„Dental P.R.O.“: kada prireikia burnos chirurgijos?

Balandžio 15, 2015 | Reklama
+25
+26 -1

Chirurginės burnos intervencijos – procedūros, su kuriomis turbūt susidūrė daugelis. Pati paprasčiausia jų – nuolatinių dantų rovimas, sudėtingesnės ‒ žandikaulio rekonstrukcija ar dantis supančios gleivinės gydymas. Nors skamba sudėtingai, tačiau šiuolaikinių technologijų dėka visos procedūros atliekamos itin kokybiškai, pacientui nesukeliant jokių nemalonių potyrių, o ypatingai jautriems taikoma intraveninė sedacija. 

Apie visa tai plačiau papasakoti ir išsklaidyti baimes sutiko odontologijos ir implantologijos klinikos „Dental P.R.O.“ specialistė Inga Urbšienė. 

Burnos chirurgija – kai nėra kitos išeities 

„Remiantis ilgamete darbo patirtimi, matome, kad dažniausiai chirurginiu būdu atliekamas dantų šalinimas.“ „Burnos chirurgija – tai specializuota odontologijos sritis, apimanti tokias procedūras kaip dantų rovimas, implantacija, žandikaulių kaulo korekcijos bei dantis supančios gleivinės operacijos. Tai neatsiejama kompleksinio gydymo dalis, implantuojant ir protezuojant dantis, taikant ortodontinį gydymą. Remiantis ilgamete darbo patirtimi, matome, kad dažniausiai chirurginiu būdu atliekamas dantų šalinimas. Aišku, procedūra taikoma tik kraštutiniu atveju, siekiant pašalinti grėsmę burnos sveikatai ar garantuoti tolesnio gydymo sėkmę, kai kitais būdais danties pagydyti nebegalima“, – teigia „Dental P.R.O.“ gydytoja odontologė-ortopedė Inga Urbšienė. 

Pasak odontologės, dažniausios dantų traukimo priežastys yra: 

 • sutrikęs danties dygimas,
 • ortodontinė korekcija,
 • pūlingi procesai,
 • lūžiai,
 • netaisyklinga danties padėtis,
 • išplitusios periodonto ligos. 

Be dantų rovimo, klinikos chirurgai sėkmingai atlieka ir kur kas sudėtingesnes intervencijas, tokias kaip žandikaulio rekonstrukcijos operacijos – sinusų pakėlimą, kaulo bloko persodinimą, kaulo regeneraciją, gydo dantenų defektus. Visos jos yra sudėtingos ir atliekamos tik itin aukštos kvalifikacijos specialistų, o pažangių medicininių technologijų dėka yra gan greitos ir neskausmingos. 

Procedūros be skausmo ir nemalonių pojūčių 

Burnos chirurgijoje dažnai naudojamas lazeris „Biolase“ I. Urbšienės teigimu, dantų šalinimo procedūra, kaip ir bet kokia kita chirurginė intervencija, nėra skausminga, nes pacientui taikomas nuskausminimas. Priklausomai nuo procedūros sudėtingumo, chirurginės operacijos yra atliekamos taikant vietinę nejautrą, o kai kuriose klinikose ‒ ir intraveninę sedaciją. Pastaroji atliekama tik turint specialią licenciją ir tik su šios srities specialisto gydytojo anesteziologo priežiūra. Sedacijos metu pacientas atsipalaiduoja ar lengvai užmiega, nejaučia baimės ar streso. 

„Patys intervencijos metodai taip pat tobulėja. Pavyzdžiui, mūsų klinikoje vietoj skalpelio dažnai naudojamas lazeris „Biolase“ ‒ juo atliekami itin tikslūs pjūviai, sunaikinamos bakterijos, žaizda nekraujuoja, gyja daug greičiau ir lengviau, nesiformuoja randai, nereikia siūti. Norint išvengti vėlesnio diskomforto, svarbu laikytis gydytojo nurodymų po operacijos“, ‒ pasakoja „Dental P.R.O.“ specialistė. 

Po operacijos – griežtas režimas 

Dantų rovimas nėra skausmingas, bet gijimas gali būti sudėtingesnisGydytojos I. Urbšienės teigimu, skausmingiausias yra gijimo procesas, kurį kiekvienas išgyvena individualiai. Specialisto pareiga informuoti pacientą, kaip maksimaliai sumažinti galimą diskomfortą. 

Po kiekvienos chirurginės operacijos, kurį laiką būtina laikytis griežto režimo. Po danties rovimo patariama kurį laiką šaldyti žandą, kad neatsirastų tinimas. Priklausomai nuo atliktos procedūros sudėtingumo, trumpam laikui gali būti skiriami vaistai, tačiau paprastai jų neprireikia. Po operacijos geriau keletą valandų nevalgyti, vengti karštų gėrimų, rinktis minkštą maistą, atsargiai valyti dantis ir jokiu būdu negerti alkoholinių gėrimų bei nerūkyti mažiausiai 12 val. Dėl rūkymo sutrinka gleivinės kraujotaka ir žaizda blogai gyja. 

„Dental P.R.O.“ dantų implantologijos ir protezavimo klinikoje dirba daugiau kaip 10 metų darbo patirtį tarptautinėse klinikose įgijusi odontologų komanda, o specialioje laboratorijoje ‒ 8 patyrę technikai. Klinika vienintelė Lietuvoje turi tik pernai pagamintą 3D rentgeno aparatą „CS 8100 3D“, kuris priešingai nei kiti panašūs prietaisai yra pritaikytas ir mažiesiems pacientams. Bene visa naudojama technika tokia pati, kaip prestižiškiausiuose Europos medicinos universitetuose. 

Taip pat skaitykite:
Protinių dantų rovimas – kada tai daryti būtina? »
Chirurgija – ne tik skalpeliu grįsta procedūra »
„Klausk eksperto“. Sudygę protiniai dantys ir dantenų skausmas. Kas tai galėtų būti? »
„Sveikatos įstaigos“. Ortodontai »

+25
+26 -1
 • Žandikaulio rekonstrukcija
 • Periodontitas
 • Ortodontai
 • Dental P.R.O.
 • Dantų rovimas

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *