Masažas – puikus būdas nuraminti savo kūdikį

Lapkričio 18, 2013
+6
Masažas – puikus būdas nuraminti savo kūdikį

Vėl neišsimiegojote, nes kėlėtės iš lovos naktį raminti kūdikio? Jei jį norite nuraminti ir palengvinti pilvuko pūtimą, švelnus masažas gali padaryti stebuklus – kūdikis pateks į sapnų karalystę. Visa galia slypi švelniame jūsų prisilietime.

Kuo masažas gali būti naudingas?

Kūdikiai švelnų rankų prisilietimą supranta kaip atpalaiduojantį, netgi gydantį veiksnį. Visi žmonės turi penkis jutimus, naujagimiams lytėjimas yra vienas labiausiai išsivysčiusių pojūčių. Nemažai tyrimų nustatė, kad masažas turi didžiulę naudą kūdikių augimui ir vystymuisi.

Masažas padeda palengvinti kūdikio pilvuko bėdas, paspartina raumenų vystymąsi, nuramina, kai jis neramus ir padeda greičiau užmigti. Dantų kalimosi skausmus palengvina dantenų masažavimas per skruostą. Ir tai dar ne viskas: kūdikio lietimas, žaidimas su juo suartina jus su naujagimiu, leidžia labiau pasitikėti savo sugebėjimu juo rūpintis ir atpažinti jo poreikius. Pats masažo atlikimas padeda surasti vidinę ramybę, ypač jei mamą po gimdymo kankino nerami nuotaika.

Kaip atliekamas kūdikių masažas?

Masažuoti naujagimį galima pradėti tą pačią dieną, kai jį parsivežate namo iš ligoninės. Atlikti masažą galite padrąsinti ir partnerį - tai puiki proga vystytis tėčio ir vaiko ryšiui. Padarykite šį užsiėmimą savo kasdiene rutina. Stenkitės masažuoti savo kūdikį tuo pačiu metu kiekvieną dieną. Koks laikas yra geriausias? Pasistenkite, kad tai nebūtų laikas, kai skubate kažką nuveikti (gaminate vakarienę ar tvarkotės namus) ar kai kūdikis nėra alkanas, nes pilvuko  patrynimas  nesuteiks jam malonumo. Kai kūdikis ką tik pavalgęs ir masažuojamas pilvukas, jis gali atpilti, todėl antrą kartą tokios pačios klaidos tikrai nepadarysite.

Jei naudojate masažinį aliejų, pasirinkite tokį, kuris būtų valgomas, bekvapis ir šalto spaudimo.  Žinoma, aliejus nėra būtinas, bet jis palengvins judesių slydimą ir bus maloniau tiek kūdikiui, tiek jums. Geriausias pasirinkimas būtų kokosų, rapsų, alyvuogių, vynuogių sėklų, abrikosų, avokadų ar saulėgrąžų aliejus. Šie aliejai yra lengvai absorbuojami kūdikio odos ir gerai virškinami, jei kūdikis čiulpia savo rankos pirštus. Naudokite tik mažą aliejaus kiekį ir pasistenkite vengti kūdikių arba mineralų aliejaus – jie užkemša poras. Taip pat venkite žemės riešutų aliejaus, nes kūdikis gali būti jam alergiškas.

Išsirinkite vietą, kuri būtų patogi tiek jums, tiek kūdikiui.  Masažo metu turi būti šilta – kambaryje turi būti bent 24 laipsnių temperatūra, kad pusnuogis naujagimis neperšaltų, kol bus masažuojamas. Jūs tai galite atlikti ant sauskelnių keitimo stalo ar savo lovoje. Paklokite rankšluostį, taip išvengsite aliejaus dėmių. Įjunkite raminančios muzikos ar paprasčiausiai kalbėkite su naujagimiu, dainuokite jam.

Sekite savo kūdikio nuotaiką, nes niekas nemėgsta užsiimti tam tikra veikla, kai yra tam nenusiteikę. Jei kūdikis nusisuka, raukosi ar pradeda verkti, pasistenkite nuraminti jį kitaip, o masažą atliksite vėliau. Nebūtina kiekvieną kartą atlikti viso kūno masažą. Kartais kūdikiui iki pilnos laimės užtenka kai paglostote kojas ir pėdas.

Svarbiausia, būkite labai švelnūs ir nenaudokite per daug jėgos. Jei masažą atliekate prieš miegą stenkitės, kad jūsų naudojami judesiai būtų atliekami šalin nuo širdies, pavyzdžiui, nuo peties link riešo. Tai labiau atpalaiduoja ir tinka miegui. Jei vaikas aktyvus – judesius atlikite link širdies, tai labiau stimuliuos.

Keli pagrindiniai masažo judesiai, kuriuos verta išmokti

Viena ranka laikykite naujagimio kulną, kita ranka nuo šlaunies viršaus lėtai slyskite žemyn iki čiurnos, slysdami ritmingai, bet švelniai paspauskite koją. Vėliau darykite atvirkščiai, tai yra nuo čiurnos iki šlaunies viršaus. Patrinkite pėdą nykščiu, švelniai nuglostykite pirštus. Pakeiskite kojas. Tie patys judesiai atliekami ir rankoms.

Masažuokite naujagimio galvą pirštais piešdami ratus. Sudėkite rankas ant vaiko kaktos taip lyg melstumėtės ir tada švelniai jomis braukite į išorę nuo pradinės padėties. Nykščiu pieškite šypseną: braukite juo nuo vieno skruosto per viršutinę lūpą iki kito skruosto. Ta patį pakartokite ir su apatine lūpa.

Sudėkite rankas ant krūtinės panašiai kaip tai darėte ant kaktos ir po vieną slyskite spausdami į šoną, tarsi, lygintumėte susiglamžiusį knygos puslapį. Pirštų galais pieškite ratus ant kūdikio pilvuko. Tai būtina daryti pagal laikrodžio rodyklę, nes taip eina virškinamasis traktas. Pirštais eikite skersai pilvo  nuo vieno krašto prie kito lyg pieštumėte „X‟.

Nugarą glostykite į šalis nuo stuburo. Vėliau galite glostyti aukštyn ir žemyn vieną nugaros pusę, kitą ir po to visą nugarą.

Atsiminkite, ko reikia vengti

  • Venkite masažuoti kūdikį, jei jis jaučiasi blogai, turi temperatūros ar buvo neseniai skiepytas.
  • Venkite naudoti aliejus, kurie yra kvapnūs ar gali sukelti alergijas.
  • Kai masažuojate kūdikio rankas ar kojas visada prilaikykite čiurną ir riešą.
  • Pilvą glostykite pagal laikrodžio rodyklę, kitaip gali sutrikti virškinimas.
  • Jei kūdikio nuotaika pablogėja ar jis užmiega – sustokite.
+6
  • Masažas kūdikiui
  • Vaikų gydytojai

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę
Kūdikio raida – trumpai apie svarbiausius pasiekimus
Kūdikio raida – trumpai apie svarbiausius pasiekimus Kūdikis – didžiulis džiaugsmas ir atsakomybė kiekvienai šeimai. Pirmieji mažylio gyvenimo metai labai svarbūs jo tolimesniam gyvenimui. Per dvylika mėnesių susiformuoja svarbiausi psichomotoriniai mažylio įgūdžiai, reikalingi įžengiant į tolimesnius gyvenimo metus. Tėveliams ar kūdikio globėjams bent apytiksliai reikėtų... +2 / 0 +2
10 teratogenų, galinčių pakenkti vaisiui
10 teratogenų, galinčių pakenkti vaisiui Per devynis mėnesius būsimos mamos gimdoje susiformuoja naujas žmogus. Nėščiajai labai svarbu viso nėštumo metu saugoti ir rūpintis savimi, nes būsimojo vaikelio sveikata labiausiai priklauso nuo nėštumo sklandumo. Svarbu ne tik ilsėtis ir tinkamai maitintis, bet ir vengti veiksnių, galinčių sukelti vaisiaus apsigimimą ar... +20 / -2 +18
Neišnešioto kūdikio raida. Į ką svarbu atkreipti dėmesį?
Neišnešioto kūdikio raida. Į ką svarbu atkreipti dėmesį? Šiuolaikinė medicina padeda išgyventi net patiems mažiausiems naujagimiams. Gineso rekordų knygoje užregistruotas mažiausias išgyvenęs naujagimis svėrė vos 280 g. Neišnešiotas naujagimis apibūdinamas kaip kūdikis, gimęs 28–37 nėštumo savaitę (optimalus gimdymo laikotarpis – 40 nėštumo savaitė)... +11 / 0 +11
Kaip vaikus pripratinti prie maudynių?+ 5 žaidimai.
Kaip vaikus pripratinti prie maudynių?+ 5 žaidimai. Nuo pirmų saulėtų vasaros dienų į upių, ežerų pakrantes pasipila žmonės. Vandenis raižo baidarės, kanojos, valtys, ežero krantui viliojančiai moja sniego baltumo burės. Pakrantėje kirba linksmas saulės vonių ir vandens mėgėjų būrys. Vanduo, saulė, oras šventėmis paverčia žmonių šiokiadienius, atgaivina nuo darbų,... +9 / 0 +9
Dauno sindromo tikimybė ir diagnostiniai tyrimai
Dauno sindromo tikimybė ir diagnostiniai tyrimai Nėštumo metu atliekami įvairūs tyrimai. Kai kurie iš jų būsimai mamai kelia nerimą dėl vaikelio sveikatos. Vienas dažniausiai pasitaikančių genetinių sutrikimų – Dauno sindromas. Šiame straipsnyje aptarsime, kas lemia didesnę Dauno sindromo tikimybę, kada ir kokie tyrimai nėštumo metu gali būti atliekami šiam sindromui... +10 / -3 +7
Persileidimas. Kokios gali būti priežastys?
Persileidimas. Kokios gali būti priežastys? Apie 50 % visų nėštumų baigiasi persileidimu. Persileidimas – tai vaisiaus praradimas iki 20-os nėštumo savaitės. Statistika gąsdinanti, bet dažnai persileidimo metu mėnesinės dar būna nenutrūkusios, todėl dauguma moterų to nė nepastebi. Apie 80 % persileidimų įvyksta per pirmuosius 3 nėštumo mėnesius. Persileidimai... +8 / -2 +6
Motinos pieno svarba kūdikiui
Motinos pieno svarba kūdikiui Motinos pienas kūdikiui yra geriausias maistas – taip teigia viso pasaulio naujagimių ir vaikų gydytojai, mitybos specialistai ir mokslininkai šį faktą įrodė tyrimais. Pasaulio sveikatos organizacija rekomenduoja kūdikius iki šešių mėnesių išimtinai maitintį tik motinos pienu, nes jame yra visos reikalingos medžiagos kūdikio... 1 +8 / -2 +6