Ostemax

0
+0 -0

Gamintojas: Pharmaceutical Works Polpharma SA
Veiklioji medžiaga: Alendrono rūgštis
Stiprumas: 70mg
Grupė: Receptiniai, Kompensuojamieji, Raumenų ir skeleto sistemai

Ostemax 70 mg tabletės ne hormoninių medikamentų grupės, vadinamos bisfosfonatais, preparatas.

Šis medikamentas stabdo kaulų išakijimą, pasireiškiantį moterims po menopauzės, ir padeda jiems atsistatyti. Ostemax 70 mg tabletės mažina stuburo ir šlaunikaulio lūžių riziką.

Jūsų gydytojas paskyrė Ostemax 70 mg tablečių, kadangi Jūs sergate liga, kuri vadinama osteoporoze.

Kas yra osteoporozė?

Osteoporozė sukelia kaulų išakijimą ir juos silpnina. Ji dažniau pasireiškia moterims po menopauzės. Šiuo laikotarpiu kiaušidės nustoja gaminti moterišką hormoną, kuris vadinamas estrogenu ir kuris padeda palaikyti moters griaučių sveikatingumą. Dėl minėto pokyčio kaulai pradeda akyti ir silpnėti. Kuo anksčiau moteriai prasideda menopauzė, tuo būna didesnė osteoporozės rizika.

Ankstyvuoju laikotarpiu osteoporozė paprastai nesukelia jokių simptomų. Jeigu ši liga negydoma, ji gali sukelti kaulų lūžimą. Nors lūžiai paprastai sukelia skausmą, stuburo kaulų lūžių galima nepastebėti tol, kol jie nesukelia ūgio sumažėjimo.

Kaulai gali lūžti įprastinės kasdieninės veiklos, pvz., kėlimo, metu ar dėl nedidelės traumos, kuri normaliai kaulų lūžimo neturėtų sukelti. Paprastai lūžta šlaunies, stuburo ar riešo kaulai. Šis pažeidimas gali sukelti ne tik skausmą, bet ir reikšmingą deformaciją bei negalią, pvz., susikūprinimą, “našlės kuprą”, judrumo praradimą.

Kaip galima gydyti osteoporozę?

Svarbu atsiminti, jog osteoporozę galima gydyti ir tai pradėti niekada nevėlu. Jūsų osteoporozei gydyti gydytojas paskyrė Ostemax 70 mg tablečių.

Ostemax 70 mg tabletėmis gydomam pacientui gydytojas gali rekomenduoti šiek tiek pakeisti gyvenimo būdą, kadangi jo pokyčiai gali pagerinti sveikatos būklę.

Rekomendacijos

Atsisakyti rūkymo. Manoma, kad rūkymas didina kaulų išakijimo greitį, vadinasi, gali didinti lūžių riziką.

Mankštintis. Kaulų, kaip ir raumenų, tvirtumo ir sveikatingumo palaikymui reikalinga mankšta. Prieš pradedant fizinio lavinimo programą reikia pasitarti su gydytoju.

Laikytis subalansuotos dietos. Gydytojas gali patarti, kaip laikytis dietos ir ar reikia vartoti kokių nors maisto papildų.

Ostemax. Vartojimas

Ostemax 70 mg tablečių visada vartokite tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Jums anksčiau galėjo būti paskirta 10 mg alendronato tablečių, kurių vartojama kartą per parą. Įprastinė Ostemax 70 mg tablečių dozė yra viena tabletė. Ją reikia gerti kartą per savaitę.

Kad Ostemax 70 mg tabletės padėtų, reikia laikytis toliau pateiktų nurodymų

Labai svarbu įvykdyti 2, 3, 4 ir 5 veiksmus, kurie padeda Ostemax 70 mg tabletėms greitai patekti į Jūsų skrandį ir sumažina stemplės (vamzdelio, jungiančio burną su skrandžiu) dirginimo galimybę.

1.Pasirinkite Jums tinkamiausią savaitės dieną, kurią vartosite vaistą. Kiekvieną savaitę, Jūsų pasirinktą dieną išgerkite vieną Ostemax 70 mg tabletę;

2.Ostemax 70 mg tabletę reikia gerti ryte, tik pabudus, prieš valymą, gėrimą ar kitų vaistų vartojimą. Tabletę reikia nuryti, užsigeriant pilna stikline (ne mažiau kaip 200 ml ar 7 skysčio uncijomis) paprasto vandens ( arbata, kava, mineralinis vanduo ar sultys netinka).
Tabletės kramtyti ar leisti jai ištirpti burnoje negalima.

3.Išgėrus Ostemax 70 mg tabletę, gultis negalima. Jūs turite likti vertikalioje padėtyje, t. y. sėdėti, stovėti ar vaikščioti, mažiausiai 30 minučių ir vėl neatsigulti iki pirmojo Jūsų dienos maitinimosi.

4.Ostemax 70 mg tabletės negalima gerti vakare, prieš miegą, ir neatsikėlus iš lovos ryte.

5.Jei ryjant atsiranda skausmas ar sunkumas, pradeda skaudėti krūtinę, atsiranda ar pasunkėja rėmuo, reikia nutraukti Ostemax 70 mg tablečių vartojimą ir kreiptis į gydytoją.

6.Nurijus Ostemax 70 mg tabletę, pusryčiauti, gerti ar vartoti kitų vaistų, įskaitant antacidinius preparatus, kalcio papildus ir vitaminus, galima ne anksčiau kaip po 30 minučių. Ostemax 70 mg tabletės yra veiksmingos, jei vartojamos, kai skrandis tuščias.

Jeigu manote, kad Ostemax 70 mg tabletės veikia per stipriai arba per silpnai, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Pavartojus per didelę Ostemax 70 mg tablečių dozę

Netyčia nurijus per daug tablečių reikia išgerti pilną stiklinę vandens ir nedelsiant kreiptis į gydytoją. Atsigulti ar sau sukelti vėmimą negalima.

Pamiršus pavartoti Ostemax 70 mg tablečių

Neišgėrus Ostemax 70 mg tabletės, prisiminus ją reikia išgerti kitą rytą. Negalima vartoti dviejų tablečių per parą. Toliau vaisto reikia vartoti taip, kaip paskirta, t. y. konkrečią dieną kartą per savaitę.

Pokyčiai nutraukus Ostemax 70 mg tablečių vartojimą

Labai svarbu Ostemax 70 mg tablečių vartoti tiek laiko, kiek nurodė gydytojas. Šis medikamentas gydo osteoporozę tik tokiu atveju, jeigu jo vartojama ilgai.

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *