Nerimas – nepageidaujamas gyvenimo palydovas. Kaip jo išvengti?

Vasario 20, 2018 | L.Rimgailė
+13
+13 -0

Kiekvieno žmogaus gyvenime anksčiau ar vėliau pasirodo nerimas. Vienus nerimas ima kamuoti prieš egzaminų sesiją, kitus – ruošiantis svarbiam darbo pokalbiui… Dar kiti nerimauja dėl pačių menkiausių dalykų, pvz.,  ar jam patiksiu per pirmą pasimatymą, ar ne.

Kaip bebūtų, nerimas dažnu atveju yra neišvengiamas mūsų gyvenimo palydovas, kuris sukelia aibę neigiamų minčių ir emocijų, todėl kenkia mūsų gerai savijautai. Būtina ieškoti priemonių, kurios padėtų kuo greičiau įveikti tą nemalonų nerimo jausmą.

 

Naktifobija: bemiegių naktų nerimas

Yra žmonių, kurie viduryje nakties atsikelia ir negali užmerkti akių. O priežastis to labai paprasta – nerimas. Dažnai miegoti neleidžia praėjusios dienos įvykiai, galvojimas apie juos. Neramina ir tai, kas bus rytoj. Svarbiausia tampa tik praeitis, tai kas buvo, ir ateitis, tai kas bus. Pamirštame, jog reikia gyventi čia ir dabar, miegoti, o ne svarstyti ir įsitempusiai laukti, kada gi išaus nauja diena.

Tokie miego sutrikimai ne vienam žmogui gerokai pablogino gyvenimo kokybę: jų atmintis bei dėmesio koncentracija tapo prastesnė, dėl miego stokos juos dažniau kamuodavo bloga nuotaika. Laimei, yra nemažai būdų, kurie galėtų padėti žmonėms išsivaduoti iš tų bemiegių naktų.

Jei norite pagerinti savo miego kokybę, tuomet pasirūpinkite, kad Jūsų lova būtų patogi. Pasistenkite, jog Jūsų miegamajame nebūtų televizoriaus, vietoj jo geriau turėkite stalelį su knygomis, kurias skaitydami galėsite nesunkiai atsitraukti nuo per ilgą dieną susikaupusių savo minčių. Taip pat labai svarbu suprasti, jog visas savo problemas reikia atidėti kitai dienai, nespręsti jų vakare. Ne veltui lietuvių liaudies išmintis byloja, jog rytas už vakarą protingesnis.

"Būtina kontroliuoti nerimą, nes dėl pernelyg didelio nerimo didėja kraujo spaudimas, atsiranda hipertenzija."

Kuo pasireiškia nerimas?

Nerimas gali pasireikšti įvairiomis formomis: vieni žmonėms, kurie nerimauja, užsisklendžia savyje, nenori kalbėtis su artimaisiais, kiti – tampa agresyvūs, sielvartauja, viską neigia, mažai dėmesio skiria mitybai, dėl to gali varginti įvairūs virškinimo sutrikimai, išsivystyti skrandžio opa, dažnai vargina galvos skausmas. Tokiais atvejais padeda vaistai nuo skausmo, pvz., „Dolmen“. Tiesa, tai – tik laikina priemonė nemaloniam simptomui numalšinti, kuris, jei ir toliau nerimausite, greičiausiai labai greitai sugrįš.

Būtina kontroliuoti nerimą, nes dėl pernelyg didelio nerimo didėja kraujo spaudimas, atsiranda hipertenzija. Dar blogiau, kuomet nerimas paveikia vyrus, tuomet jiems gali atsirasti erekcijos sutrikimai. Tad būtina ieškoti priemonių, kurios padėtų įveikti nerimą.

 

Priemonės, kurios padeda susidoroti su nerimu

„Jei turi bėdą – spręsk, o ne nuolat apie ją galvok“, – taip sako tie, kurių gyvenime nors ir yra nerimo, tačiau su juo jie puikiai moka susitvarkyti. Laimingi yra tie žmonės, kurie vietoj to, jog valandų valandas galvotų apie problemą, ima ją ir išsprendžia. Žinoma, dažnai tai būna ne itin malonus procesas, varginantis, reikalaujantis daug pastangų. Tačiau būtina pradėti tą procesą, nes ilgalaikis nerimas gali virsti depresija ir savęs gailesčiu.

Mokykitės išreikšti savo jausmus, nekaupkite jų savyje. Atsiminkite, jog jei norite įveikti nerimą, tuomet susitelkite tik į tai, kas priklauso nuo jūsų, o tai, kas nuo jūsų nepriklauso – palikite likimo valiai ir nustokite dėl to nerimauti.

Dar labai svarbu suprasti, jog nesėkmės mus užgrūdina ir nereikia jų bijoti. Klaidų nedaro tik tas, kuris nieko nedaro, o tie, kurie veikia, rizikuoja, vis tiek anksčiau ar vėliau patiria nesėkmes. Tačiau laimingi žmonės nuo nelaimingų, skiriasi tuo, jog jie nesėkmes priima kaip gyvenimo patirtis, kurias išgyvena, pasimoko iš savo klaidų.

 

Pasimatymas su nerimu

Jei žinote, jog neramios mintys dažniausia jus vargina nakties metu, tuomet nerimastingas mintis pakvieskite į pasimatymą dienos metu. Pabūkite su jomis, išrašykite savo jausmus ir emocijas ant balto popieriaus lapo – galbūt tai padės nakties metu ramiai miegoti.

+13
+13 -0
  • Skrandžio opa
  • Nerimas
  • Virškinimo sutrikimai
  • Virškinamojo trakto ligos
  • Skrandžio uždegimas
  • Virškinimo organų ligos
  • Skrandžio vėžys
  • Nerimo sutrikimas
  • Virškinimo gerinimas
  • Skrandžio rūgštingumas

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *