Zumbos šokių treniruotė – energijos užtaisas visai dienai

Spalio 17, 2014 | Kamilė Kogstaitė
+17
+17 -0
1

Agnė Mickevičiūtė-Butienė, zumbos trenerė

Kuo zumba skiriasi nuo kitų treniruočių? Kokios jos ypatybės? 

Pagrindinis variklis zumbos treniruotėje, kaip ir daugelyje kitų treniruočių, – muzika. Čia jungiami: 

  • Lotynų Amerikos,
  • salsos,
  • tango,
  • šiuolaikinės muzikos ritmai. 

Aš pati asmeniškai negaliu šokti pagal muziką, kuri man nepatinka, todėl mano treniruotėje niekada neišgirsite dainos, kurios nemėgčiau. Į kiekvieną naują treniruotę stengiuosi įterpti bent vieną naują dainą. 

Tiesa, šiuo metu zumbos šokių treniruotės vedamos daug kur, bet nedaugelis žino, jog norint vesti zumbos treniruotes, reikia turėti patentą. Mes klube turime licenziją, leidžiančią vesti treniruotes. Deja, labai daug kur Lietuvoje zumba vedama neturint licenzijos, t. y. neoficialiai. Išsinuomojant salytę ir rengiant ten grupines treniruotes. 

Ar lankant zumbos treniruotes greitai pasimato pirmieji kūno pokyčiai? 

Sportuoti reikia bent keturis kartus per savaitę, todėl viena zumbos treniruotė per savaitę, stebuklų, deja, nepadarys. Štai, pavyzdžiui, aš, ko gero, per treniruotę sudeginau iki 500 kcal, bet jei grįšiu namo ir suvalgysiu cepelinų porciją, ar išvysiu rezultatus? 

Mano nuomone, tinkamas svorio metimas – kuo įvairesnio sportinio krūvio pasirinkimas. Ne vien į zumbą reikia vaikščioti, taip pat ir į aeorobikos, jėgos treniruotes, ir žinoma, būtina laiku uždaryti šaldytuvą, kontroliuoti savo mitybą. Aš pati mitybos nederinu ir savęs nevaržau – valgau viską, ko užsimanau, turiu labai gerą apetitą, bet, žinoma, išdeginu labai daug kalorijų. 

Zumbos lankytojų atsiliepimai 

Eglė, zumbos treniruotės lankytoja

Eglė: „Iššokti visą valandą reikia daug ištvermės“ 

„Užėjau į šią treniruotę netyčia. Zumba visiškai skyrėsi nuo kitų IMPULS treniruočių. Tai ir užkabino. Ji kitokia. Joje reikia ne tik jėgos, bet ir ištvermės. Iššokti visą valandą tokius intensyvius šokius reikia stiprybės. Tačiau be galo patinka, kai galiu po darbo dienos išsikrauti tokioje treniruotėje. 

Šiaip sportuoju ir sporto salėje, o zumba – vienintelė mano atliekama kardio treniruotė. Trenerė Agnė, kaip žmogus, tinka zumbai, todėl ji visiems labai patinka.“

 Eglė, zumbos treniruotės lankytoja

Eglė: „Po šio karto nuspręsiu, ar lankysiu zumbos treniruotes“

„Tai mano pirmas kartas zumboje. Šių treniruočių grafikas man labai tinkamas. Mane pačią domina šokiai, užsiimu ir pilatesu, kalanetika. Su trenere Agne ir susipažinome šiose treniruotėse. Jei bus per intensyvu, pasižiūrėsiu, gal nelankysiu, tačiau, manau, jog man patiks.“

 Loreta, zumbos treniruotės lankytoja

Loreta: „Sportas suteikė pasitikėjimo savimi“

„Sportuoti pradėjau prieš metus. Atėjau į šias treniruotes, nes mačiau, kad čia draugiškas kolektyvas, visos lyg viena komanda. Zumbos treniruotėse puikiai atsipalaiduoju, šokis mane išjudina, išeinu kupina energijos.

Iš esmės pradėjau sportuoti, nes man trūko pasitikėjimo savimi, o sportas man jį suteikė. Be to, gražėja kūno formos, stiprėja valia, ištvermė.“

Tam, kad neapniktų rudeninis slogutis, o figūra išliktų tobula – sportuokime. Pirmyn į zumbos treniruotes! 

© Nuotraukų autorius Vidmantas Samuolis

1 2
+17
+17 -0
1
  • Sporto nauda
  • Nuovargis
  • Sporto klubai
  • Ištvermė
  • Zumba

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *