Joga – mitai ir faktai. Pokalbis su jogos mokytoja Inga Rubikiene

Gegužės 19, 2014 | Aurika Kolpakovaitė
+18
+20 -2

Inga Rubikienė, jogos mokytoja

Po jogos užsiėmimų negalima praustis. 

Rekomenduojama apie pusvalandį po jogos užsiėmimo leisti kūnui natūraliai atvėsti. Viskas turi nurimti, susibalansuoti ir stabilizuotis savaime. 

Joga netinka turintiesiems stuburo problemų, nes jogos metu atliekami sudėtingi pratimai, galintys pakenkti nugarai. 

Viskas priklauso nuo stuburo problemų. Esant rimtiems sutrikimams, dėl tinkamos fizinės veiklos reikėtų tartis su gydytoju. Apskritai, jei sergama uždegimu ar jaučiamas stiprus skausmas, nereikia persistengti, reikia leisti kūnui pailsėti. Bet kalbant apie įprastesnius nugaros negalavimus, dažniausiai kylančius dėl sėdimo darbo, tai joga yra labai tinkamas būdas tai pašalinti ar bent jau sumažinti. Jogos asanų metu raumenys ištempiami, jie stiprėja, kraujotaka suaktyvinama – tai padeda sumažinti ar visai pašalinti nugaros skausmus

10–15 minučių joga suteikia energijos kaip 6 valandos miego. 

Taip, jei kalbama apie jogą Nidrą. Nidra yra joginis miegas. 40 minučių trunkanti sąmoninga praktika ir relaksacija, kai nejuda kūnas, o dirba protas, atstato energiją kaip kokios 4 val. kokybiško miego. Po fizinės jogos praktikos gali būti visaip. Tai labai priklauso nuo žmogaus emocijų, nusiteikimo, dienos intensyvumo ir panašiai. Tiesiog nereikia tikėtis, kad joga visuomet veiks vienodai ir galės atstoti miegą. Bet kokiu atveju, po jogos praktikos tiek fizinė, tiek emocinė savijauta dažniausiai pagerėja. 

Jogą dažniausiai renkasi moterys. 

Nebūtinai. Moterys turbūt smalsesnės, gal todėl pradedančiųjų grupėse daugiau moterų, tačiau pažengusių grupėse moterų ir vyrų santykis išsilygina ir kartais net persisveria vyrų naudai. Praktikuoti jogą patartina tiek moterims, tiek vyrams – tai padeda ne tik sąnariams, bet ir bendrai fizinei bei dvasinei būsenai. 

Akivaizdu, kad dažnu atveju vienareikšmiškai paneigti ar patvirtinti mitą yra sudėtinga. Tai tik parodo, koks universalus ir sudėtingas yra šis užsiėmimas. Kiekvienas žmogus turėtų pats patikrinti ir atrasti būdą, kaip padaryti savo gyvenimą kokybiškesnį. Pasiremdami jogos mokytojos Ingos Rubikienės mintimi, dar kartą linkime visiems skaitytojams pasiimti iš jogos tai, kas jiems reikalinga ir naudinga. Netikėkime aklai stereotipais – griaukime, tvirtinkime ir ieškokime savo atsakymo. 

Dėkojame Ingai Rubikienei už šiltą pokalbį ir ramybę spinduliuojančias akis.
 

© Ingos Rubikienės nuotraukos iš asmeninio archyvo

1 2
+18
+20 -2
  • Nugaros skausmas
  • Miegas
  • Sporto nauda
  • Vegetarizmas
  • Veganizmas
  • Vegetarai
  • Veganai
  • Meditacija
  • Treniruotės
  • Joga

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *