Videx EC

0
+0 -0

Gamintojas: Bristol – Myers Squibb, S.r.l.
Veiklioji medžiaga: Didanozinas
Stiprumas: 400mg

Videx EC priklauso vaistų nuo virusų (retrovirusų), vadinamų nukleozidų atvirkštinės transkriptazės inhibitoriais (NATI), grupei. Šie vaistai vartojami žmogaus imunodeficito viruso (ŽIV) infekcijai gydyti. Paprastai Videx EC vartojamas kartu su kitais vaistais nuo ŽIV infekcijos.

Videx EC gali pagerinti Jūsų savijautą, tačiau ŽIV infekcijos neišgydo. Jums gali pasireikšti kitų infekcijų ar kitų ligų, susijusių su ŽIV infekcija. Nėra duomenų, kad šis vaistas mažintų pavojų apkrėsti kitus žmones ŽIV lytiškai santykiaujant arba per kraują, todėl būtina toliau laikytis būtinųjų priemonių norint jų neapkrėsti.

Videx EC. Vartojimas

Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Kapsulę reikia nuryti nepažeistą užgeriant stikline vandens.

Videx EC kapsulės atidaryti ar laužyti negalima.

Kapsulę reikia nuryti nevalgius, likus ne mažiau kaip 2 val. iki valgio arba ne mažiau kaip 2 val. po jo. Videx blogai rezorbuojamas, jeigu skrandyje yra maisto.Kokią dozę vartoti?

Pacientams gali reikėti vartoti skirtingas Videx EC dozes. Toliau nurodytos įprastos dozės suaugusiems žmonėms, atsižvelgiant į Jūsų kūno svorį.Kūno svoris

-Bendroji paros dozė

-

-Mažiau kaip 60 kg

-viena 250 mg kapsulė vieną kartą per parą arba po vieną 125 mg kapsulę du kartus per parą (maždaug kas 12 val.)

-

-60 kg ir daugiau-viena 400 mg kapsulė vieną kartą per parą arba po vieną 200 mg kapsulę du kartus per parą (maždaug kas 12 val.)

-

-

Gydytojas, atsižvelgdamas į galimą šalutinį poveikį ir ligas, kuriomis galite sirgti gydymo pradžioje (pvz., pankreatitu, inkstų funkcijos sutrikimu), gali nurodyti vartoti kitokią dozę.Vartojimas vaikams

Vyresniems kaip 6 metų vaikams Videx EC dozuojamas pagal kūno paviršiaus plotą, kurį apskaičiuos gydytojas. Įprastinė paros dozė yra 120–360 mg (suvartojama per vieną kartą). Vaikams iki 6 metų amžiaus Videx EC kapsulių vartoti negalima; jiems galima vartoti kitą tinkamesnę vaisto formą.Ką daryti pavartojus per didelę Videx EC dozę?

Pavartojus per daug Videx EC kapsulių arba jų netyčia nurijus kitam žmogui, reikia nedelsiant kreiptis į savo gydytoją arba artimiausią ligoninę.Pamiršus pavartoti Videx EC

Labai svarbu, kad nepraleistumėte Videx EC dozės vartojimo. Jei praleidote, vaisto dozę išgerkite nedelsiant prisiminę, tačiau nevalgius ir likus ne mažiau kaip 2 val. iki valgio arba ne mažiau kaip 2 val. po jo, o kitą dozę vartokite įprastu laiku. Jei jau beveik laikas vartoti kitą dozę, palaukite ir kitą dozę vartokite įprastu laiku. Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.Nustojus vartoti Videx EC

Videx EC vartojimo negalima nutraukti be gydytojo leidimo. Tai labai svarbu, kadangi net trumpą laiką nustojus vartoti vaisto, gali padidėti virusų kiekis ir todėl juos bus sunkiau gydyti.Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją.

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *