Tidomat

0
+0 -0

Gamintojas: Pharmathen S.A.
Veiklioji medžiaga: Dorzolamidas, Timololis

Tidomatsudėtyje yra du vaistiniai preparatai: dorzolamidas ir timololis.

Dorzolamidas priklauso vaistų, vadinamų karboanhidrazės inhibitoriais, grupei.

Timololis – vaistų, vadinamų beta adrenoreceptorių blokatoriais, grupei.

Tidomatišrašomas padidėjusiam akispūdžiui mažinti gydant glaukomą, jeigu vartojamų beta adrenoreceptorių blokatorių akių lašų poveikis yra nepakankamas.

Tidomat. Vartojimas

Tidomatvisada vartokite tiksliai, kaip nurodė Jūsų gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į savo gydytoją arba vaistininką.

Tinkamą dozę ir vartojimo trukmę nustatys Jūsų gydytojas.Įprasta dozė yra vienas lašas į pažeistą akį (-is) du kartus per parą, pavyzdžiui ryte ir vakare.Jeigu Tidomat vartojate kartu su kitais akių lašais, tarp Tidomatir kito vaisto lašinimo turi būti ne trumpesnė kaip 10 minučių pertrauka.Nekeiskite vaisto dozės, prieš tai nepasitarę su savo gydytoju. Jeigu privalote nutraukti gydymą, nedelsiant susisiekite su savo gydytoju.Neleiskite buteliuko antgaliui liesti Jūsų akies ar aplink ją esančios zonos. Akių lašai gali būti užkrėsti bakterijomis, galinčiomis sukelti akių infekcinę ligą, kuri gali labai pažeisti akis, dėl to galima net apakti. Siekiant išvengti galimo buteliuko užkrėtimo, jo antgalį saugokite nuo kontakto su bet kokiu paviršiumi.Norint užtikrinti teisingą dozavimą, buteliuko angos didinti negalima.Vartojimo instrukcija:

Prieš paimant akių lašus, rekomenduojama nusiplauti rankas.

Vaistus jums gali būti lengviau vartoti stebint tai veidrodyje.1. Prieš vartodami vaistą pirmą kartą, įsitikinkite, ar nesugadintas ant nepradėto buteliuko kaklelio esantis apsauginis uždoris. Tai normalu, kad uždarytas buteliukas turi tarpą tarp buteliuko ir dangtelio.

2. Nuimkite buteliuko dangtelį.

3. Atloškite galvą atgal ir patraukite apatinį voką šiek tiek žemyn taip, kad tarp voko ir akies susiformuotų kišenė.

4. Apverskite buteliuką ir jį švelniai spauskite, kol vienas lašas, kaip nurodyta gydytojo, įlašės į Jūsų akį. LAŠINTUVO GALIUKU NEPRISILIESKITE PRIE SAVO AKIES AR VOKO.

5. Pakartokite 3 ir 4 veiksmus su kita akimi, jeigu taip daryti nurodė Jūsų gydytojas.

6. Pavartoję iškart uždėkite dangtelį ir uždarykite buteliuką.Pavartojus Tidomat2 minutėms užspauskite pirštu savo akies kampą prie nosies. Tai padės sustabdyti dorzolamido/timololio patekimą į likusią kūno dalį.

Pavartojus per didelę Tidomat dozę

Svarbu vartoti tokią dozę, kokią nurodė Jūsų gydytojas. Jei įlašinote į savo akį per daug lašų arba bet kokį buteliuke esančio tirpalo kiekį nurijote, Jūs galite blogai pasijusti, pavyzdžiui jums gali atsirasti svaigimas, pasunkėti kvėpavimas arba galite pajusti, jog jūsų širdis plaka rečiau. Jei pajutote nors vieną iš aukščiau paminėtų simptomų, jums nedelsiant turi būti suteikta medicininė pagalba.Pamiršus pavartoti Tidomat

Svarbu tiksliai vartoti Tidomat aip nurodė gydytojas.Praleidus dozę, ją reikia suvartoti kiek galima greičiau. Jeigu beveik atėjo laikas vartoti kitą dozę, praleiskite nesuvartotą dozę ir toliau vaistą vartokite taip, kaip paskirta.Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.Nustojus vartoti Tidomat

Jeigu norite nutraukti vaisto vartojimą, pirmiau pasitarkite su gydytoju.Jeigu kiltų bet kokių kitų klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *