Kreivos šypsenos priežastis – siauras žandikaulis ir dideli dantys

Liepos 20, 2015 | Reklama
+5
+5 -0

Kodėl vieni gali pasigirti Holivudine šypsena, o kiti visą gyvenimą drovisi parodyti savo dantis? Pasak odontologų, kreivi dantys gali išdygti per ilgai neištraukus klibančio danties arba susiklosčius nepalankiai anatominei situacijai. Plačiau apie netiesų dantų dygimą – gydytoja periodontologė Daiva Aiškinytė. 

„Dažnai tėvai pakilusią kūno temperatūrą sieja su šiuo procesu, tačiau karščiavimas su dantų dygimu nėra susijęs...“ „Vyrauja mitas, kad kreivi dantys išauga netaisyklingai juos ištraukus. Tačiau iš tiesų prie danties pririštas siūlas nėra kreivos šypsenos priežastis. Nereikėtų skubėti specialiai pašalinti danties. Jei dantis stipriai kliba, vaikai dažnai net nepajaučia, kaip jis iškrenta. Dažnai mažyliai danties netenka valgio metu. 

Vis dėlto kreivas dantis gali išdygti uždelsus pašalinti kitą dantį. Taip pat nelygų dantų išsidėstymą lemia ir anatominė situacija, pavyzdžiui, kai žandikaulis yra labai siauras, o dantys – platūs. Tuomet jie dažniausiai būna susigrūdę“, – pasakojo „Dental P.R.O.“ klinikos gydytoja periodontologė Daiva Aiškinytė. 

Dėl pieninių dantų nerimauti nereikia 

Pasak specialistės, neretai tėvai sunerimsta pamatę, kaip dygsta pirmieji vaiko dantukai. Tačiau pieniniai dantys dažnai auga kreivesne kryptimi, o vėliau išsitiesina. Odontologui taip pat būna sunku įvertinti tokio amžiaus vaikų dantis, nes neretai mažyliai neprisileidžia gydytojo. 

Sunerimti dėl dantų tiesumo reikėtų išdygus visiems nuolatiniams dantims. Dažnai atrodo, kad dantys dygsta tarsi iš vidaus ir netiesiai, tačiau D. Aiškinytė pataria dantų išsidėstymu susirūpinti tik išdygus iltiniams dantims. 

Kreivi dantys gali būti nulemti anatomijosPirmieji dantys turėtų išdygti šešių mėnesių 

Dygstant pirmiesiems dantims, mažyliai būna labai neramūs, nuolat verkia. Vaikui galima padėti nuėjus į vaistinę ir nupirkus specialių preparatų, kurie palengvins jo būseną.Visgi „Dental P.R.O.“ klinikos gydytoja nori nuraminti tėvelius: vaikas šio nemalonaus proceso metu stengiasi sau padėti pats. Nemalonius pojūčius jis bando pašalinti kišdamas į burną įvairius kramtukus. 

Pirmas dantukas dažniausiai išdygsta, kai vaikui yra 6 mėnesiai. Tačiau nereikėtų išsigąsti, jeigu jis išdygo anksčiau arba šiek tiek vėliau. „Ankstyvą dantų dygimą gali lemti genetika. Vėlyvas dygimas dažniausiai yra susijęs su įvairiomis ligomis. Tai gali lemti:

  • infekcijos,
  • rachitas,
  • endokrininės sistemos ligos.

Dėl šių ligų pirmasis dantukas gali išdygti vaikui sulaukus vienerių metų“, – situaciją komentavo D. Aiškinytė.

Dygstant dantims vaikai būna labai neramūs. Dažnai tėvai pakilusią kūno temperatūrą sieja su šiuo procesu, tačiau gydytoja teigia, kad karščiavimas su dantų dygimu nėra susijęs, todėl vaikas greičiausiai yra peršalęs ar sergantis kokia nors infekcija. 

„Dental P.R.O.“ dantų implantologijos ir protezavimo klinikoje dirba daugiau kaip 10 metų darbo patirtį tarptautinėse klinikose įgijusi odontologų komanda, o specialioje laboratorijoje ‒ 8 patyrę technikai. Klinika vienintelė Lietuvoje turi tik pernai pagamintą 3D rentgeno aparatą „CS 8100 3D“, kuris priešingai nei kiti panašūs prietaisai yra pritaikytas ir mažiesiems pacientams. Bene visa naudojama technika tokia pati, kaip prestižiškiausiuose Europos medicinos universitetuose.

+5
+5 -0
  • Ortodontai
  • Dental P.R.O.
  • Ortodontija
  • Netaisyklingas sąkandis
  • Breketai
  • Dantų tiesinimo plokštelės
  • Dantų dygimas

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *