Kineziterapija – efektyvus būdas pasveikti patyrus insultą

Vasario 05, 2015 | Reklama
+15
+18 -3

Kineziterapija patyrus insultą – itin svarbi

Mokymasis vaikščioti. Ligonį kuo greičiau stengiamasi pastatyti ant kojų. Iš pradžių apsiribojama stovėjimu, kad organizmas priprastų prie pasikeitusių sąlygų. Vėliau po truputį pradedama vaikščioti su vaikštynėmis, kol palaipsniui jų visiškai atsisakoma. Dažniausiai viena ligonio pėda būna nukarusi ir jis to nejaučia, todėl kineziterapeutas stengiasi jį išmokyti taisyklingos eisenos modelio. 

Moderniausi terapijos metodai. Išsivysčiusiose Vakarų šalyse naudojami ir modernesni terapijos metodai. Paprasčiausias iš jų – elektromiografija. Ant tam tikrų kūno vietų uždedami elektrodai, kurie registruoja raumenų aktyvumą. Kineziterapeutas pacientui paaiškina, kaip turėtų atrodyti normalaus judesio registracijos duomenys, ir pacientas bando atlikti būtent tokį judesį. 

Kita labai efektyvi, bet brangi gydymo priemonė – funkcinė elektros stimuliacija. Specialus prietaisas pritvirtinamas prie kūno dalies, kurios funkcija yra sutrikusi, ir elektros impulsų pagalba jis sutraukia raumenis taip, kad būtų įmanomas kuo normalesnis judesys. 

Dar vienas gydymo būdas – virtuali realybė. Žaidimų pagrindu grindžiamos realaus gyvenimo užduotys, kurios atliekamos kompiuteriu virtualioje erdvėje. Ant paciento kūno uždedami specialūs jutikliai, kurie fiksuoja judesius. Taip smegenys aktyvinamos atgaivinti nervinių ląstelių jungtis. 

Kaip susijusi reabilitacijos trukmė ir paciento motyvacija pasveikti? 

Į kineziterapeuto pareigas įeina ne tik tiesioginis darbas su pacientu, bet ir jo šeimos narių apmokymas. Išėjus iš ligoninės ar reabilitacijos centro šeimos nariai bus tie žmonės, kurie turės rūpintis ir dirbti su ligoniu. Taigi jie turi bent minimaliai išmanyti technikas, naudotas reabilitacijos procese.

Reabilitacijos trukmė priklauso nuo insulto tipo ir sunkumo. Ne visiems žmonėms pavyksta atgauti visas ar bent svarbiausias funkcijas. Nustatyta, kad pirmieji metai po insulto yra esminiai. Specialistai teigia, kad kiek funkcijų atgaunama per šį laikotarpį, maždaug tiek ir išlieka per visą reabilitacijos laiką. 

Pacientui labai patogu, kai ligoninėje ar reabilitacijos centre su juo dirba specialistas. Taip ligonis dalį atsakomybės perleidžia personalui, tačiau vienas iš pagrindinių reabilitacijos po insulto tikslų – motyvuoti pacientą dirbti savarankiškai. Paciento viešnagė reabilitacijos centre ne ilgalaikė, todėl jam prireiks didžiulio nusiteikimo, ryžto ir teigiamo požiūrio, kai jis grįš namo. Nustatyta, kad kuo labiau žmogus motyvuotas mokytis ir sveikti, tuo geresnių rezultatų jis pasiekia. 

Kur teikiamos kokybiškos kineziterapijos paslaugos? 

Įvairių tipų kineziterapijos užsiėmimus salėje ar baseine, specialias kineziterapijos procedūras nėščiajai ar po gimdymo, gydomąją mankštą treniruoklių salėje galite išbandyti Trakuose įsikūrusiame SPA ir sveikatingumo centre „Trasalis“. „Trasalio“ kineziterapeutai padeda pacientams po ligos ar patirtos traumos greičiau atsistoti ant kojų – sustiprėti, gyventi aktyvų gyvenimą; gerina paciento judamojo aparato būklę: 

  • atstato sąnarių paslankumą;
  • stiprina raumenis;
  • didelį dėmesį skiria judesių koordinacijai, laikysenai, mobilumui. 

Kaip jau minėjome, itin svarbu kineziterapiją pradėti pacientui taikyti kuo anksčiau, nes tuomet galima tikėtis geresnių gydymo rezultatų. Linkime kuo greičiau pasveikti ir sustiprėti!

1 2
+15
+18 -3
  • Reabilitacijos centrai
  • Ergoterapija
  • Insultas
  • Kineziterapija
  • Kineziterapijos nauda

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *