GALIRON [Licaformot]

0
+0 -0

Gamintojas: LICONSA, Liberation Controlada de Sustancias Activas, S.A.
Veiklioji medžiaga: Formoterolio fumaratas
Stiprumas: 12µg
Grupė: Receptiniai, Kompensuojamieji, Kvėpavimo sistemai

GALIRON yra selektyvaus poveikio beta 2 adrenoreceptorių agonistų grupės vaistas.

GALIRON vartojamas apsaugoti nuo fizinio krūvio sukeltos astmos, bronchų astmos ir kitų lėtinių plaučių ligų, kurių metu laikinai sutrinka kvėpavimo takų praeinamumas ir kurios pasireiškia kosuliu ar apsunkintu kvėpavimu, simptomams gydyti, o taip pat simptominiam ilgalaikiam bronchų astmos gydymui kartu su vaistais nuo uždegimo, pvz., kortikosteroidais.

GALIRON [Licaformot]. Vartojimas

GALIRON visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

GALIRON vartojamas tik įkvėpimo būdu.

Suaugę žmonės

Bronchų astmos ir kitų lėtinių plaučių ligų, kurių metu laikinai sutrinka kvėpavimo takų praeinamumas ir kurios pasireiškia kosuliu ar apsunkintu kvėpavimu, simptomams gydyti

Įprasta palaikomoji dozė yra 1 įkvepiamoji kapsulė (12 mikrogramų formoterolio) du kartus per parą; jei reikia palengvinti galimus simptomus, leidžiama vartoti papildomi 1-2 (12-24 mikrogramus formoterolio) kapsules per parą. Didžiausia paros dozė yra 4 kapsulės (48 mikrogramai formoterolio). Jei papildomos dozės reikia dažniau nei du kartus per savaitę, būtina konsultuotis su gydytoju.

Apsaugoti nuo fizinio krūvio sukeltos astmos arba prieš neišvengiamą ekspoziciją žinomu alergenu

1 įkvepiamosios kapsulės (12 mikrogramų formoterolio) turinys įkvepiamas 15 minučių prieš tikėtiną fizinį aktyvumą ar ekspoziciją alergenu. Suaugusiems pacientams, sergantiems sunkia astma, gali prireikti 2 kapsulių (24 mikrogramų formoterolio) dozės.

6 metų arba vyresni vaikai

Bronchų astmos simptomams gydyti, kai nėra kitų lėtinių plaučių ligų, kurių metu sutrinka kvėpavimo takų praeinamumas

Įprasta palaikomoji dozė – 1 įkvepiamoji kapsulė (12 mikrogramų formoterolio) du kartus per parą.

Jei reikia palengvinti galimus simptomus, leidžiama vartoti papildomi 1-2 (12-24 mikrogramus formoterolio) kapsules per parą. Didžiausia paros dozė yra 4 kapsulės (48 mikrogramai formoterolio). Jei papildomos dozės reikia dažniau nei du kartus per savaitę, būtina konsultuotis su gydytoju.

Apsaugoti nuo fizinio krūvio sukeltos astmos arba prieš neišvengiamą ekspoziciją žinomu alergenu

1 įkvepiamosios kapsulės (12 mikrogramų formoterolio) turinys įkvepiamas 15 minučių prieš tikėtiną fizinį aktyvumą ar ekspoziciją alergenu.

GALIRON jaunesniems kaip 6 metų vaikams vartoti negalima.

Inkstų ir (arba) kepenų nepakankamumas

Nėra jokio teorinio pagrindo teigti, kad nustatytos formoterolio dozės netinka inkstų arba kepenų nepakankamumu sergantiems pacientams, tačiau nėra jokių klinikinių tyrimų duomenų apie šio vaisto naudojimą šiose grupėse.

Jeigu manote, kad GALIRON veikia per stipriai arba per silpnai, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Jūsų gydytojas ar vaistininkas turi paaiškinti kaip naudotis inhaliatoriumi.

Iki vartojimo kapsules reikia laikyti lizdinėje plokštelėje.

Naudojimosi inhaliatoriumi instrukcija:

1. Pakelkite inhaliatoriaus dangtelį.

2. Suimkite inhaliatoriaus korpusą ir pasukite į burną kišamą inhaliatoriaus dalį rodyklės, kuri rodo atidarymą, kryptimi.

3. Į kapsulės laikiklį, kuris yra inhaliatoriaus pagrinde, įdėkite kapsulę. Svarbu, kad kapsulę iš lizdinės plokštelės išimtumėte tik prieš pat vaisto vartojimą.

4. Į burną kišamą inhaliatoriaus dalį pasukite į uždarymo padėtį.

Laikykite inhaliatorių nukreiptą į viršų, stipriai, bet tik vieną kartą, spustelėkite du mygtukus tam, kad pradurtumėte kapsulę. Atleiskite mygtukus.

Pastaba:

Želatininė kapsulė gali suskilti ir įkvėpimo metu į burną ir gerklę gali patekti smulkių želatininės kapsulės dalelių. Želatinos dalelės nekenksmingos ir nurytos yra suvirškinamos. Želatininės kapsulės skilimo rizika sumažės, jeigu kapsulę iš lizdinės plokštelės išimsite prieš pat vartojimą ir tik vieną kartą suspausite abu mygtukus.

6. Iki galo iškvėpkite.

7. Įstatykite į burną kišamą inhaliatoriaus dalį, truputį atloškite galvą. Sučiaupkite lūpas aplink į burną kišamą inhaliatoriaus dalį ir įkvėpkite kiek įmanoma trumpiau ir tuo pačiu kiek įmanoma giliau.

8. Sulaikykite kvėpavimą tiek, kiek tai natūraliai įmanoma ir iš burnos ištraukite inhaliatorių. Po to kvėpuokite įprastai. Atidarykite inhaliatorių ir pažiūrėkite ar kapsulėje neliko miltelių. Jei miltelių būtų likę – pakartokite 6-8 procedūros punktus.

9. Užbaigę procedūrą iš inhaliatoriaus išimkite kapsulę ir uždarykite į burną kišamą inhaliatoriaus dalį.

Inhaliatoriaus valymas

Jei nuo inhaliatoriaus norėtumėte nuvalyti įkvepiamųjų miltelių likučius, į burną kišamą inhaliatoriaus dalį ir kapsulės laikiklį valykite sausu skudurėliu. Valymui galite naudoti ir švelnų sausą šepetėlį.

Ką daryti pavartojus per didelę GALIRON dozę?

Nedelsdami kreipkitės į savo gydytoją arba vykite į artimiausią ligoninę, jeigu pasireiškia pykinimas, vėmimas, padažnėja širdies susitraukimai (pasireiškia tachikardija), drebulys, galvos skausmas, patologinis mieguistumas (somnolencija), juntamas dažnas širdies plakimas (palpitacijos), širdies permušimai (skilvelių aritmijos – t. y. nenormalūs širdies plakimo dažnio pokyčiai), metabolinė acidozė (pokyčiai, kurie pasireiškia dėl pernelyg parūgštėjusio kraujo, dėl kurio gali padažnėti kvėpavimas, pasireikšti sumišimas ir letargija), hipotenzija, hipokalemija (kalio koncentracijos kraujyje sumažėjimas, dėl kurio gali pasireikšti silpnumas, širdies plakimo sutrikimai, inkstų ligos ir vidurių užkietėjimas) ar hiperglikemija (cukraus koncentracijos kraujyje padidėjimas, dėl kurio gali pasireikšti troškulys, dažnas šlapinimasis ir nuovargis), QT intervalo pailgėjimas (širdies plakimo pokyčiai). Formoterolis gali išprovokuoti išeminės širdies ligos priepuolį (širdies raumens aprūpinimo krauju sumažėjimas).

Pamiršus pavartoti GALIRON

Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *