Permainingu rudens oru puola peršalimo ligos. Peršti gerklę, „bėga“ nosis, kankina kosulys. Norėdami užbėgti ligai už akių, gydotės kaip išmanydami. Tik ar visos priemonės teisingos ir veiksmingos?
Laura užsiima joga nuo 19 metų. Rytų išmintis jai suteikė galimybę išlaikyti kūno ir proto ramybę. Ajurvedos tiesų pažinimas išmokė su ligomis kovoti natūraliais, gamtiniais metodais. Peršalimą Laura nugali vartodama ciberžolę – gamtos antibiotiką. Indijoje tikima, kad šis prieskoninis augalas valo kraują, neleidžia įsigalėti uždegimams. Pajutusi pirmuosius ligos požymius, mergina užverda pusę stiklinės pieno, įberia ketvirtadalį arbatinio šaukštelio ciberžolės, viską sumaišo, pagardina medumi ir gabaliuku imbiero. Karštą gėrimą geria tris kartus per dieną.
Eksperto komentaras. Tikra tiesa. Ciberžolė yra indų liaudiškas vaistas nuo gerklės skausmo, kosulio ir slogos. Ji sugeba praplėsti kraujagysles, gausiu vitaminų C, B1, B2, B3, geležies, kalcio, fosforo, jodo kiekiu stiprina imunitetą. Prieskoninis augalas vertingas kaip natūralus priešuždegiminis, antibakterinis, antivirusinis, antimikrobinis ir antiseptinis vaistas. Tačiau atsargiai, pernelyg didelės ciberžolės dozės gali sukelti skrandžio sutrikimus.
"Manoma, kad česnako kramtymas prilygsta antibiotikų vartojimui, tik atsargiai, žalia daržovė gali sukelti virškinimo trakto sudirgimą."„Rytais į darbą einu pėsčiomis. Rudeniniai vėjai, dažni lietūs ir besikeičianti temperatūra didina pavojų peršalti. Siekdama išvengti ligų, jau rugsėjo mėnesį pradedu gerti ežiuolių arbatą, užpilus ar alkoholio tinktūrą. Skaičiau, kad ežiuolė puikiai kelia imunitetą, saugo nuo gripo ir peršalimo,- patirtimi dalinasi ponia Elena. – Be to, kiekvieną rytą prieš valgį išgeriu stiklinę kašto vandens su arbatiniu šaukšteliu medaus. Tikiu, kad tai naikina ir išplauna virusus.“
Eksperto komentaras. Ežiuolė- tradicinė viršutinių kvėpavimo takų, padidėjusių limfmazgių, skaudančios gerklės ligų profilaktinė ir gydomoji priemonė. Ji stimuliuoja imuninę sistemą, skatindama interferonų, interleukinų gamybą organizme. Tokiu būdu, žmogaus imuninė sistema suaktyvinama kovoti su bakterijomis, virusais, patologinėmis ląstelėmis.
Pirmomis prasidedančių negalavimų dienomis reikia gerti daug skysčių. Tik atsargiai, išgertas karštas gėrimas iššaukia prakaitavimą. Tai, išėjus į lauką, gali išprovokuoti greitesnį perpūtimą. Be to, medaus nepatartina dėti į karštą vandenį, kadangi žūsta didelė dalis jame esančių naudingų medžiagų.
„Jei pajuntu pirmuosius peršalimo simptomus, griebiuosi savo praktinių gydymosi metodų. Tablečių gerti aš neskubu. Vakarais plikau liepžiedžių arbatą, dedu šaukštelį medaus ir geriu. Tuo pačiu metu kojas mirkau karšto vandens su sauja jūros druskos vonelėje. Po to susisupu į šiltus patalus ir bandau užmigti.“ – pasakoja ponia Monika.
Eksperto komentaras. Liepžiedžiuose gausu eterinių aliejų, flavonoidų, taninų, fenolkarboninių rūgščių, vitamino C. Žiedų arbata turi priešuždegiminių savybių, muša karštį, sukelia prakaitavimą, varo šlapimą, gerina atsikosėjimą. Šio medžio žiedai raminamai veikia nervų sistemą, padeda atsipalaiduoti. Taigi saldžiai užmigsite po kojų kraujotaką gerinančios karštos vonelės procedūros. Tačiau, jei liepžiedžiai iššaukė prakaitą, būtinai drėgnus baltinius pasikeiskite sausais.
Imunitetas – tai organizmo gebėjimas apsisaugoti nuo virusų, bakterijų, visko, kas jam yra genetiškai nepriimtina. Todėl visai nenuostabu, jog kartais imunitetas dar kitaip yra įvardinamas kaip karys, kuris yra atsakingas už tai, jog organizmas būtų apsaugotas nuo įvairių infekcijų ir ligų. Peršalimas – tai vienas iš pirmųjų požymių, kuris rodo, jog Jūsų imunitetas silpnėja. Tai štai kodėl, atėjus šaltajam sezonui, žmonės dažnai ima klausti, ką būtų galima padaryti dėl savęs ir kitų, kad tas „karys“ - imunitetas būtų stiprus? Plačiau: 5 patarimai, kurie padės sustiprinti imunitetą |
„Labai nemėgstu slogos. Negaliu užmigti, jei nosis užsikimšusi. Ir kai tik peršalus pajaučiu nosies kutenimą, griebiuosi nosies plovimo procedūros. Ji nėra labai maloni, bet padeda. Iš čiaupo prisipilu pusę litro kambario temperatūros vandens, įberiu pusę šaukštelio jūros druskos. Gerai išmaišau. Atsistoju pasilenkusi prie kriauklės. Dideliu švirkštu pilu vandenį į vieną šnervę. Vanduo išbėga per kitą šnervę.“- dėsto praktiką Jūratė.
Eksperto komentaras. Nosies plovimas druskų tirpalais sumažina nosies gleivinės paburkimą, išskyrų tekėjimą. Procedūrą palengvinsite vaistinėse įsigiję natūralaus Atlanto vandenyno vandens nosies purškalą QUIXX, kuriame gausu vertingų mineralų ir mikroelementų. Vartoti QUIXX paprasta ir patogu.
„Artėjant žiemos šalčiui, imuosi stebuklingų veiksmų prieš peršalimą ir gripą. Sutrinu dvi česnako skilteles, tyrelę supilu į šokoladinio kiaušinio plastmasinį futliarą. Namuose būdama, kabinu ant kaklo tarsi amuletą. Česnakų tyrelę keičiu du kartus per dieną. Nors kvapas aitrus ir nemalonus, tačiau šitaip aš išvengiu peršalimo ligų.“- labai rimtai dėsto ponia Laimutė.
Eksperto komentaras. Česnakas- gamtinis antiseptikas, galingas fitoncidas. Tačiau abejoju, kad kabėdamas jums ant kaklo užkerta kelią peršalimo ligoms. Nebent nemalonus kvapas atbaido užsikrėtusius pašnekovus. Nepasikliaukite tokiu gydymo metodu.
Manoma, kad česnako kramtymas prilygsta antibiotikų vartojimui, tik atsargiai, žalia daržovė gali sukelti virškinimo trakto sudirgimą. Verčiau susmulkintas skilteles sumaišykite su medumi, jogurtu, sultimis. Sušvelninus aitrų skonį lengviau suvalgyti.
„Jei mane medžioklės metu perpūtė, sudrėko kojos, persmelkė lietus ir jau esu per žingsnį nuo peršalimo nemalonumų- įsipilu 50 ml degtinės, įsiberiu maltų juodųjų pipirų ir išgeriu. Žmona turi kitą gydymosi receptą. Ji užkaitina stiklą raudono vyno. Prideda į jį cinamono, apelsino, citrinos žievelių. Išgeria dideliais gurkšniais, kad neatvėstų. Pabandykite ir jūs.“- moko medžiotojas Rapolas.
Eksperto komentaras. Kritus kūno temperatūrai, aktyvuojasi bakterijos nosies ir ryklės srityje. Karšto vyno ar stiprios degtinės dėka pakyla gleivinės temperatūrą, pagreitėja kraujotaka, žūsta dalis bakterijų. Savijauta kaip ir pagerėja. Tačiau tyrimais įrodyta, kad alkoholis slopina imuninę sistemą. Šiuo metodu gydytis nepatariu.