Virškinimo ligos – gyvenimo būdo pasekmė

Birželio 18, 2015 | Reklama
+6
+6 -0

Dirgliosios žarnos sindromas – vienas dažniausių šių dienų susirgimų

Bakterija Helicobacter pylori gali ilgus metus tyliai tūnoti skrandyje ir tik paauglystėje ar suaugus išprovokuoti ligą. Bakterija pasižymi puikiu sugebėjimu adaptuotis įvairiose terpėse, netgi itin rūgščioje ir agresyvioje skrandžio aplinkoje. Todėl žmonėms, kurių skrandžio rūgštingumas padidėjęs, kyla didelė rizika susirgti, pavyzdžiui, opalige. Rūgšti terpė sudaro palankias sąlygas bakterijos Helicobacter pylori gyvybinei veiklai. 

Ne visi žmonės, kurių skrandyje aptinkama ši bakterija, suserga. Tai priklauso nuo žmogaus imuninės sistemos atsparumo. Dalis žmonių šias bakterijas savo organizme nešioja visą gyvenimą ir nejaučia jokių negalavimų. 

Rekomenduotina reguliariai tikrintis sveikatą 

Nemaža dalis žmonių vartoja kraują skystinančius vaistus, taip pat medikamentus nuo uždegimo ar skausmo, kurie gali sukelti viso virškinamojo trakto pažeidimus: nuo skrandžio iki storosios žarnos. Ypač jei užsiimama savigyda. Nemaža dalis pacientų, nepasitarę su gydytojais, ima vartoti vaistus nuo galvos, sąnarių, nugaros skausmo, kitų negalavimų, nenutuokdami, kad jie gali kenkti kitiems organams, organizmo sistemoms. 

Jokiu būdu negalima gydytis savarankiškai. Išties netrūksta pacientų, kuriems tenka vartoti daug skirtingų vaistų, paskirtų šeimos gydytojo ar kito specialisto. Gydytojo paskirti medikamentai taip pat gali turėti poveikį skrandžiui, kepenims, žarnynui. Vis dėlto specialistai stebi pacientus, juos kontroliuoja, kad vaistai būtų geriami nustatytomis dozėmis ir tam tikrą laiką, taip apsaugant virškinamąjį traktą nuo sužalojimo. 

Šiuolaikinės diagnostikos priemonės leidžia gana tiksliai diagnozuoti virškinimo sistemos negalavimų priežastis ir sėkmingai išgydyti daugelį ligų. Bėda ta, kad dalis žmonių neskiria pakankamai dėmesio savo sveikatai ir mėgina gydytis patys neišsiaiškinę tikslios ligos diagnozės. Geriausiu atveju tokiu būdu tik laikinai nuslopinami simptomai, tačiau nepanaikinama sutrikimo priežastis. 

Bakterijų „Helicobacter pylori“ antikūnų kraujyje nustatymo testasBakterijų Helicobacter pylori antikūnų kraujyje nustatymo testas. Pagrindinis tyrimo metodas – endoskopija, kurios metu galima paimti gleivinės gabaliuką bakterijos Helicobacter pylori nustatymui. Imuninė sistema, aptikusi skrandyje bakteriją Helicobacter pylori, ima gaminti antikūnus, kurie kovoja su bakterija. Taigi galima atlikti kraujo testą, kuris skirtas minėtiems antikūnams aptikti. Naujos kartos prancūzų VEDALAB gamintojo sukurtą bakterijos Helicobacter pylori aptikimo testą „PYLORI-Screen“ galėsite atlikti tiesiog namuose. 

Teigiamas testo rezultatas reiškia, kad kraujyje aptikta antikūnų, nukreiptų prieš bakteriją Helicobacter pylori

Testą „PYLORI-Screen“ reikėtų atlikti tuomet, kai jaučiate pasikartojantį skrandžio ar žarnyno skausmą (skrandžio maudimą, rūgšties refliuksą). Testą galima atlikti bet kuriuo paros metu. Paėmę kraujo lašą iš piršto, po 10–15 min. žinosite atsakymą. 

Šio testo gamintoja prancūzų bendrovė VEDALAB – lyderis sveikatos diagnostikos srityje. Jos produkcija, įgijusi medikų ir sveikatos priežiūros specialistų pasitikėjimą daugelyje šalių, yra naudojama jau daugiau kaip 10 metų. Testą galima įsigyti „Euromedikos“ el. parduotuvėje bei visose „Gintarinėse“, „Norfos“, „Camelia“, BVG (Baltijos vaistinių grupė) ir „Levandų“ vaistinėse. 

Daugiau informacijos rasite paspaudę „PYLORI-Screen“ »

Vieni svarbiausių virškinamojo trakto ligų rizikos veiksnių: nesaikinga ir nevisavertė mityba; nereguliarus maitinimasis paskubomis; sausas maistas; ilgos pertraukos tarp pusryčių, pietų ir vakarienės arba valgymas tik 2 kartus per dieną; piktnaudžiavimas bulvių traškučiais, saldžiais gėrimais, pusfabrikačiais. Neigiamą įtaką virškinimo sistemai turi maisto produktuose gausiai naudojami konservantai, kiti cheminiai maisto priedai. Virškinimą neigiamai veikia ir besaikis alkoholio vartojimas, rūkymas. 

Geriausia virškinimo sistemos ligų profilaktika – sveika gyvensena. Reikia keisti požiūrį į mitybą, patiriamą stresą. Tai sudėtinga, bet įmanoma. Dažnai tokiems pokyčiams pasiryžta žmonės, jau užklupti virškinamojo trakto ligų. 

1 2 3
+6
+6 -0
  • Vidurių užkietėjimas
  • Virškinamojo trakto ligos
  • Dispepsija
  • Skrandžio uždegimas
  • Gastroezofaginis refliuksas
  • Vidaus ligų gydytojai
  • Viduriavimas
  • Dvylikapirštės žarnos opaligė
  • Virškinimo gerinimas
  • Skrandžio ir žarnyno ligos
  • Skrandžio rūgštingumas
  • Pilvo pūtimas
  • Virškinimo organų ligos
  • Skrandžio opa
  • Skrandžio vėžys
  • Rėmens graužimas
  • Dirgliosios žarnos sindromas
  • Virškinimo sutrikimai

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *