VIDONORM (1)

0
+0 -0

Gamintojas: Gedeon Richter Plc.
Veiklioji medžiaga: Amlodipinas, tert-butilamino perindoprilis

VIDONORM skiriamas padidėjusiam kraujospūdžiui (hipertenzijai) ir (arba) stabiliajai vainikinių arterijų ligai (būklė, kuriai esant, sutrinka arba nutrūksta širdies aprūpinimas krauju) gydyti.

Pacientams, kurie vartojo atskiras perindoprilio ir amlodipino tabletes, vietoj jų galima vartoti vieną VIDONORM tabletę, kurios sudėtyje yra abi veikliosios medžiagos.

VIDONORM yra sudėtinis vaistas, kuriame yra dvi veikliosios medžiagos: perindoprilis ir amlodipinas. Perindoprilis yra AKF (angiotenzino konvertuojančio fermento) inhibitorius. Amlodipinas yra kalcio kanalų blokatorius (priklauso vaistų, vadinamų dihidropiridinais, grupei). Kartu šie vaistai plečia ir atpalaiduoja kraujagysles, dėl to kraujas jomis lengviau teka ir todėl sumažėja širdies darbas.

VIDONORM (1). Vartojimas

Visada vartokite šį vaistą tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

VIDONORM visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Nurykite tabletė užsigerdami stikline vandens, geriausia kiekvieną dieną tuo pačiu laiku ryte prieš valgį. Gydytojas nustatys, kokios dozės Jums reikia. Paprastai tai yra viena tabletė per parą.

VIDONORM paprastai skiriamas tiems pacientams, kurie jau vartojo atskiras perindoprilio ir amlodipino tabletes.

Vartojimas vaikams ir paaugliams

VIDONORM vaikams ir paaugliams vartoti nerekomenduojama.

Vartojimas senyviems pacientams

Senyviems pacientams sudėtinį vaistą reikia vartoti atsargiai. Reikia pasirūpinti, kad paciento organizme netrūktų skysčių (vandens), ir reguliariai stebėti ligonio būklę, įskaitant ir dažną inkstų veiklos tyrimą (nustatinėti kreatinino ir kalio kiekį kraujyje).

Ką daryti pavartojus per didelę VIDONORM dozę?

Jei išgėrėte per daug tablečių, nedelsdami vykite į artimiausios ligoninės priėmimo skyrių, kreipkitės į greitąją pagalbą arba savo gydytoją. Labiausiai tikėtina, kad perdozavimo atveju pasireikš tokie simptomai: kraujospūdžio sumažėjimas, dėl kurio gali svaigti galva ir galima nualpti. Jeigu taip atsitinka, gali padėti, jeigu atsigulsite aukštyn pakeltomis kojomis.

Pamiršus pavartoti VIDONORM

Vaistą svarbu vartoti kiekvieną dieną, nes reguliarus gydymas geriau veikia. Vis dėlto, jeigu pamiršote išgerti VIDONORM dozę, kitą dozę išgerkite įprastu laiku. Negalima vartoti dvigubos dozės, norint kompensuoti praleistą dozę.

Nustojus vartoti VIDONORM

Gydymas VIDONORM paprastai trunka visą likusį gyvenimą, todėl prieš nutraukdami tablečių vartojimą, turite pasitarti su gydytoju.

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją ar vaistininką.

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *