Kaip apsisaugoti nuo venų varikozės ir turėti sveikas bei gražias kojas?

Liepos 20, 2016 | L.Rimgailė
+10
Kaip apsisaugoti nuo venų varikozės ir turėti sveikas bei gražias kojas?

Jau paskelbta suknelių ir sijonų nešiojimo pradžia. Dar prieš šiltąjį sezoną skubėjome į soliariumą degintis, maskavome po žiemos išblyškusią šviesią odą. Gerai, kuomet šiuos trūkumus galime paslėpti, - po soliariumo įdegiu ar savaiminio įdegio kremu. Tačiau yra dalykų, kurių užmaskuoti taip lengvai  nepavyksta. Kojų venų varikozė – vienas iš jų. Tai kaip gi apsaugoti kojas nuo šios ligos, kad ji netaptų nei sveikatos, nei estetine problema.

Trys stadijos, o kurioje esate jūs?

Lėtinis venų nepakankamumas (LVN) atsiranda nuo venų ligų, o viena iš jų – kojų venų varikozė. Svarbu žinoti, jog LVN turi tris stadijas, tad reikia stebėti save ir savo sveikatą.

Kaip ir dauguma ligų, taip ir LVN prasideda nepastebimai. Pirmoje LVN stadijoje žmogus gali net nejausti jokių nemalonių simptomų. Tik antroje stadijoje, kuomet LVN jau pažengusi, pradeda varginti nemalonūs simptomai: tirpsta kojos, atsiranda kojų tinimas, sunkumas, gali traukti mėšlungis. Be to, svarbu žinoti, kad tokie simptomai, kaip kojų tinimas, skausmas nėra specifiški LVN.

Van der Velden tyrimo duomenimis, kai kuriuos iš šių ar panašius simptomus gali sukelti kelio ar klubo artrozė, periferinių arterijų liga, stuburo disko išvarža.

"Heparinas gerina mikrocirkuliaciją, mažina kraujo krešėjimą, kraujagyslių sienelių pralaidumą, malšina uždegimą ir skausmą, skatina epitelizaciją – žaizdos gijimo procesą."

Antroje LVN stadijoje taip pat atsiranda tam tikri odos pakitimai: telangiektazės, retikulinės venos, pradeda ryškėti venų varikozė, edema, edema, pigmentacija.

Antroje stadijoje, jausdami nemalonius simptomus, žmonės dažnai griebiasi pačių paprasčiausių gydymo priemonių. Vieni išbando namines priemones, kiti, siekdami geresnio ir užtikrinto gydomojo poveikio, pasitelkia į pagalbą medikamentines priemones.

Gydytojų kabineto duris dažnai žmonės praveria tik tada, kai liga jau būna stipriai pažengusi, trečioje stadijoje. Šioje stadijoje venos jau būna ryškiai matomos, išsiplėtusios, gali atsirasti žaizdų, o nemalonų kojų tinimo pojūtį keičia stiprus kojų skausmas, atsiranda trofinės opos.

Lokalūs heparino preparatai ir jų poveikis

Lokalūs heparino preparatai yra plačiai naudojami Europoje kaip prevencijos ir gydymo priemonė sergant ne tik kojų venų varikoze, venų nepakankamumu,  bet ir  paviršiniu tromboflebitu.

Vieno tyrimo metu buvo pastebėta, kad gelis „Lioton“ veiksmingai sumažino paviršinio tromboflebito požymius ir simptomus (skausmą, edemą, galūnės sunkumą), efektyviai sumažino paviršinio tromboflebito išsivystymo riziką tuomet, kai buvo skiriamas kaip profilaktinė priemonė intraveniniais vaistais gydomiems pacientams. Taip pat šis vaistas buvo gerai toleruojamas ir pasižymėjo maža nepageidaujamo poveikio reiškinių rizika.

Heparinas gerina mikrocirkuliaciją, mažina kraujo krešėjimą, kraujagyslių sienelių pralaidumą, malšina uždegimą ir skausmą, skatina epitelizaciją – žaizdos gijimo procesą.

Kaip aš gydžiausi kojų venų varikozę?

"Dabar keičiu įpročius ir kas pusvalandį einu pajudėti."

Plačiau:

Kaip aš gydžiausi kojų venų varikozę?

Aktorė Sara Džesika Parker ir jos aukštakulniai

Viena iš garsiausių pasaulyje aktorių, amerikietė Sara Džesika Parker (Sarah Jessica Parker)  savo gyvenimo neįsivaizduoja be aukštakulnių. Batelius su aukštu kulniuku ji avi tiek filmavimosi metu, tiek kasdienybėje – eidama į parduotuves ar susitikimą su draugais.

Aukštakulniai, žinoma, pabrėžia moters laikyseną, eleganciją, tačiau bateliai su aukštu kulniuku yra tarsi „tylieji žudikai“, kurie padidina kojų venų varikozės išsivystymo tikimybę.

Kaip teigia internetinis portalas nydailynews, aktorės kojos,  pėdų viršus, su išsiplėtusiomis venomis išties atrodo nekaip.  Ir visa tai – nuo itin dažno aukštakulnių batelių avėjimo.

 

 Foto nuotrauka iš portalo www.nydailynews.com

Sveikos kojos – tai gražios kojos

Norite turėti sveikas ir gražias kojas? Tuomet reiktų aukštakulnius batelius avėti retkarčiais, juos iškeisti į patogius batelius žemu kulniuku arba visai be jo.

Taip pat nepamirškite judėti, sportuoti. Sportas sustiprins kojų raumenis, prisotins raumenis deguonimi bei suaktyvins kraujotaką. Nes juk dėl veninės kraujotakos nepakankamumo ir išsivysto venų varikozė, kuri visa nepuošia moters kojų. 

+10
  • Varikozė
  • Kojų venų trombozė
  • Neramių kojų sindromas
  • Kojų venų aterosklerozė
  • Kojų venų ligos
  • Kojų venų operacijos

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę
Ką daryti, kad plaukai nesiveltų?
Ką daryti, kad plaukai nesiveltų? Kai kuriems asmenims iššukuoti plaukus yra tikras iššūkis. Plaukų vėlimasis priklauso nuo jų būklės (sausi ir ploni plaukai veliasi labiau), aplinkos sąlygų (besikeičianti temperatūra, karštis bei šaltis neigiamai veikia plauko struktūrą), naudojamų priemonių (kasdieninis galvos plovimas, įvairios fiksavimo priemonės ir... +2 / 0 +2
Gražios ir sveikos kojos: kaip įveikti kojų venų varikozę?
Gražios ir sveikos kojos: kaip įveikti kojų venų varikozę? Kiekvienai moteriai yra svarbu, jog jos kojos būtų ne tik gražios, bet ir sveikos. Tačiau labai dažnai mes net nesusimąstydamos, diena iš dienos, aliname savo kojas: avime aukštakulnius batelius, dirbame ilgai sėdimą ar stovimą darbą, dėl to sutrinka kraujotaka, prasideda įvairios ligos. +34 / 0 +34
Slogos gydymas pagal močiutę ir vaistininkus. Kas suveikė, o kas ne?
Slogos gydymas pagal močiutę ir vaistininkus. Kas suveikė, o kas ne? Esu iš tų žmonių, kurie mėgsta eksperimentuoti. Tiesa, jei tie eksperimentai susiję su sveikata, rimtai juos apgalvoju. Šįkart mane vargino ne tokia jau ir rimta sveikatos problema, viso labo tik sloga. Tačiau ji buvo bjauri ir neleidžianti dirbti kasdieninių darbų. Štai todėl vieną dieną tokiomis, ne itin maloniomis... +23 / 0 +23
Anoreksija – ne tik „kvailų merginų“ liga
Anoreksija – ne tik „kvailų merginų“ liga Sociologai teigia: 80% jaunų moterų yra nepatenkintos savo išvaizda. Ne mažiau kaip trečdalis periodiškai arba nuolat laikosi dietos, ir kiekviena dešimtoji yra reali nervinės anoreksijos auka. Tai nėra nekenksmingas kaprizas, bet rimta liga ir trečia dažniausia lėtinių ligų priežastis jaunystėje. Paprastai manoma, kad... +18 / 0 +18
Artėjantis klimaksas – kaip jam pasiruošti?
Artėjantis klimaksas – kaip jam pasiruošti? Artėjantis klimaksas gąsdina ne vieną moterį – neramu ne tik dėl pasikeisiančių fizinių funkcijų, bet ir dėl pačios gamtos išrašomos diagnozės – jaunystės pabaiga. Tačiau išsamiai susipažindamos su artėjančiais pasikeitimais, jiems nusiteikdamos bei priimdamos pokyčius kaip natūralų procesą, kartais netgi turintį... +19 / -4 +15
Savimotyvacinės knygos. Ar jos padeda?
Savimotyvacinės knygos. Ar jos padeda? Kadais šios knygos buvo vienos iš labiausiai perkamų, dabar, rodos, knygynuose jas išstumia žinomų žmonių knygos, jų patarimai kaip gyventi, maitintis ir rengtis. Žmonėms patinka sekti ir vadovautis kažkuo. Bet kodėl taip dažnai pasiklystame savyje ir lyg paskutinio gelbėjimosi šiaudo griebiamės kažkieno parašytų... +12 / 0 +12
3 priežastys vasarą pasivaikščioti basomis
3 priežastys vasarą pasivaikščioti basomis Jei Jūsų mažylis turi plokščiapėdystę, pravartu būtų vasarą jam leisti kuo daugiau vaikščioti basomis. Tiesa, pasirūpinkite, jog paviršius, kurį lies mažo vaiko jautrios pėdutės, būtų saugus. +11 / 0 +11
Kvepalų įtaka moters grožiui ir organizmui
Kvepalų įtaka moters grožiui ir organizmui Kvepalų istorija prasidėjo dar Senovės Romos laikais, kai žmonės naujus kvapus atrasdavo maišydami aliejų, balzamą ir aromatingus produktus. O ar žinojote, kad Prancūzijos imperatorius Napoleonas Bonapartas savo kvapųjį vandenį pasiimdavo net į kovos lauką, o rytais juo saldindavo arbatą? Taigi nuo senų laikų kvepalai yra tapę... +10 / 0 +10
Kaip atsikratyti celiulito?
Kaip atsikratyti celiulito? Vyresnės kartos moterys turbūt pamena tuos laikus, kai maždaug prieš 20 metų sulig naujienų iš Vakarų banga televizoriaus ekranuose pasirodė ir reklamos apie įvairias anticeliulitines priemones. Tuomet moterys ir jų vyrai sužinojo, kad tos mielos duobutės ant šlaunų, pasirodo, – grėsmingasis celiulitas. Jis imtas suvokti kaip... 1 +9 / -1 +8
Gimdos kaklelio uždegimas. Kodėl verta susirūpinti?
Gimdos kaklelio uždegimas. Kodėl verta susirūpinti? Gimdos kaklelio uždegimas gana dažnas susirgimas, todėl neretai manoma, jog nėra ko pergyventi. Vis dėlto uždegimas gali turėti labai rimtų pasekmių. Gimdos kaklelio uždegimą gali sukelti įvairūs faktoriai: infekcija, cheminės medžiagos ar alergija. Pavojingiausia uždegimo priežastis – infekcija. Ji gali išplisti ir už... +6 / 0 +6