Kokias pramogas renkasi emigrantai iš Lietuvos?

Vasario 08, 2016 | Laura Rimgailė
+14
+14 -0

Ne paslaptis, jog mūsų tautiečiai lietuviai pabiro po visą pasaulį. Vieni išvyko trokšdami geresnės ateities, kiti – paskui savo artimuosius. Šiame straipsnyje pažvelgsime į trijų šalių – Anglijos, Vokietijos ir Norvegijos lietuvius emigrantus. Klausime, kokias pramogas jie renkasi gyvendami svečioje šalyje? Nes juk vien darbu gyvas nebūsi, reikia ,,duonos ir žaidimų” – taip sakė Romos žmonės, ir jie buvo velniškai teisūs.

Irena ir Matas (Didžioji Britanija, Londonas)

„ Į Angliją atvykome prieš daugiau nei ketverius metus. Nebuvo lengvos čia pirmosios mūsų dienos. Tikriausiai taip, kaip ir dauguma lietuvių, matėm visko: ir gerų dienų, kai galėdavome po pirmo atlyginimo leisti sau daug daugiau, nei įsivaizdavome, ir tokių dienų, kai tuščios kišenės neleisdavo net mėgstamos duonos nusipirkti, o ką jau kalbėti apie kokias nors pramogas. Tik dabar, pragyvenę čia daugiau nei ketverius metus, jau jaučiamės pilnai finansiškai apsirūpinę. Tiesa, vis dar neturime savo būsto, bet galime sau leisti savaitgaliais nueiti į kiną. Mėgstame ramius vakarus namuose. Žiūrime lietuvišką televiziją, kai grįžti po darbo namo nesinori dar kažkur dumti į miestą, leisti laiką klubuose ar baruose. Mes labai pavargstame nuo Londono. Šiame mieste atstumai ilgi – kelionė iki darbo trunka apie valandą, bendrauti su žmonėmis tenka labai daug, tad laisvu metu norisi tiesiog pabūti dviese, atgauti tą vidinę ramybę. Ypač dabar, kai laukiame šeimos pagausėjimo.“

"Neseniai nusipirkau ir droną. Man patinka įamžinti akimirkas, kasdienybės ar kelionių metu.“, – pasakojo Darius.

 Daumantas ir Vilma (Vokietija, Visbekas)

 „Į Vokietiją išvykome vos tik baigėme mokyklą. Nusprendėme, kaip ir dauguma lietuvių, pabandyti svetur. Nebijojome išeiti iš savo komforto zonos. Keli mūsų pažįstami jau buvo padirbėją Vokietijoje, Visbeko mieste, dar prieš mums atvažiuojant. Pradžioje, kaip ir dauguma jaunų žmonių galvojome, kad į Vokietiją vykstame tik trumpam laikui, vasaros sezonui. Tačiau darbai ten mus taip įsuko, kad esame čia jau dveji metai. Uždirbame pakankamai pinigų, kad galėtume sau leisti atostogas ne tik Lietuvoje švenčių metu, bet ir kitose, egzotiškose šalyse. Labai mėgstame keliauti. Gaila, kad Vokietijos miestelis, kuriame mes gyvename, nesiūlo mums labai daug pramogų. Tenka patiems susigalvoti. Turime dviračius, kai šilta ir geras oras važinėjamės po vietines apylinkes. Taip pat kiekvieną vasarą, rugpjūčio mėnesį, lankomės Visbeko mieste organizuojamame roko muzikos festivalyje.

Vokiečiai gan uždari žmonės, neturime daug draugų jų tarpe. Geriausiai sutariame su lietuviais ir lenkais. Savaitgaliais, kai geras oras kepame šašlykus.“, – savo mintimis dalinosi Daumantas.

Vilmos laisvalaikis gerokai skiriasi nuo Daumanto. Mergina sako, jog negali savo laisvo laiko įsivaizduoti be geros knygos: „Dirbu fizinį darbą, šiokiadieniais grįžtu iš darbo labai pavargusi, tad aš visai kitaip nei Daumantas renkuosi ramų, o ne aktyvų poilsį. Kai jam norisi minti dviratį, man tuo tarpu norisi jaukiai gulėti lovoje su knyga. Dievinu gerą literatūrą, ypač patinka skaityti britų klasika tapusius Agatos Kristi detektyvinius romanus. Jie man leidžia atsiplėšti nuo kasdienybės.“

XIII a. anglų filosofas ir mokslininkas Rodžeris Beikonas (Roger Bacon) iškėlė idėją, kad senėjimą sukelia gyvybinės dvasios, arba „vidinės drėgmės“, nykimas. Gyvenimo trukmę norintiems prailginti seniems vyrams jis patarė leisti laiką jaunų moterų draugijoje ir kvėpuoti jų iškvepiamu oru. Norite pamėginti? Šiuolaikiniam žmogui toks pasiūlymas atrodo mažų mažiausiai kraupus, tačiau jis tik parodo, kad siekiant nemirtingumo neretai griebiamasi menkiausio šiaudo.

Plačiau:

19 būdų ilgiau gyventi

Darius ir Tatjana (Norvegija, Alesundas)

„Atvažiavau į Norvegiją prieš trejus metus. Pabaigiau KTU studijas ir nusprendžiau, kad su informatiko diplomu darbą nesunkiai rasiu bet kuriame pasaulio krašte. Buvau teisus, po kelių savaičių Norvegijoje radau informatiko darbą. Tiesa, prieš tai pusę metų mokiausi kalbą, tad kalbos mokėjimas man atvėrė labai daug kelių į Norvegijos darbo rinką. Nenoriu girtis, bet Norvegijoje per vieną darbo dieną uždirbu tiek, kiek Lietuvoje kai kurie informatikai uždirba per savaitę. Puikus atlyginimas leidžia man laisvalaikiui rinktis absoliučiai viską. Lietuvoje pradėjau domėtis fotografija, tęsiu šį savo pomėgį, daug investuoju į foto įrangą. Neseniai nusipirkau ir droną. Man patinka įamžinti akimirkas, kasdienybės ar kelionių metu.“, – pasakojo Darius.

Jo draugė rusaitė Tatjana į Norvegiją atvyko daug seniau – prieš septynerius metus. Moteris jau puikiai moka norvegų kalbą, tad jos laisvalaikis ir pramogos labai socialios: ,,Lankau moterų chorą, laisvu metu mes koncertuojame ne tik savo mieste, bet ir kituose Europos miestuose. Be viso to laisvalaikiu su Dariumi mėgstame kaituoti, abu šiuo sportu užsikrėtėme visai atsitiktinai. Vienas mūsų pažįstamas pasiūlė pabandyti. Pabandėm. Ir nuo tos dienos, kai tik turime laisvą minutę, važiuojame prie jūros. Mums patinka aktyvus laisvalaikis. Mes labiausiai pailsime tada, kada judame. Norvegijoje puikios sąlygos aktyviam poilsiui, reikia tik netingėti pajudinti užpakalio.“, – pridūrė moteris.

 

+14
+14 -0
  • Sveikatos patikrinimas
  • Sveika mityba
  • Sporto nauda
  • Sveikatingumo centrai
  • Sporto klubai
  • Sveikatos draudimas
  • Stovimas darbas
  • Sėdimas darbas

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *