Vasilip (40mg)

0
+0 -0

Gamintojas: Krka,
Veiklioji medžiaga: Simvastatinas
Stiprumas: 40mg
Grupė: Širdies ir kraujagyslių sistemos veiklai, Receptiniai

Vasilip mažina „blogojo“ cholesterolio ir riebiųjų medžiagų, vadinamų trigliceridais, kiekį kraujyje. Be to, Vasilip didina „gerojo“ cholesterolio kiekį. Kol vartojate šį vaistą būtina laikytis cholesterolio kiekį mažinančios dietos.

Vasilip kartu su dieta vartojamas :

padidinto cholesterolio kiekio (pirminės hipercholesterolemijos) ar padidinto riebalų kiekio (mišriosios dislipidemijos) mažinimui

paveldimo kraujo lipidų kiekio padidėjimo (homozigotinės šeiminės hipercholesterolemijos) gydymui, kartu su dieta ir kitu lipidų kiekį mažinančiu gydymu (pvz., MTL afereze), jei vien minėtų priemonių nepakanka.

Širdies ir kraujagyslių sistemos sutrikimų prifilaktikai,

koronarinės širdies ligos (išeminės širdies ligos) gydymui arba tokios ligos profilaktikai, žmonėms su padidinta koronarinės ligos atsiradimo rizika. Vasilip mažina širdies sutrikimų pasireiškimo riziką ir taip prailgina Jūsų gyvenimą.

Vasilip (40mg). Vartojimas

Vairavimas ir mechanizmų valdymas

Vasilip neturėtų sukelti poveikio gebėjimui vairuoti ar valdyti mechanizmus. Vis dėlto, vairuojant ar valdant mechanizmus, reikia turėti omenyje, kad po preparato pasirodymo rinkoje buvo retų pranešimų apie galvos svaigimą.Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Vasilip medžiagas

Vasilip sudėtyje yra laktozės. Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.

3. Kaip vartoti VasilipVisada vartokite šį vaistą tiksliai kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.Nepamirškite, kad gydymo metu būtina toliau laikytis specialios dietos ir pakeisto gyvenimo būdo.Paros dozė yra viena Vasilip 10 mg, 20 mg arba 40 mg tabletė.Vaikams (10 – 17 metų amžiaus), rekomenduojama įprastinė pradinė dozė yra 10 mg vieną kartą per parą, vakare. Maksimali rekomenduojama dozė yra 40 mg per parą.80 mg dozė yra rekomenduojama tik suaugusiems pacientams su labai aukštu cholesterolio kiekiu ir su didele rizika širdies ir kraujagyslių ligoms.Gydytojas gali skirti ir mažesnę vaisto dozę tam, kad būtų pasiektas geriausias gydymo efektas.Vasilip geriamas kartą per parą vakare ar prieš miegą, užsigeriant pakankamu skysčio kiekiu (stikline vandens). Vasilip vartojimas nuo valgymo laiko nepriklauso.

Įprastinė pradinė paros dozė yra 10 mg arba 20 mg. Jei reikia labiau sumažinti cholesterolio kiekį, gydytojas gali skirti pradinę 40 mg dozę. Vėliau paros dozė gali būti didinama iki didžiausios, t. y. 80 mg, bet ne dažniau kaip kas 4 savaitės.

Gydytojas gali skirti ir mažesnę dozę, ypač jei vartojate aukščiau išvardytų vaistų ar yra tam tikrų inkstų veiklos sutrikimų. Kad poveikis būtų geriausias, gydytojui gali tekti keisti dozę.

Tabletes gerkite tol, kol nurodė gydytojas.Tulžies rūgštį surišančių vaistų (vaistai cholesterolio kiekio mažinimui), Vasilip dozę gerkite likus ne mažiau kaip 2 val. iki arba vėliau nei 4 val. po tulžies rūgšties surišančio vaisto vartojimo.Ką daryti pavartojus per didelę Vasilip dozę?

Jei išgėrėte per daug tablečių, nedelsdami kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.Pamiršus pavartoti Vasilip

Jei vieną dieną pamiršote išgerti dozę, kitą dieną papildomos nevartokite ir vaisto vartokite toliau taip, kaip nurodyta. Dvigubą dozę vartoti draudžiama.Nustojus vartoti Vasilip

Jei nutrauksite Vasilip vartojimą, cholesterolio kiekis Jūsų kraujyje gali vėl padidėti.Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *