Ką daryti, kai vaikui skauda galvą?

Vasario 19, 2018 | L.Rimgailė
+18
+18 -0

Grįžęs iš mokyklos Jūsų vaikas ėmė skųstis, jog jam skauda galvą? Jei taip, tuomet neišsigąskite, nes dažnai galvos skausmas yra viso labo tik simptomas, kuris neleidžia vaikui ramiai gyventi, tad jį malšinti yra būtina.

Labai svarbu sužinoti priežastis, kodėl vaikui skauda galvą? Gal galvos skausmas atsirado nuo pernelyg didelio krūvio mokykloje? O gal kaltas ausų uždegimas ar prasidėjusios peršalimo ligos?

Šaltuoju metų laiku galvos skausmas  – vienas iš pirmųjų peršalimo simptomų

Kaip ir suaugusiems, taip ir vaikams, galvos skausmas gali signalizuoti apie prasidėjusią peršalimo ligą. Jei be galvos skausmo vaiką taip pat pradėjo varginti sloga, kosulys, ašarojančios akys, bendras kūno silpnumas – jau galima įtarti peršalimo ligą.

Galvos skausmai yra skirstomi į pirminius ir antrinius. Pirminiai galvos skausmai atsiranda be jokios priežasties, juos lemia genetiniai veiksniai. O štai ūminius galvos skausmus vaikams gali sukelti migrena. Vaistai nuo galvos skausmo tokiais atvejais būna viena iš greičiausių gydymo priemonių, kurios imasi tėveliai. Gaila, tačiau vaistai tik slopina galvos skausmą ir negydo pačios migrenos. Kiekvienas tėvelis turėtų pasirūpinti ir kitais, skausmo slopinimo būdais. Vienas iš jų – akupunktūra.

Vaikų kosulys – vienas dažniausių skundų, dėl kurių kreipiamasi į šeimos gydytojus. Pristatome 10 dalykų, kuriuos reikia žinoti apie vaikų kosulį.

Plačiau:

10 dalykų, kuriuos reikia žinoti apie vaikų kosulį

Galvos skausmo malšinimas masažuojant įvairius kūno taškus: pabandyti verta?

L.Bernau , A. Majer knygoje „Be skausmo, be tablečių“ yra pateikiama įvadas į akupunktūrą – gydymą dirginant tam tikrus kūno taškus specialiomis adatomis. Nepamirštama ir akupresūra – biologiškai aktyvių taškų masažas.

Knygoje teigiama, jog jei skauda galvą, tuomet tą skaudamą vietą reikėtų spaudyti: „Jeigu skauda tik dešinės akies arba kaktos srityje, pakanka pirštų galais stipriai paspaudyti ten, kur jaučiamas skausmas. Tik svarbu laikytis kai kurių taisyklių: surasti jautriausią skausmui tašką, ir jį spaudyti labai stipriai – kiek galima pakęsti.“

Jei masažuojant vieną ar kitą tašką vaikui ima dar labiau skaudėti, neišsigąskite. knygoje rašoma: „Daugeliu atvejų skausmas pradžioje ne išnyksta, bet atvirkščiai – dar labiau sustiprėja. Tai reiškia, kad masažuojama teisingai.“.

"Vaikams, kurie patiria migreninius galvos skausmus, tėvai, anot knygos autorių, turėtų masažuoti tokius taškus"

Vaikams, kurie patiria migreninius galvos skausmus, tėvai, anot knygos autorių, turėtų masažuoti tokius taškus, kurie yra išsidėstę dilbio vidinėje pusėje:  „Dar vienas taškas, kuris masažuojamas nuo galvos skausmo, yra vidinėje dilbio pusėje, trimis pirštais virš riešo sąnario. Jis masažuojamas esant migreniniams skausmams. Jei galvos skausmas koncentruojasi kairėje pusėje, masažuojame kairį dilbį, jei dešinėje – dešinį.“

Taigi, iš Rytų kultūros atėjusi akupunktūra, naudojant ją teisingai, galbūt išties padės vaikui numalšinti skausmą. Tiesa, svarbu nepamiršti, jog gydomasis poveikis pasireiškia tik tuomet, kai tiksliai ir kruopščiai yra masažuojami tam tikri taškai.

Verta atkreipti dėmesį į tai, ką kiekvieną dieną vaikas valgo

Galvos skausmas vaikui gali atsirasti ir dėl netaisyklingos kasdieninės mitybos. Galvos skausmą dažniausia sukelia tokie maisto produktai kaip:

Juodasis šokoladas. Kakava, kurios yra gausu juodajame šokolade, gali išprovokuoti atsirasti migreniniams galvos skausmams.

Sūris. Manoma, jog sūryje esantis tiraminas sukelti tuos nemalonius galvos skausmus. Tiramino yra ne tik sūriuose, bet ir rūkytuose gaminiuose, mėsos patiekaluose, dešrose.

Dešrelės. Dirbtiniai saldikliai, kurių yra randama ne tik saldėsiuose, bet ir kituose, kasdieniniuose maisto produktuose, sukelia galvos skausmą.

Be to, tėvai turėtų atkreipti dėmesį ne tik į tai, ką vaikas valgo, bet ir ką jis kasdien geria. Jei vaikas geria per mažai skysčių, tuomet galvos skausmas gali atsirasti dėl dehidratacijos (skysčių trūkumo organizme). Energetinių gėrimų mėgėjus tėvai taip pat turėtų sudrausminti, mat juose gausu kofeino, kurio padauginus atsiranda šalutinis poveikis – galvos skausmas.

 

+18
+18 -0
  • Vaikų ligos
  • Vaiko dirglumas
  • Vaikų gydytojai
  • Vaiko mityba
  • Vaiko auklėjimas

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *