Taisyklingas žindymas. Pataria laktacijos konsultantė Daiva Šniukaitė-Adner

Gruodžio 04, 2014 | Aurika Kolpakovaitė
+15
+15 -0

Taisyklingas žindymas. Pataria laktacijos konsultantė Daiva Šniukaitė-Adner

Iki kokio amžiaus žindyti vaiką? 

Šis klausimas turbūt iškyla kiekvienai mamai. Vienos iš anksto būna nusistačiusios, iki kada žindys kūdikį (tik nežinia, ar visuomet pavyksta laikytis nusistatymų ir ar jie nesikeičia), o kitos nedaro jokių išankstinių sprendimų. Įdomu sužinoti, ką pataria laktacijos konsultantė? 

„Žindymą organizuoja ne gydytojas, ne mama, o būtent vaikas. Yra tam tikrų vaiko vystymosi tarpsnių, kai vienoks ar kitoks vaiko elgesys yra normalus tam amžiui. Ateina laikas, kai vaikas nebenori daryti į kelnes, yra kitų dalykų, kurių vaikas taip pat atsisako pats. Taigi ateina ir toks laikas, kai vaikas nebenori žįsti mamos pieno. Per anksti įsikišus į šį procesą, išsireguliuoja visa tai, kas yra natūraliai užprogramuota gamtos. Ir Vilniuje yra tokių mamų, kurios maitina virš 5 m., tiesiog to neviešina.“ 

Nesusidūrus su vyresnio amžiaus vaikus žindančiomis mamomis, turbūt sunku įsivaizduoti patį procesą. Laktacijos konsultantė D. Šniukaitė-Adner teigia, kad „su vyresnio amžiaus vaiku jau galima susitarti dėl daugelio dalykų. Galima viešoje vietoje pažindyti labai diskretiškai arba susitarti ir atitolinti žindymo laiką. Nėra jokių problemų. Nereikia įsivaizduoti, kad vyresnio amžiaus vaikas elgiasi taip pat, kaip naujagimis.“ 

Sunku įsivaizduoti tokį vaizdą, kai šešiametis, grįžęs iš darželio ar mokyklos, prašo mamos krūties? 

Pasak pašnekovės, mūsų visuomenė vaikų auginimo ir ugdymo klausimu yra sustabarėjusi ir sunkiai priima kitokią nuomonę: „Pas mus išvis neįprasta, kad vaikas turi būti žindomas, o jei žindomas, tai tik tol, kol yra visai naujagimis.“ 

Kaip patogiausia žindyti mažylį? 

Kadangi labai skiriasi ir mamų, ir jų kūdikių kompleksijos, mamos krūtų, spenelių ir vaiko burnos dydis, taip pat formos, vieno atsakymo į šį klausimą nėra. Kiekviena situacija yra individuali: galbūt vaikas sunkesnis ir didesnis, o mama smulki, galbūt ji po operacijos negali sėdėti arba po cezario negali pasirinkti patogios gulimos padėties. Todėl sau patogią maitinimo padėtį turėtų pasirinkti kiekviena mama, svarbiausia, kad jai būtų patogu ir nejaustų nugaros, kaklo, pečių ir rankų įtampos. 

Žindymo pagalvės ir jų nauda 

Pagrindinis kriterijus žindant kūdikį – kad mamai būtų patogu ir neskaudėtų. Žindymas kartais gali trukti net iki valandos ar ilgiau, todėl, galima sakyti, mama visą tą laiką turi išbūti beveik nejudėdama. Patogumą galima kontroliuoti patiems, o štai atsiradus nemaloniam jausmui ar skausmui, negalima kentėti. Reikia nustatyti skausmo priežastį ir imtis reikalingų priemonių jam pašalinti. 

Ką apie žindymo pagalves mano laktacijos konsultantė? 

„Bet kokia priemonė, kuri padaro žindymą patogų mamai, vertinama teigiamai. Gyvename civilizuotoje visuomenėje, turim daug gražių ir naudingų daiktų, tad kodėl savo patogumui nepasinaudojus sukurtomis priemonės, pavyzdžiui, žindymo pagalvėmis. Tai yra konkrečios paskirties daiktas, kuris padeda moteriai patogiau žindyti savo kūdikį“, – teigia Daiva Šniukaitė-Adner. 

Kiekviena mama pati priima sprendimą, kaip ir iki kada maitinti savo vaiką, pati nusprendžia, kuo tikėti ir kas naudingiausia jos mažyliui. Vienintelis patarimas, kuris praverčia sprendžiant visus gyvenimo klausimus, – nepasikliauti vieno žmogaus nuomone, domėtis moksliniais tyrimais ir jų rezultatais ir tik tada daryti savo išvadas. Dėkojame laktacijos konsultantei Daivai Šniukaitei-Adner už skirtą laiką ir naudingas žinias. 

O pabaigai siūlome pasižiūrėti trumpą reportažą apie tai, kaip išvengti nugaros skausmo ir taisyklingai žindyti savo mažylį:

Užsukite į ne pelno organizaciją, jei turite klausimų, susijusių su žindymu:
Organizacija „Pradžių pradžia“ » 

Taip pat skaitykite:
Žindymo sunkumai. Užkirskime kelią mastitui »
Kūdikių mankšta ‒ sportuojame nuo lopšio »
„Klausk eksperto“. Po cezario pjūvio ir dukrytės
gimimo – 
nuolatinis susijaudinimas »

1 2
+15
+15 -0
  • Motinos pienas
  • Kūdikis
  • Maitinančios motinos
  • Akušeriai
  • Žindymas

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *