Ventilastin Novolizer

0
+0 -0

Gamintojas: Meda Manufacturing GmbH
Veiklioji medžiaga: Salbutamolis
Stiprumas: 100µg/dozėje

Ventilastin Novolizer skirtas suaugusiesiems, paaugliams ir vaikams nuo 6 iki 12 metų.

Veiklioji Ventilastin Novolizer medžiaga yra bronchus plečiantis preparatas (beta simpatomimetinis vaistas) astmai gydyti.

Ventilastin Novolizer vartojamas:

  • būklių, susijusių su grįžtamu kvėpavimo takų susiaurėjimu, pvz., astmos ar lėtinės obstrukcinės plaučių ligos (LOPL) su esminiu grįžtamuoju komponentu, simptominiam gydymui;
  • astmos priepuolių, sukeliamų fizinio krūvio arba kontakto su alergenu, profilakti

Ventilastin Novolizer. Vartojimas

Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Kad inhaliatorių naudotumėte taisyklingai, gydytojas turi išsamiai paaiškinti Jums, kaip naudotis Ventilastin Novolizer. Vaikai šį preparatą turi vartoti tik prižiūrimi suaugusių žmonių, laikantis visų gydytojo nurodymų.

Dozę reikia nustatyti, atsižvelgiant į ligos tipą, sunkumą ir eigą.

Jei Jums atrodo, kad Ventilastin Novolizer veikia per stipriai arba per silpnai, pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.

Jei gydytojas nepaskyrė kitaip, suaugusiems žmonėms (įskaitant vyresnio amžiaus žmones ir paauglius) rekomenduojama vaistą vartoti taip:

  • siekiant nuslopinti ūminius simptomus, įskaitant staiga pasireiškusį bronchų spazmą arba kvėpavimo sutrikimo priepuolius, inhaliuokite (įkvėpkite) vieną dozę (100 mikrogramų); 
  • 10–15 minučių prieš fizinį krūvį ar numatomą kontaktą su alergenais reikia profilaktiškai inhaliuoti vieną dozę (100 mikrogramų), o vėliau, jei būtina – kitą dozę (bendra dozė – 200 mikrogamų).


Didžiausios paros dozės, t. y. 8 įpurškimų (atitinka 800 mikrogramų salbutamolio), viršyti negalima.

Vaikai nuo 6 iki 12 metų amžiaus

Siekiant nuslopinti ūminius simptomus, įskaitant staiga pasireiškusį bronchų spazmą, inhaliuokite vieną dozę (100 mikrogramų).

10–15 minučių prieš fizinį krūvį ar numatomą kontaktą su alergenais reikia profilaktiškai inhaliuoti vieną dozę (100 mikrogramų), o vėliau, jei būtina – kitą dozę (bendra dozė – 200 mikrogamų).

Didžiausios paros dozės, t. y. 4 įpurškimų (atitinka 400 mikrogramų salbutamolio), viršyti negalima.

Vaikai, jaunesni nei 6 metų amžiaus

Jaunesniems nei 6 metų amžiaus vaikams nerekomenduojama vartoti Ventilastin Novolizer, kadangi nepakanka duomenų apie preparato saugumą ir veiksmingumą šio amžiaus vaikams.

Visų grupių pacientams

Ūminio kvėpavimo sutrikimo priepuolio atveju vienkartinė inhaliacija greitai palengvina simptomus. Jei po vienkartinės inhaliacijos per 5–10 minučių nepalengvėja, reikia inhaliuoti antrąją dozę. Tarp dozių būtina daryti mažiausiai keturių valandų pertrauką (kai viena dozė inhaliuojama per vieną ar dvi inhaliacijas).

Jei salbutamolis, kaip pagrindinis vaistas simptomams palengvinti, vartojamas kasdien, reikia apsvarstyti galimybę papildomai reguliariai vartoti vaistus nuo uždegimo.

Kai kiti salbutamolio inhaliatoriai pakeičiami Ventilastin Novolizer 100 mikrogramų/dozėje įkvepiamaisiais milteliais, įpurškiamo į plaučius salbutamolio kiekis gali būti skirtingas priklausomai nuo inhaliatoriaus. Todėl gydytojas turi pritaikyti dozę.

Neinhaliuokite vaisto daugiau, nei nurodė gydytojas. Jei astma sunkėja, pasitarkite su gydytoju, kadangi gali prireikti papildomų vaistų Jūsų būklei pagerinti. Toliau aprašyti požymiai rodo, kad astma sunkėja:

  • Jums reikia daugiau inhaliacijų;
  • spaudimas krūtinėje susilpnėja nepakankamai; 
  • palengvėjimas trumpalaikis.


NEDELSDAMI KREIPKITĖS Į GYDYTOJĄ, JEI:

  • STAIGA PASUNKĖJA KVĖPAVIMAS ARBA
  • SUNKUS KVĖPAVIMO SUTRIKIMO PRIEPUOLIS NEPALENGVĖJA PO ANTROS INHALIACIJOS ARBA
  • JUMS NEPAVYKSTA PASINAUDOTI NOVOLIZER PRIETAISU.


Jei sergate astma, gydytojas turi Jums paaiškinti, kaip naudotis iškvėpimo greičio matuokliu. Svarbu stebėti astmą ir Jums paskirtą gydymą nuo šios ligos.

Vartojimo metodas

Inhaliuoti.

Inhaliuokite, kaip nurodyta „Vartojimo instrukcijose“.

Ką daryti pavartojus per didelę Ventilastin Novolizer dozę

Perdozavimo požymiai panašūs į toliau išvardytus šalutinius reiškinius. Tik jie pasireiškia greičiau ir gali būti stipresni.

Būdingi perdozavimo simptomai: širdies palpitacija (nereguliarus ir (arba) pagreitėjęs juntamas širdies plakimo dažnis), stiprus drebulys, ypač rankų, neramumas, miego sutrikimai ir krūtinės skausmas.

Jei atsirado šių simptomų, nedelsdami kreipkitės į sveikatos priežiūros specialistus.

Jei reikia kreiptis į kitą gydytoją arba vykti į ligoninę

Jei dėl kokios nors priežasties Jums reikia kreiptis į kitą gydytoją arba vykti į ligoninę, pasiimkite su savimi visus inhaliatorius ir bet kokius kitus Jūsų vartojamus vaistus, įskaitant ir įsigytus be recepto.

Nustojus vartoti Ventilastin Novolizer

Nenutraukite Ventilastin Novolizer vartojimo, nepasitarę su gydytoju, kadangi Jūsų liga gali pasunkėti.

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *