Lietuvių sporto įpročiai. Interviu su buvusiu atletu Jeanu Claude’u

Gegužės 23, 2014 | Marina Giro
+28
+28 -0

JC SPORT treniruotė

Ar žmonės ateina sportuoti vieni? O gal su kolegomis, draugais ar šeimos nariais? 

Kai kurie ateina vieni, kai kurie ima lankyti treniruotes, nes draugai jas rekomendavo. Būna, kad į treniruotes žmonės atsiveda mylimuosius, šeimos narius ar vaikus. Kartais tėvai ateina ir su mažais vaikais. Mamytės sportuoja, vaikai žaidžia šalia. Kartais vaikai prisijungia skambant muzikai: tiesiog ima judėti arba imituoja tėvų judesius. 

Ar lietuviai renkasi sporto programas? 

Taip, nes tai teisingiausias būdas sportuoti ‒ konsultuotis su treneriu. Kai kuriems reikia daugiau patarti, kitiems mažiau. Niekada nepalieku žmonių sportuoti vienų, nes net jeigu žinai pratimus, programą, tačiau neatsimeni, kaip teisingai viską atlikti, gali sau labai pakenkti. Todėl labai svarbu, kad treneris būtų šalia ir patartų. 

Aišku, įgyjant vis daugiau patirties, jau žinai, kaip teisingai dirbti su savo kūnu. Žinojimas ateina automatiškai. Turi jausti savo kūną, raumenis, juos treniruoti ir nuolatos dirbti su savimi. 

Ar lietuviai sportuodami laikosi dietų? 

Dalis, bet viskas laikui bėgant keičiasi. Kai kurie sportuojantys žmonės teiraujasi, kaip turėtų maitintis. Mityba yra labai svarbi, nes nuo tuo priklauso kūno struktūra. Kūnas atrodo vis kitaip, jei maitiniesi ir nesportuoji, jei sportuoji ir netinkamai maitiniesi arba tinkamai sportuoji ir tinkamai maitiniesi. Maitinimosi kultūra palaipsniui gerėja ir Lietuvoje. Tai labai svarbu! 

Ar lietuviams sportuojant netrūksta aistros, užsidegimo? 

Jean Claude, JC SPORT įkūrėjasTaip, šiek tiek trūksta. Kiekvienas nori pasiekti gerų rezultatų ir kuo greičiau, nes „neturi laiko“. Vis dėlto turime suprasti, ko norime ir kokius save norime matyti. Jeigu dabartinė kūno būklė mūsų netenkina, turime suvokti, kad kūnas taip pakito ne per vienus metus. Todėl atėjus sportuoti būtina suprasti, kad kūno būklė gerėja palaipsniui. Šis procesas taip pat reikalauja daug laiko. 

Žmogus neturi aistros sportuoti, jei viską daro vienas. Tam reikia trenerio. Jei, pavyzdžiui, numetėte svorio labai greitai, jo galite priaugti taip pat labai greitai, net dvigubai, todėl viską reikia daryti palaipsniui. 

Ar lietuviai išsikelia sportinius tikslus? 

Žmogus, ateinantis sportuoti, visada turi tam priežastį. Vieni turi viršsvorio, kiti tiesiog nori būti fiziškai aktyvūs, treti nori pakeisti savo kūną, raumenis. Kiekvienas turi vis kitokią priežastį, tačiau dauguma nori numesti svorio arba išlikti liekni. 

Ka sportas reiškia būtent Jums? 

Tai mano gyvenimo dalis, mano gyvensena, tą darau daug metų, į JC SPORT ateinantys žmonės tai žino. Noriu, kad su manimi sportuojantys žmonės irgi sportą laikytų savo gyvenimo dalimi. 

Šalia turi turėti trenerį, kuris tavimi rūpinasi. Jeigu eini į sporto klubą ir lieki vienas, palaipsniui prarandi motyvaciją, todėl labai svarbu eiti į klubą, kur jauti savo trenerio globą. Net ir atmosfera tokiose grupėse yra nuostabi, nes žmonės tampa bendruomene ir jiems tai patinka! Tai skatina ateiti vėl ir vėl. 

Ko palinkėtumėte „MedGuru.lt“ skaitytojams? 

Likti sveikiems, rūpintis savo kūnu, savo mintimis. Jeigu norite išlikti sveiki, sportas turi tapti gyvensenos dalimi, turite pakeisti savo mintis ir tuo gyventi, tuomet jūsų aplinka tai pastebės ir galbūt pradės gyventi panašiai. Jei jau pasirenki sveiką gyvenimo būdą – taip ir gyvenk. Kiti žmonės pamatys pokyčius tavo gyvenime ir galbūt užsimanys pasikeisti patys.
 

© Nuotraukos iš asmeninio archyvo

1 2 3
+28
+28 -0
  • Sporto nauda
  • Valios ugdymas
  • Sporto klubai
  • Atletika
  • Nugaros skausmas
  • Susikaupimas

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *