Kelios savaitės ‒ tvirtas pilvo presas! Vlados Musvydaitės treniruotė

Balandžio 24, 2015
+41
+42 -1

Atėjus pavasariui dviratininkai pumpuoja padangas, bėgikai aunasi sportinius batelius, parkuose ima skrieti riedlentės‒ atgyja ne tik gamta, bet ir visas miestas. Mankštintis visuomet sveika, bet ką daryti tiems, kurie sportą prisimena tik pavasarį? Straipsnyje rasite pilvo preso raumenų treniruotę, kuriai nesugaišite daug laiko. Pratimus galėsite atlikti namuose, o ir priemonės reikės tik vienos ‒ mankštos kilimėlio. 

Sporto medicinos gydytojas Kęstutis Linkus teigia: „Pilvo presą svarbu treniruoti vien dėl to, kad juosmens raumenų korsetas sudaro stuburą palaikančią sistemą, kuri padeda išvengti nugaros skausmų. Dažniausiai nugaros skausmus lemia būtent netreniruojami pilvo preso raumenys.“ Pasak mediko, tvirtas presas suteikia žmogui galimybę laisviau judėti. 

Trys pagrindinės pilvo preso treniruotės taisyklės 

 1. Taisyklingas kvėpavimas. Gilus ir taisyklingas kvėpavimas ‒ viena svarbiausių taisyklių, užtikrinančių pilvo preso treniruotės efektyvumą. Atliekant pilvo preso pratimą, privalu iškvėpti orą raumens susitraukimo metu, o įkvėpti ‒ raumenį atpalaiduojant.
   Taisyklingo kvėpavimo svarba sveikatai ir gerai savijautai

  „Jei, pavyzdžiui, kvėpavimą stebėsime valgydami – suvalgysime mažiau maisto, jį ilgiau kramtysime, taigi pajusime, kada pasisotinome.“

  Daugiau taisyklingo kvėpavimo privalumų rasite čia:
  Taisyklingo kvėpavimo svarba sveikatai ir gerai savijautai »

   

 2. Rytas. Atliktų tyrimų duomenys parodė, kad rytas ‒ tinkamiausias metas treniruoti pilvo preso raumenims. Treniruotis rekomenduojama dar prieš pusryčius, kai kūnas privalo gauti energijos ir ima naudoti riebalus, pagreitindamas organizmo medžiagų apykaitą. „Sporto biržos“ trenerė Vlada Musvydaitė prieš atliekant pratimus pataria išgerti stiklinę vandens, o po jos ‒ pasistiprinti įvairių grūdų košėmis.

  „Treniruočių intensyvumą kiekvienas renkasi pagal poreikius ir galimybes. Blogiausias laikas pilvo preso treniruotei ‒ prieš einant miegoti. Atlikti šiuos pratimus reikėtų bent jau tris kartus per savaitę profilaktiškai vien tam, kad gerintumėte savo kūno stabilumą“, ‒ teigia Kęstutis Linkus.
   

 3. Ištvermė ir pozityvumas. Viršutinius pilvo preso raumenis išryškinti lengviausia, o apatinius ir įstrižinius ‒ prireikia kiek daugiau kantrybės. Vaizdo įraše užfiksuota 5 min. trukmės pilvo preso raumenų treniruotė, kurią atlieka Vlada Musvydaitė. Vlada demonstruoja vieną efektyviausių apatinių pilvo raumenų ryškinimo pratimų ‒ kojų kėlimą gulint.

  „Šiai treniruotei pakaks skirti vos 5‒10 min. per dieną, o akivaizdžius rezultatus pamatysite jau po kelių savaičių. Dar viena svarbi taisyklė ‒ net ir atlikinėdami sunkiausią pratimą, nepamirškite šypsotis“, ‒ ragina Vlada. 

Dalijamės trumpa ir efektyvia, pilvo preso raumenims skirta treniruote, kurią atlieka V. Musvydaitė. Pradedam jau šiandien? 

+41
+42 -1
 • Mankšta
 • Kaulų, sąnarių, raumenų ligos
 • Sporto nauda
 • Sporto klubai
 • Raumenys

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *