Nauji metai – naujas kūnas?

Vasario 03, 2017 | L.Rimgailė
+14
+14 -0

Naujiems metams prasidėjus sporto klubus ir vėl užplūdo galybė žmonių, kurie trokšta gražaus kūno. Ir tai nei kiek nestebina, mat žiniasklaida nuolat rodo gražius žmones, įvairias dietas ar tiesiog straipsnius apie sveiką gyvenimo būdą. Tad vos tik atėjus Naujiems ir Jūs praveriate sporto klubo duris…

Kodėl Rasa sporto klubą pradeda lankyti nuo vasario, o ne nuo sausio?

Rasa, kaip ir daugelis jaunų merginų, supranta, ką reiškia svorio metimas, alinančios dietos ir sportas. Ji į savaitę bent tris kartus eina sportuoti, sveikai maitinasi ir stengiasi nevartoti alkoholio. Sužinojusi, jog jos mėgstamo raudono vyno taurelė turi lygiai tiek pat kalorijų kaip jos mėgstami keli kokosiniai saldainiai, Rasa renkasi skanauti juos, o ne vyną. Žinoma, per šventes ji neatsispiria pakelti vyno taurės…

Gruodžio mėnesį Rasa nevengė paskanauti saldumynų, mišrainių su majonezu ir štai – sausio mėnesį užlipusi ant svarstyklių mergina nei kiek nesistebi, kad sveria pora kilogramų daugiau. „Na ir kas“,- numoja į visa tai ranka Rasa. Ji žino, kad pora mėnesių intensyvaus sporto ir sveikos mitybos jai padės numesti tuos nereikalingus kilogramus. Merginą kur kas labiau erzina ne priaugtas svoris, o tai, kad sportuoti ji turės pradėti nuo vasario, bet ne nuo sausio.

Praeitais metais ji pati savo akimis įsitikino, koks košmaras sporto klube būna pirmą Naujų metų mėnesį, mat sporto klubus užplūsta minios žmonių…

Jau po kelių savaičių tokių žmonių gerokai apmažėja, o vasario pradžioje daugumos iš jų paskelbta rezoliucija „nauji metai – naujas kūnas“ taip ir telieka tik gražiu pažadu: sporto klubui žmonėms nebeužtenka nei laiko, nei motyvacijos, todėl Rasai vasario mėnesis, kuomet žmonių sporto klube būna daug mažiau, yra pats tinkamiausias metas pradėti sportuoti.

"Pavyzdžiui, tepalas nuo skausmo „Lioton“ turėtų būti kiekvieno sportuojančio žmogaus namų vaistinėlėje."

Sporto klubo nelaimėliai

Nauji metai ir sporto klubas ne visiems atneša laimę. Treneriai kaip galėdami stengiasi žmonės padėti, parodo, kaip naudotis treniruokliais, atlikti tam tikrus pratimus, tačiau ne visi gali leisti sau turėti asmeninį trenerį, kuris stebės tada, kai atliekate naujus pratimus.

Netaisyklingai atliekami pratimai gali išprovokuoti traumas, gali atsirasti raumenų patempimas, raiščių patempimas  ar net nugaros skausmas. Tad sporto klubo naujokai turėtų nebijoti klausti, domėtis, kaip taisyklingai sportuoti, kad jų kūnas būtų ne tik gražus, bet ir sveikas, o patyrus traumas žinoti, kokie yra vaistai nuo skausmo. Pavyzdžiui, tepalas nuo skausmo „Lioton“ turėtų būti kiekvieno sportuojančio žmogaus namų vaistinėlėje.

Nugaros skausmo priežasčių gali būti iš tiesų labai daug – jį sukelia ne tik ūminės nugaros traumos, bet ir įvairios ligos, stresas, netaisyklinga laikysena, tam tikros socialinės problemos ir t.t. Mes dalinamės dešimtimi dažniausiai pasitaikančių nugaros skausmo priežasčių ir faktorių. Galbūt kai kuriose priežastyse atpažinsite ir save? Būtina pabrėžti, kad tikrosios nugaros skausmo priežastys žinomos ne visuomet, mat skausmui didelę įtaką daro ir psichogeninis faktorius, ir asmens aplinka, ir anksčiau patirtos patirtys, ir kitos priežastys.

Plačiau:

10 nugaros skausmo priežasčių, apie kurias reikėtų žinoti kiekvienam

Gražus kūnas – laimingas žmogus?

Mūsų kūnas lemia ir mūsų savijautą. Kiekvieną dieną bent kelioms minutėms pažvelgiame į veidrodį ir jei vaizdas jame netenkina, nusiviliame, tampame liūdni.

Jei mūsų kūnas gražus, jis mus džiugina, mes laimingi, keičiasi mūsų vidinės būsenos, įgauname daugiau pasitikėjimo savimi, taigi, kūnas daro itin didelės reikšmės mūsų vidinei savijautai, nuotaikai.

Mūsų kūnas – tai tarsi namai, kuriuose mes gyvename. Privalome prižiūrėti, kad tie „namai“ būtų švarūs t.y. neužteršti, kad jie būtų aprūpinti tik pačiomis geriausiomis medžiagomis t.y. valgytume tik sveiką maistą, o susirgus ar sunegalavus privalome pasirūpinti, kad „mūsų namai nesugriūtų“ – kūnas būtų kuo sveikesnis, greitai pasveiktume.

Taigi, susikurti naują kūną įmanoma bet kada, tam nereikia naujų pradžių. Viskas, ko reikia – tai tik pasiryžimas ir valia. Sėkmės formuojant savo svajonių kūną!

 

L. Rimgailė

 

+14
+14 -0
  • Nugaros skausmas
  • Galvos skausmas
  • Kaklo skausmas
  • Kaklo skausmas po miego
  • Sporto nauda
  • Sporto klubai
  • Dubens skausmas

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *