Masažas – puikus būdas nuraminti savo kūdikį

Lapkričio 18, 2013
+6
Masažas – puikus būdas nuraminti savo kūdikį

Vėl neišsimiegojote, nes kėlėtės iš lovos naktį raminti kūdikio? Jei jį norite nuraminti ir palengvinti pilvuko pūtimą, švelnus masažas gali padaryti stebuklus – kūdikis pateks į sapnų karalystę. Visa galia slypi švelniame jūsų prisilietime.

Kuo masažas gali būti naudingas?

Kūdikiai švelnų rankų prisilietimą supranta kaip atpalaiduojantį, netgi gydantį veiksnį. Visi žmonės turi penkis jutimus, naujagimiams lytėjimas yra vienas labiausiai išsivysčiusių pojūčių. Nemažai tyrimų nustatė, kad masažas turi didžiulę naudą kūdikių augimui ir vystymuisi.

Masažas padeda palengvinti kūdikio pilvuko bėdas, paspartina raumenų vystymąsi, nuramina, kai jis neramus ir padeda greičiau užmigti. Dantų kalimosi skausmus palengvina dantenų masažavimas per skruostą. Ir tai dar ne viskas: kūdikio lietimas, žaidimas su juo suartina jus su naujagimiu, leidžia labiau pasitikėti savo sugebėjimu juo rūpintis ir atpažinti jo poreikius. Pats masažo atlikimas padeda surasti vidinę ramybę, ypač jei mamą po gimdymo kankino nerami nuotaika.

Kaip atliekamas kūdikių masažas?

Masažuoti naujagimį galima pradėti tą pačią dieną, kai jį parsivežate namo iš ligoninės. Atlikti masažą galite padrąsinti ir partnerį - tai puiki proga vystytis tėčio ir vaiko ryšiui. Padarykite šį užsiėmimą savo kasdiene rutina. Stenkitės masažuoti savo kūdikį tuo pačiu metu kiekvieną dieną. Koks laikas yra geriausias? Pasistenkite, kad tai nebūtų laikas, kai skubate kažką nuveikti (gaminate vakarienę ar tvarkotės namus) ar kai kūdikis nėra alkanas, nes pilvuko  patrynimas  nesuteiks jam malonumo. Kai kūdikis ką tik pavalgęs ir masažuojamas pilvukas, jis gali atpilti, todėl antrą kartą tokios pačios klaidos tikrai nepadarysite.

Jei naudojate masažinį aliejų, pasirinkite tokį, kuris būtų valgomas, bekvapis ir šalto spaudimo.  Žinoma, aliejus nėra būtinas, bet jis palengvins judesių slydimą ir bus maloniau tiek kūdikiui, tiek jums. Geriausias pasirinkimas būtų kokosų, rapsų, alyvuogių, vynuogių sėklų, abrikosų, avokadų ar saulėgrąžų aliejus. Šie aliejai yra lengvai absorbuojami kūdikio odos ir gerai virškinami, jei kūdikis čiulpia savo rankos pirštus. Naudokite tik mažą aliejaus kiekį ir pasistenkite vengti kūdikių arba mineralų aliejaus – jie užkemša poras. Taip pat venkite žemės riešutų aliejaus, nes kūdikis gali būti jam alergiškas.

Išsirinkite vietą, kuri būtų patogi tiek jums, tiek kūdikiui.  Masažo metu turi būti šilta – kambaryje turi būti bent 24 laipsnių temperatūra, kad pusnuogis naujagimis neperšaltų, kol bus masažuojamas. Jūs tai galite atlikti ant sauskelnių keitimo stalo ar savo lovoje. Paklokite rankšluostį, taip išvengsite aliejaus dėmių. Įjunkite raminančios muzikos ar paprasčiausiai kalbėkite su naujagimiu, dainuokite jam.

Sekite savo kūdikio nuotaiką, nes niekas nemėgsta užsiimti tam tikra veikla, kai yra tam nenusiteikę. Jei kūdikis nusisuka, raukosi ar pradeda verkti, pasistenkite nuraminti jį kitaip, o masažą atliksite vėliau. Nebūtina kiekvieną kartą atlikti viso kūno masažą. Kartais kūdikiui iki pilnos laimės užtenka kai paglostote kojas ir pėdas.

Svarbiausia, būkite labai švelnūs ir nenaudokite per daug jėgos. Jei masažą atliekate prieš miegą stenkitės, kad jūsų naudojami judesiai būtų atliekami šalin nuo širdies, pavyzdžiui, nuo peties link riešo. Tai labiau atpalaiduoja ir tinka miegui. Jei vaikas aktyvus – judesius atlikite link širdies, tai labiau stimuliuos.

Keli pagrindiniai masažo judesiai, kuriuos verta išmokti

Viena ranka laikykite naujagimio kulną, kita ranka nuo šlaunies viršaus lėtai slyskite žemyn iki čiurnos, slysdami ritmingai, bet švelniai paspauskite koją. Vėliau darykite atvirkščiai, tai yra nuo čiurnos iki šlaunies viršaus. Patrinkite pėdą nykščiu, švelniai nuglostykite pirštus. Pakeiskite kojas. Tie patys judesiai atliekami ir rankoms.

Masažuokite naujagimio galvą pirštais piešdami ratus. Sudėkite rankas ant vaiko kaktos taip lyg melstumėtės ir tada švelniai jomis braukite į išorę nuo pradinės padėties. Nykščiu pieškite šypseną: braukite juo nuo vieno skruosto per viršutinę lūpą iki kito skruosto. Ta patį pakartokite ir su apatine lūpa.

Sudėkite rankas ant krūtinės panašiai kaip tai darėte ant kaktos ir po vieną slyskite spausdami į šoną, tarsi, lygintumėte susiglamžiusį knygos puslapį. Pirštų galais pieškite ratus ant kūdikio pilvuko. Tai būtina daryti pagal laikrodžio rodyklę, nes taip eina virškinamasis traktas. Pirštais eikite skersai pilvo  nuo vieno krašto prie kito lyg pieštumėte „X‟.

Nugarą glostykite į šalis nuo stuburo. Vėliau galite glostyti aukštyn ir žemyn vieną nugaros pusę, kitą ir po to visą nugarą.

Atsiminkite, ko reikia vengti

  • Venkite masažuoti kūdikį, jei jis jaučiasi blogai, turi temperatūros ar buvo neseniai skiepytas.
  • Venkite naudoti aliejus, kurie yra kvapnūs ar gali sukelti alergijas.
  • Kai masažuojate kūdikio rankas ar kojas visada prilaikykite čiurną ir riešą.
  • Pilvą glostykite pagal laikrodžio rodyklę, kitaip gali sutrikti virškinimas.
  • Jei kūdikio nuotaika pablogėja ar jis užmiega – sustokite.
+6
  • Masažas kūdikiui
  • Vaikų gydytojai

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę
Kaip vaikus pripratinti prie maudynių?+ 5 žaidimai.
Kaip vaikus pripratinti prie maudynių?+ 5 žaidimai. Nuo pirmų saulėtų vasaros dienų į upių, ežerų pakrantes pasipila žmonės. Vandenis raižo baidarės, kanojos, valtys, ežero krantui viliojančiai moja sniego baltumo burės. Pakrantėje kirba linksmas saulės vonių ir vandens mėgėjų būrys. Vanduo, saulė, oras šventėmis paverčia žmonių šiokiadienius, atgaivina nuo darbų,... +9 / 0 +9
15 klastingų namų pavojų, kurie gresia Jūsų vaikui
15 klastingų namų pavojų, kurie gresia Jūsų vaikui Į jūsų gyvenimą ateina vaikas, ir staiga viskas pasikeičia... Tiesą sakant, jau devyni mėnesiai jūs jo laukėte, bet nuo šios dienos naujagimis viską apverčia aukštyn kojomis: sutrikdo jūsų dienas ir naktis, sudrumsčia ramų gyvenimą dviese ir pateikia begalę klausimų. Žindymas, maudymas, viduriukai jums tampa bendravimo su... +19 / -2 +17
Neišnešioto kūdikio raida. Į ką svarbu atkreipti dėmesį?
Neišnešioto kūdikio raida. Į ką svarbu atkreipti dėmesį? Šiuolaikinė medicina padeda išgyventi net patiems mažiausiems naujagimiams. Gineso rekordų knygoje užregistruotas mažiausias išgyvenęs naujagimis svėrė vos 280 g. Neišnešiotas naujagimis apibūdinamas kaip kūdikis, gimęs 28–37 nėštumo savaitę (optimalus gimdymo laikotarpis – 40 nėštumo savaitė)... +11 / 0 +11
Žindymo sunkumai. Užkirskime kelią mastitui
Žindymo sunkumai. Užkirskime kelią mastitui Žindančios moterys patiria ne tik motinystės džiaugsmą, bet neretai susiduria ir su įvairiomis sudėtingomis situacijomis. Viena iš jų – pieno sąstovis krūties latakuose, kuris lemia tokių ligų kaip laktostazė ar mastitas atsiradimą. Straipsnyje sužinosite, kas yra mastitas, rasite patarimų, kaip apsisaugoti nuo šios ligos ir... +9 / 0 +9
Gimdymo skausmas ir jo malšinimo būdai
Gimdymo skausmas ir jo malšinimo būdai Jau nuo seniausių laikų žmonija suprato, kad gimdymo skausmas yra vienas stipriausių moters patiriamų skausmų ir įvairiausiais būdais stengėsi jį numalšinti. Pirmykščiai žmonės, manydami, kad ligas ir kančias sukelia piktosios dvasios, šias negandas bandydavo nuvyti ritualais, apeigomis ir magija. Tuo tarpu viduramžiais gimdymo... +8 / -1 +7
Kūdikių mankšta ‒ sportuojame nuo lopšio
Kūdikių mankšta ‒ sportuojame nuo lopšio Fiziniai pratimai naudingi bet kokio amžiaus žmonėms. Niekas nėra per jaunas mankštintis, net ir kūdikiai. Mažyliai turėtų būti reguliariai mankštinami, kad išliktų sveiki ir sėkmingai vystytųsi. Daugelis kūdikių būna šiek tiek putlesni nei turėtų būti. Tėveliai ar seneliai dažnai žavisi mažomis riebalų raukšlelėmis... +6 / 0 +6
Jei ištiko persileidimas – kas toliau?
Jei ištiko persileidimas – kas toliau? Viena iš didžiausių baimių, kamuojančių pastojusias moteris, – galimas persileidimas. Persileidimas gana dažnas reiškinys: jis nutinka maždaug kas dešimtai pastojusiai moteriai iki 30 m. Kuo moteris vyresnė, tuo persileidimo tikimybė didesnė. Manoma, kad vyriausio amžiaus nėščiosioms (virš 45 m.) kyla net 50 % persileidimo... +3 / 0 +3
Opi tema. Ar sveikinti neišnešiotą kūdikį pagimdžiusią mamą?
Opi tema. Ar sveikinti neišnešiotą kūdikį pagimdžiusią mamą? Lietuvoje per metus anksčiau laiko gimsta daugiau nei pusantro tūkstančio naujagimių. Visuomenėje vis dar gyvuojant įsitikinimams, kad tai asocialių ir nerūpestingų šeimų problema, NALST asociacija „Padedu augti“ šiuos mitus bandys paneigti rugsėjo 5 dieną Kaune vyksiančio „Ąžuolyno bėgimo“ metu. Apie tai, ką išgyvena... +1 / 0 +1