elevit PRONATAL

0
+0 -0

Gamintojas: Rottendorf Pharma Ltd
Veiklioji medžiaga: Vitaminas A, Vitaminas B1, Vitaminas B2, Vitaminas B6, Vitaminas B12, Vitaminas C, Vitaminas D, Vitaminas E, Kalcio pantotenatas, Biotinas, Nikotinamidas, Folio rūgštis, Kalcis, Geležis, Magnis, Manganas, Varis, Fosforas, Cinkas

elevit PRONATAL yra multivitaminų, mineralų ir mikroelementų preparatas.

elevit PRONATAL vartojamas sutrikimų, atsiradusių dėl vitaminų arba mineralų disbalanso arba jų trūkumo maiste nėštumo ir žindymo laikotarpiu, profilaktikai ir gydymui.

Vitaminai, mineralai ir mikroelementai yra būtinos maisto medžiagos. Organizmas negali jų pasigaminti, todėl jų būtina gauti su maistu. Šios medžiagos yra gyvybiškai svarbios žmonių kasdieniam gyvenimui – kvėpavimui, virškinimui, energijos gamybai, smegenų ir nervų sistemos veiklai, dauginimuisi, augimui – be to, jos yra daugelio audinių ir organų dalis.

Nėščiosioms ir žindyvėms reikia žymiai daugiau vitaminų, mineralų ir mikroelementų nei nenėščioms moterims, nes nėščios moterys turi užtikrinti ne tik savo organizmo, bet ir kūdikio mitybą.

Esant subalansuotai mitybai ir nevartojant nikotino bei alkoholio, nėščiosioms ir žindyvėms paprastai užtenka vitaminų, mineralų ir mikroelementų. Nepaisant to, nėštumo ir žindymo laikotarpiu jų gali trūkti. Pagrindinių maisto medžiagų trūkumo priežastis, pvz., gali būti dažnas vėmimas ankstyvojoje nėštumo stadijoje. Dėl šio trūkumo, pvz., motinai gali pasireikšti mažakraujystė ir nuovargis, o kūdikiui – augimo sulėtėjimas ir odos bei gleivinių pokyčiai.

elevit PRONATAL plėvele dengtos tabletės buvo specialiai sukurtos nėščioms ir žindančioms moterims. Jų sudėtyje yra visų pagrindinių šiuo laikotarpiu reikalingų maisto medžiagų. Taip motina ir kūdikis apsaugomi nuo jų trūkumo. Folio rūgštis padeda apsaugoti kūdikį nuo apsigimi

elevit PRONATAL. Vartojimas

Visada vartokite šį vaistą tiksliai, kaip nurodė gydytojas, vaistininkas arba slaugytoja. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją, vaistininką arba slaugytoją.

Rekomenduojama dozė yra viena tabletė per parą. Ją geriausia gerti valgio metu. Tabletę reikia nuryti nekramtytą, užgeriant stikline vandens.

Jeigu rytais pykina, rekomenduojama vaisto gerti dieną arba vakare.

Vagelė skirta tik tabletei perlaužti, jeigu ją visą būtų sunku nuryti.

elevit PRONATAL rekomenduojama pradėti gerti vieną mėnesį prieš pastojant (arba planuojant pastoti) ir vartoti visą nėštumo bei žindymo laikotarpį.

Jeigu Jūs manote, kad elevit Pronatal poveikis yra per stiprus ar per silpnas, kreipkitės į savo gydytoją arba vaistininką.

Ką daryti pavartojus per didelę elevit PRONATAL dozę?

Duomenų, kad rekomenduojama vaisto dozė gali sukelti perdozavimą, nėra. Daugelis ar net visi perdozavimo atvejai buvo susiję su kartu vartojamomis didelėmis atskirų vitaminų ir (arba) multivitaminų dozėmis. Vis tik rekomenduojamos paros dozės viršyti negalima.

Ūminis ar ilgalaikis perdozavimas gali sukelti vitamino A ir vitamino D hipervitaminozę, hiperkalcemiją ir nulemti geležies bei vario toksinį poveikį.

Nespecifiniai pradiniai simptomai, pvz., staigus galvos skausmas, minčių susipainiojimas ir virškinimo trakto sutrikimai (pvz., vidurių užkietėjimas, viduriavimas, pykinimas ir vėmimas) gali rodyti ūminį perdozavimą. Jei pasireiškia šių simptomų, vaisto vartojimą reikia nutraukti ir kreiptis į gydytoją.

Kasdien vartojamos didelės vitamino A ir vitamino D3 dozės gali būti kenksmingos dar negimusiam kūdikiui (žr. „Nėštumas ir žindymo laikotarpis“).

Pamiršus pavartoti elevit PRONATAL

Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą tabletę. Tiesiog toliau vartokite įprastą paros dozę.

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją, vaistininką arba slaugytoją

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *