Kaip apsisaugoti nuo venų varikozės ir turėti sveikas bei gražias kojas?

Liepos 11, 2016 | L.Rimgailė
+10
+12 -2

Jau paskelbta suknelių ir sijonų nešiojimo pradžia. Dar prieš šiltąjį sezoną skubėjome į soliariumą degintis, maskavome po žiemos išblyškusią šviesią odą. Gerai, kuomet šiuos trūkumus galime paslėpti, – po soliariumo įdegiu ar savaiminio įdegio kremu. Tačiau yra dalykų, kurių užmaskuoti taip lengvai  nepavyksta. Kojų venų varikozė – vienas iš jų. Tai kaip gi apsaugoti kojas nuo šios ligos, kad ji netaptų nei sveikatos, nei estetine problema.

Trys stadijos, o kurioje esate jūs?

Lėtinis venų nepakankamumas (LVN) atsiranda nuo venų ligų, o viena iš jų – kojų venų varikozė. Svarbu žinoti, jog LVN turi tris stadijas, tad reikia stebėti save ir savo sveikatą.

Kaip ir dauguma ligų, taip ir LVN prasideda nepastebimai. Pirmoje LVN stadijoje žmogus gali net nejausti jokių nemalonių simptomų. Tik antroje stadijoje, kuomet LVN jau pažengusi, pradeda varginti nemalonūs simptomai: tirpsta kojos, atsiranda kojų tinimas, sunkumas, gali traukti mėšlungis. Be to, svarbu žinoti, kad tokie simptomai, kaip kojų tinimas, skausmas nėra specifiški LVN.

Van der Velden tyrimo duomenimis, kai kuriuos iš šių ar panašius simptomus gali sukelti kelio ar klubo artrozė, periferinių arterijų liga, stuburo disko išvarža.

"Heparinas gerina mikrocirkuliaciją, mažina kraujo krešėjimą, kraujagyslių sienelių pralaidumą, malšina uždegimą ir skausmą, skatina epitelizaciją – žaizdos gijimo procesą."

Antroje LVN stadijoje taip pat atsiranda tam tikri odos pakitimai: telangiektazės, retikulinės venos, pradeda ryškėti venų varikozė, edema, edema, pigmentacija.

Antroje stadijoje, jausdami nemalonius simptomus, žmonės dažnai griebiasi pačių paprasčiausių gydymo priemonių. Vieni išbando namines priemones, kiti, siekdami geresnio ir užtikrinto gydomojo poveikio, pasitelkia į pagalbą medikamentines priemones.

Gydytojų kabineto duris dažnai žmonės praveria tik tada, kai liga jau būna stipriai pažengusi, trečioje stadijoje. Šioje stadijoje venos jau būna ryškiai matomos, išsiplėtusios, gali atsirasti žaizdų, o nemalonų kojų tinimo pojūtį keičia stiprus kojų skausmas, atsiranda trofinės opos.

Lokalūs heparino preparatai ir jų poveikis

Lokalūs heparino preparatai yra plačiai naudojami Europoje kaip prevencijos ir gydymo priemonė sergant ne tik kojų venų varikoze, venų nepakankamumu,  bet ir  paviršiniu tromboflebitu.

Vieno tyrimo metu buvo pastebėta, kad gelis „Lioton“ veiksmingai sumažino paviršinio tromboflebito požymius ir simptomus (skausmą, edemą, galūnės sunkumą), efektyviai sumažino paviršinio tromboflebito išsivystymo riziką tuomet, kai buvo skiriamas kaip profilaktinė priemonė intraveniniais vaistais gydomiems pacientams. Taip pat šis vaistas buvo gerai toleruojamas ir pasižymėjo maža nepageidaujamo poveikio reiškinių rizika.

Heparinas gerina mikrocirkuliaciją, mažina kraujo krešėjimą, kraujagyslių sienelių pralaidumą, malšina uždegimą ir skausmą, skatina epitelizaciją – žaizdos gijimo procesą.

Jei Jūsų mažylis turi plokščiapėdystę, pravartu būtų vasarą jam leisti kuo daugiau vaikščioti basomis. Tiesa, pasirūpinkite, jog paviršius, kurį lies mažo vaiko jautrios pėdutės, būtų saugus.

Plačiau:

3 priežastys vasarą pasivaikščioti basomis

Aktorė Sara Džesika Parker ir jos aukštakulniai

Viena iš garsiausių pasaulyje aktorių, amerikietė Sara Džesika Parker (Sarah Jessica Parker)  savo gyvenimo neįsivaizduoja be aukštakulnių. Batelius su aukštu kulniuku ji avi tiek filmavimosi metu, tiek kasdienybėje – eidama į parduotuves ar susitikimą su draugais.

Aukštakulniai, žinoma, pabrėžia moters laikyseną, eleganciją, tačiau bateliai su aukštu kulniuku yra tarsi „tylieji žudikai“, kurie padidina kojų venų varikozės išsivystymo tikimybę.

Kaip teigia internetinis portalas nydailynews, aktorės kojos,  pėdų viršus, su išsiplėtusiomis venomis išties atrodo nekaip.  Ir visa tai – nuo itin dažno aukštakulnių batelių avėjimo.

 

 Foto nuotrauka iš portalo www.nydailynews.com

Sveikos kojos – tai gražios kojos

Norite turėti sveikas ir gražias kojas? Tuomet reiktų aukštakulnius batelius avėti retkarčiais, juos iškeisti į patogius batelius žemu kulniuku arba visai be jo.

Taip pat nepamirškite judėti, sportuoti. Sportas sustiprins kojų raumenis, prisotins raumenis deguonimi bei suaktyvins kraujotaką. Nes juk dėl veninės kraujotakos nepakankamumo ir išsivysto venų varikozė, kuri visa nepuošia moters kojų. 

+10
+12 -2
  • Kojų venų aterosklerozė
  • Kojų venų ligos
  • Kojų venų operacijos
  • Varikozė
  • Kojų venų trombozė
  • Neramių kojų sindromas

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *