Vigantol Oel

0
+0 -0

Gamintojas: Merck KGaA
Veiklioji medžiaga: Cholekalciferolis
Stiprumas: 0,5mg/ml

Rachito (skeleto kalkėjimo sutrikimo augimo laikotarpiu) profilaktika kūdikiams.

Vitamino D trūkumo sukeltos ligos, jei yra padidėjęs pavojus ja susirgti, profilaktika, jeigu pasisavinimas iš virškinimo trakto nesutrikęs.

Vitamino D trūkumo sukeltos ligos profilaktika, jei yra padidėjęs pavojus ja susirgti ar sutrikęs pasisavinimas iš virškinimo trakto (pvz., pacientas serga lėtine žarnų ar kepenų liga, jam pašalinta didesnė skrandžio ar žarnų dalis).

Vitamino D trūkumo sukelto rachito (medžiagų apykaitos sutrikimas) bei kaulų suminkštėjimo gydymas.

Papildomas gydymas sergant osteoporoze (kaulų išakijimu).

Susilpnėjusios prieskydinių liaukų veiklos gydymas.

Vigantol Oel. Vartojimas

Vigantol Oel visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Įprasta dozė yra:

Rachito profilaktikai

Naujagimiai. Kasdien reikia sugirdyti vieną lašą Vigantol Oel (maždaug 500 TV vitamino D3).

Neišnešioti naujagimiai. Kasdien reikia sugirdyti du lašus Vigantol Oel (maždaug 1000 TV vitamino D3).

Vigantol Oel kūdikiams reikia duoti gerti nuo antrosios gyvenimo savaitės, tol kol sukaks vieneri metai. Preparato patariama vartoti ir antraisiais gyvenimo metais, ypač žiemą.

Lašus reikia įlašinti į pilną šaukštą pieno arba košės. Jei lašų lašinama į buteliuką arba šaukštą košės, reikia prižiūrėti, kad kūdikis suvalgytų visą maisto porciją, antraip bus suvartota ne visa dozė.

Vitamino D trūkumo sukeltam rachitui ir kaulų suminkštėjimui gydyti Vaikai ir suaugusieji. Priklausomai nuo ligos sunkumo vartoti po 2–10 lašų Vigantol Oel per dieną (maždaug 1000–5000 TV vitamino D3). Gydyti reikia ne trumpiau kaip metus.

Pagalbiniam gydymui, sergant osteoporoze

Suaugusieji. Kasdien gerti 2–6 lašus Vigantol Oel (maždaug 1000–3000 TV vitamino D3).

Vitamino D trūkumo sukeliamos ligos, jei yra padidėjęs pavojus ja susirgti, profilaktikai, jeigu nesutrikusi absorbcija iš virškinimo trakto

Vaikai ir suaugusieji. Kasdien gerti 1–2 lašų Vigantol Oel (maždaug 500–1000 TV vitamino D3).

Jeigu sutrikusi absorbcija iš virškinimo trakto

Vaikai ir suaugusieji. Kasdien gerti 6–10 lašus Vigantol Oel (maždaug 3000–5000 TV vitamino D3).

Hipoparatiroidizmo gydymui

Rekomenduojama vitamino D dienos dozė yra 10 000 – 200 000 TV.

Vaikai. Priklausomai nuo kalcio kiekio kraujyje, dienos dozė yra 20–40 lašų (atitinka 10 000 – 20 000 TV vitamino D3).

Suaugusieji. Priklausomai nuo kalcio kiekio kraujyje, dienos dozė yra 20–40 lašų (atitinka 10 000 – 20 000 TV vitamino D3). Jei reikia didesnės dozės, patariama vartoti vaisto formą, kurios sudėtyje yra didesnis veikliosios medžiagos kiekis. Iš pradžių kalcio kiekį kraujyje ir šlapime reikia kontroliuoti kas 4 savaites, vėliau – kas 3–6 mėnesius ir atsižvelgiant į gautus duomenis koreguoti dozę.

Pacientai, sergantys inkstų arba kepenų sutrikimais. Pacientams, sergantiems inkstų arba kepenų sutrikimais, dozės koreguoti nereikia.

Jei reikia didesnės dozės, gydytojas nurodys vartoti vaisto formą, kurios sudėtyje yra didesnis veikliosios medžiagos kiekis. Vaikams per dieną reikia suvartoti 2000 TV/kg kūno svorio dozę.

Vartojimo būdas ir trukmė

Jeigu gydytojas nenurodė kitaip, Vigantol Oel reikia vartoti taip, kaip nurodyta žemiau. Būtina tiksliai laikytis vartojimo nurodymų,nes Vigantol Oel gali sukelti nepageidaujamą poveikį.

Kiek Vigantol Oel vartoti ir ar dažnai

Kasdien reikia išgerti dozavimo rekomendacijoje nurodytą lašų kiekį.

Kaip ir kada reikia vartoti Vigantol Oel

Kūdikiams ir mažiems vaikams lašus reikia sugirdyti su šaukštu pieno arba košės. Jei lašų įlašinama į buteliuką skysto maisto arba košę, reikia prižiūrėti, kad kūdikis suvalgytų visą maisto porciją, antraip į organizmą pateks ne visa veikliosios medžiagos dozė. Vyresniems vaikams ir suaugusiems žmonėms Vigantol Oel reikia įsilašinti į šaukštelį ir išgerti.

Kiek laiko reikia vartoti Vigantol Oel

Vigantol Oel kūdikiams reikia gerti nuo antros gyvenimo savaitės, tol kol sukaks vieneri metai. Šio preparato patariama duoti ir antraisiais gyvenimo metais, ypač žiemą.

Vitamino D trūkumo sukeltą rachitą ir kaulų suminkštėjimą reikia gydyti ne trumpiau kaip metus. Gydymo pradžioje iš karto gali būti geriama net 200 000 TV vitamino D.

Kitais atvejais gydymo trukmę nustato gydytojas.

Pavartojus per didelę Vigantol Oel dozę

Paprastai net didelė Vigantol Oel dozė yra toleruojama. Jei šio preparato išgerta per daug, kurį laiką jo gerti negalima. Tokiu atveju reikia stebėti kalcio kiekį kraujyje.

Pamiršus pavartoti Vigantol Oel

Netyčia užmiršus išgerti Vigantol Oel, jo reikia išgerti nedelsiant arba numatytu laiku tęsti įprastinįpreparato vartojimą. Jei medikamento vartojimą reikėtų nutraukti ilgesniam laikui, reikia kreiptis į gydytoją.

Nustojus vartoti Vigantol Oel

Nepasitarus su gydytoju, nutraukti arba baigti anksčiau, negu reikia, preparato vartojimą negalima.

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *