Venoruton forte

0
+0 -0

Gamintojas: Novartis Consumer Health GmbH
Veiklioji medžiaga: O-(beta-hidroksietil)-rutozidas
Stiprumas: 500mg

Venoruton priklauso kraujagysles saugantiems vaistams (vadinamiems sisteminiams vazoprotektoriams). Jis stabilizuoja kraujagyslių sienelę, todėl mažėja kraujagyslių laidumas ir tinimas (edema).

Venoruton veikia smulkiausias kraujagysles (kapiliarus), neleisdamas pro jų sienelę prasisunkti vandeniui ir kitoms medžiagoms. Pacientų, kuriems yra venų varikozė ir kai kurios kitos kojų venų ligos, kraujagyslių laidumas būna padidėjęs, dėl to patinsta kulkšnys. Venoruton mažina tinimą ir kitus simptomus, pvz., skausmą, nuovargį, kojų sunkumą, mėšlungį. Sergantiesiems hemorojumi, Venoruton mažina tinimą apie išangę ir kitus simptomus, pvz., niežėjimą, kraujavimą ar skysčio prasisunkimą.

Venoruton yra pagalbinis vaistas naudojant elastines palaikomąsias priemones (pvz., spaudžiamąsias kojines), kai yra lėtinis venų nepakankamumas.

Venoruton mažina sergančiųjų diabetu (diabetine retinopatija) tinklainės kapiliarų laidumą. Jis mažina edemą, kai yra limfedema.

Venoruton forte. Vartojimas

Venoruton visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Įprastinės dozės yra:

Lėtinis venų nepakankamumas (LVN) ir jo komplikacijos

Pradinė dozė:

Reikia vartoti po 1 tabletę 2 kartus per parą. Paprastai simptomai sumažėja per 2 savaites.

Vaistą reikia vartoti tol, kol visiškai išnyksta simptomai ir edema. Palaikomajam gydymui galima vartoti tą pačią dozę arba sumažinti ją iki mažiausios palaikomosios 500 mg Venoruton dozės per parą (iki vienos Venoruton Forte tabletės kartą per parą).

Kai visiškai išnyksta simptomai ir edema, gydymą baigti. Simptomams pasikartojus, reikia pradėti gydyti iš naujo ta pačia doze arba mažiausia palaikomąja Venoruton doze – 1 tabletę per parą.

Hemorojus

Tinka tokia pat dozė kaip lėtiniam venų nepakankamumui ir jo komplikacijoms gydyti.

Diabetinė retinopatija

Rekomenduojama dozė yra 2-3 tabletės 2 kartus per parą.

Limfedema

Rekomenduojama dozė yra 3 tabletės 2 kartus per parą.

Pavartojus per didelę Venoruton dozę

Jei Jūs atsitiktinai išgėrėte per daug Venoruton, mažai tikėtina, kad pasireikš sunkių nepageidaujamų reiškinių. Tačiau nedelsdami kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Pamiršus pavartoti Venoruton

Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *