Kojų venų ligos – stovimą darbą dirbančių žmonių problema

Kovo 17, 2014 | Simonas Griškevičius
+4
+7 -3

Kojų venų ligos – stovimą darbą dirbančių žmonių problema

Medicininis gydymas. Gydant venų ligas svarbiausia atstatyti tinkamą veninę kraujotaką, eliminuojant venų varikozes ir žvaigždines venas. Medicininis gydymas priklauso nuo sutrikimo tipo, dydžio, vietos ir kaip giliai liga yra išplitusi.

Tam kad būtų pasiekti užsibrėžti tikslai, atliekami diagnostiniai testai ir pasirenkamas gydymo metodas. Pagrindiniai gydymo metodai: skleroterapija, gydymas lazeriu ir mikroflebektomija.

 • Skleroterapija. Tai dažniausiai venų varikozėms ir žvaigždinėms venoms gydyti naudojamas metodas. Gydymo metu į pažeistą veną yra suleidžiamas kraujagyslių sieneles dirginantis tirpalas. Tokiu būdu jos tiesiog „sugriaunamos“. Kūnas absorbuoja venos likučius ir kraujas yra nukreipiamas į sveikas venas.
   
 • Gydymas lazeriu. Lazerinis gydymas taikomas gydant dideles venų varikozes. Tai minimaliai invazinė procedūra: pro kateterį į veną įstumiamas plonas lazerio siūlas. Lazerio impulsai paleidžiami išilgai venos, ji visiškai uždaroma, vyksta toks pats procesas, kaip ir skleroterapijos metu. Gydymas lazeriu reikalauja tik nedidelės skylutės odoje ir vietinio nuskausminimo. Paprastai po 24 valandų žmonės grįžta prie įprastos veiklos. Tai saugi ir efektyvi gydymo priemonė.
   
 • Mikroflebektomija. Kartais skausmingos venų varikozės arti odos paviršiaus yra per didelės skleroterapijai, bet per mažos, kad būtų gydomos lazeriu. Šį tarpą tarp gydymo procedūrų užpildo mikroflebektomija.

  Venų varikozės pašalinamos pro nedideles punkcijas, kurios nepalieka jokių randų ir joms nereikia siuvimo. Tai chirurginė procedūra, atliekama su vietine anestezija. Taip pat, kaip ir po gydymo lazeriu, pacientas po 24 valandų gali imtis kasdienės veiklos.

Po procedūrinės instrukcijos

Po visų venų gydymo procedūrų nuo 2-ų iki 4-ių savaičių pacientai mūvi kompresines kojines. Jas galima nusiimti miegant ar maudantis. Užsiimti normalia kasdiene veikla leidžiama iškart po gydymo, tačiau reikėtų susilaikyti nuo didelių krūvių sporto salėje, saunos ir karštos vonios.

Normalu, kad po procedūrų jaučiamas nedidelis diskomfortas. Kai kuriems žmonėms patartina pasiimti kelias laisvas dienas ir pailsėti. Gydytojas gali paskirti kelias pirmąsias dienas gerti skausmą malšinančius vaistus.

Labai svarbu, kad daug judėtumėte ir palaikytumėte normalų fizinio aktyvumo lygį. Išeidami pasivaikščioti po 20 minučių du kartus per dieną pagreitinsite gijimo procesus. Stiprindami kojų raumenis ištreniruosite „raumeninę pompą“, kuri užtikrins, kad vyktų normali veninė kraujo cirkuliacija. Šiuo būdu palengvinsite ligos eigą ir užkirsite kelią nemaloniems pašaliniams poveikiams.

Taip pat skaitykite:
Kineziterapija – geriausias būdas vėl atsistoti ant kojų »
Chirurgija – ne tik skalpeliu grįsta procedūra »
5 natūralūs būdai, kaip įveikti neramių kojų sindromą »

1 2
+4
+7 -3
 • Varikozė
 • Odos niežėjimas
 • Kojų venų trombozė
 • Kojų venų aterosklerozė
 • Lazerinė chirurgija
 • Chirurgai
 • Kojų venų ligos
 • Stovimas darbas

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *