pirmoji sueitis įvyko per prievartą, nemeilę ar nesklandžiai- tokia patirtis kelia baimę, didelį kaltės jausmą ir nenorą.

-asmeninio jautrumo ypatumai. Jausmai ir išgyvenimai veikia seksualinę sferą. Pasitaiko ligų, moters pastojimo baimė, baimė būti atstumtam ar prarasti kontaktą. Tai blokuoja seksualines reakcijas.

-lytiniai neatitikimai tarp partnerių. Seksas – viena iš partnerių tarpusavio bendravimo forma. Jei vyras ir moteris nepakankamai artimi ir nepasitiki vienas kitu- tai tiesioginis kelias į lytinius sutrikimus.

Impotencijos terapija

Lytinio gyvenimo eigoje rekomenduojama laikytis tam tikrų taisyklių:

1.Seksas- galimybė tarp partnerių išlaikyti artimus ryšius.

2.Būkite su partneriu atviri. Intymiuose santykiuose lygiareikšmiai galima sakyti „ taip“ ir „ ne“.

3.Nesivadovaukite spaudoje skelbiamomis sekso „madomis“. Galite susidaryti klaidingą nuomonę.

4.Jei kyla seksualiniai sunkumai, aptarkite tai su partneriu, nevaizduokite, kad viskas tvarkoje.

5.Jei problemos nepavyksta išspręsti, kreipkitės į profesionalus: urologus, venerologus, psichoterapeutus, psichologus, seksologus.

Natūralu, kad vyrams seksas – yra daugiau, negu pulsuojantis stačias lyties organas. Savitarpio meilė, supratimas, palaikymas – kelias į intymaus gyvenimo palaimą. To Jums ir linkime.

 

+3
+5 -2
  • Erekcijos sutrikimų priežastys
  • Erekcijos sutrikimų gydymas
  • Lytinio gyvenimo sutrikimai
  • Lytiškai plintančios ligos
  • Lytiniai santykiai
  • Lytinis susijaudinimas

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *