10 patarimų, kaip sugrįžti į darbą po vasaros atostogų

Rugpjūčio 08, 2014 | Dainora Žalpytė
+18
+18 -0

Dažnai juokaujama: niekam taip nereikia atostogų kaip tam, kuris ką tik iš jų sugrįžo. Psichologai tvirtina, kad dėl staigaus persiorientavimo iš atostogų rėžimo į kasdienę rutiną kenčia ne tik darbo kokybė, bet ir žmogaus sveikata. Kad pirmoji diena darbe būtų kuo mažiau varginanti, siūlome jums dešimt patarimų, kaip sėkmingai sugrįžti į darbą po saulėtų vasaros atostogų. 

 1. Prieš išvykstant pasirūpinkite švara ir tvarka. Argi nemalonu grįžti į sutvarkytus jaukius namus? Prieš atostogas pasirūpinkite ne tik namų, bet ir darbo vietos švara. Susitvarkykite darbo stalą, nusivalykite dulkes nuo kompiuterio ekrano, iš stalčių išmeskite nereikalingų lapų šūsnį… Pirmoji diena po atostogų bus gerokai malonesnė, jei grįšite į tvarkingą darbo vietą.

 2. Iš atostogų namo grįžkite keliomis dienomis anksčiau. Atostogas suplanuokite taip, kad netektų tiesiai iš oro uosto skubėti į darbo susitikimą. Dieną prieš darbą pabūkite namuose, pailsėkite, pasiruoškite naujai darbo savaitei. Išsikraukite lagaminus, pasimėgaukite karšta vonia, kuri užtikrins gilų nakties miegą. Paskutinę atostogų dieną nevartokite alkoholinių gėrimų, pasirūpinkite, kad namuose būtų kavos ir maisto ankstyviems pusryčiams.

 3. Sugrįžkite prie įprasto miego ritmo. Jei atostogavote šiltuose kraštuose ir iki saulėtekio linksmindavotės vakarėliuose, likus kelioms dienoms iki atostogų pabaigos nepamirškite susigrąžinti įprasto miego ritmo. Darbingą dieną garantuoja aštuonios miego valandos, tačiau jei kamuoja nemiga, vartokite daugiau produktų, kurie atpalaiduoja ir ramina:

  – pieno produktų,
  – bananų,
  – migdolų,
  – datulių,
  – kalakutienos,
  – gerkite ramunėlių arbatos.

 4. Iš vakaro pasitikrinkite elektroninę pašto dėžutę. Skirkite valandą laiko peržvelgti visus atostogų metu atėjusius laiškus. Galėsite iš karto apmąstyti, nuo kokių darbų vertėtų pradėti darbo dieną. Taip išvengsite netikėtumų ir streso.
   
 5. Į darbą atvykite anksčiau. Pirmąją dieną po atostogų į darbą atvykite anksčiau. Po atostogų prireiks daugiau laiko įsijausti į kasdienį darbo ritmą, tad atvykę anksčiau sužinosite, ar nėra jokių pasikeitimų. Peržvelkite savo darbotvarkę, susidarykite prioritetinių darbų sąrašą.

 6. Nustebinkite bendradarbius lauktuvėmis iš atostogųPasilikite darbo rytojui. Neverta skubėti atsakyti visų, per kelias atostogų savaites į pašto dėžutę suplūdusių, laiškų per vieną dieną. Susiplanuokite, kiek laiškų perskaitysite pirmąją darbo dieną, kiek – antrąją. Nebijokite pripažinti, jog jums reikia daugiau laiko susikaupusius darbus atlikti tinkamai ir kokybiškai. Dirbkite įprastu darbo tempu.

 7. Dalinkitės atostogų įspūdžiais ir… lauktuvėmis. Net ir pačių egzotiškiausių atostogų įspūdžiai grįžus namo pamažu ima blėsti, todėl nepamirškite pasidalinti jais su kolegomis. Pirmoji darbo diena taps daug malonesnė, jei bendradarbius nustebinsite parvežtomis lauktuvėmis. Vis dėlto, jei lauktuvių dalybas pradėsite vos įžengę į darbą, įspūdžių pasakojimą atidėkite pietų pertraukai.

 8. Pamažu grįžkite į įprastą rutiną. Kad įveiktumėte visus susikaupusius darbus, jums reikės palengva sugrįžti į įprastą darbo dienos rutiną. Jei prieš atostogas kasryt bėgiodavote – neapleiskite šio įpročio ir grįžę iš atostogų.

  Jei su kolegomis turite mėgstamą kavinę, kurioje nuolat pietaujate, jau pirmąją dieną būtinai joje apsilankykite. O užkandžiaudami nepamirškite pasidomėti, kas naujo įvyko, kol jūsų nebuvo darbe.

 9. Ieškokite naujų iššūkių. Grįžus po atostogų dažnai stinga motyvacijos, o ir pradėti darbai nebeatrodo tokie įdomūs ir įtraukiantys, kaip manėte prieš atostogas. Pats metas rodyti iniciatyvą, generuoti naujas idėjas, užsiimti naujais projektais. Nauja veiklos kryptis pakels ūpą ir nė nepajusite, kaip greit panirsite į darbų sūkurį.
   
 10. Nėra ko laukti ‒ pradėkite planuoti kitą kelionę! Nepasiduokite liūdesiui ir nostalgijai dėl pasibaigusių atostogų, geriau nedelsiant pradėkite planuoti kitas išvykas (kad ir savaitgaliui). Nauda bus dviguba: pradėję kitas atostogas planuoti iš anksto, sutaupysite pinigų,o vien mintis, jog laukia naujos kelionės, motyvuos dirbti produktyviau. 

Gražių atostogų ir lengvo grįžimo į darbą!

+18
+18 -0
 • Darbingumo didinimas
 • Sanatorijos
 • Stovimas darbas
 • Sėdimas darbas
 • Darbo planavimas
 • Susikoncentravimo patarimai
 • Susikaupimas
 • Nuovargis

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *