Nugaros skausmų galima išvengti!

Sausio 14, 2016
+15
+16 -1

Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) apatinės nugaros dalies skausmą vadina XX amžiaus visuomenės epidemija. Apatinės nugaros dalies skausmą bent kartą gyvenime yra pajutę daugiau nei 60 – 80 proc. žmonių, 2 -7 proc. iš jų šis skausmas tampa lėtiniu.

Skaičiai – iškalbingi. Tad kyla klausimas: ką daryti, kad į tuos spąstus nepakliūtume, o pakliuvę – kuo greičiau išsivaduotume? Apie tai kalbamės su GET FIT sporto akademijos profesionale trenere, kineziterapeute Santa Povilonyte.

Kokios dažniausios nugaros skausmų priežastys?

Apatinės nugaros dalies skausmo atsiradimo priežastys gali būti įvairios: psichologinės, fizinės ir socialinės. Dažniausiai šios problemos kyla dėl nutukimo, mažo fizinio aktyvumo, nuovargio, psichologinio spaudimo, sėdimo ar fizinio darbo, netaisyklingos laikysenos, vidaus organų ligų ir t.t.

Atrodo, priežasčių – begalė! Ką daryti pajutus pirmuosius skausmo požymius?

Svarbiausia nesiimti savarankiško gydymo, o kreiptis į specialistą, kuris padės išsiaiškinti nugaros skausmo priežastį ir lokalizaciją bei greičiau sumažinti atsiradusi skausmą.

Jeigu sportuojate – bent trumpam laikui reikia daryti pertrauką. Nugaros skausmai ir savarankiškai besimankštinantiems mėgėjams, kurie sveikatinimo tikslais pratimus atlieka namuose, kartais – juos atlieka netaisyklingai, taip traumuodami savo kūną.

"Dažniausiai laikysena yra individualus dalykas – tai, kas jums sukelia skausmą, gali neturėti jokios įtakos kitam žmogui."

Vadinasi, sportuoti namuose, savarankiškai, reikia itin atsargiai?

Mankštintis galima ir namuose savarankiškai, tačiau būtina laikytis visų specialisto nurodymų, išmokti taisyklingai parinkti kūno padėtis, suprasti atliekamų pratimų specifiką, kuri neleis traumuoti minkštųjų audinių ar įjungti ne tas raumenų grupes, kurias siekiama sustiprinti. Kiekvienas mes esame unikalus ir individualus, todėl siekiant dar didesnės kokybės, tikslingesnės yra individualios treniruotės su specialistu.

Vedate treniruotes „Sveika nugara“. Kokia jų nauda?

Tai grupė pratimų, kuriais siekiama sustiprinti pilvo, juosmens, sėdmenų, šlaunų ir apatinės galūnės raumenis taip, kad jie galėtų užtikrinti taisyklingą laikyseną ir juosmeninės dalies raumenų korseto kontrolę, atliekant kasdieninius judesius. Turint tvirtą juosmeninės dalies raumenyną, skausmo išvengsite kasdieninėje veikloje bei kitose sporto šakose.

Ar tam, kad jaustumeisi fiziškai sveikas, užtenka vien šių treniruočių?

Nugaros skausmo prevencijai – taip.

Riešo kanalo sindromas sutrikdo ne tik riešo, bet ir visos rankos funkciją. Sindromo priežastis – vidurinio nervo spaudimas delninėje riešo pusėje. Riešo kanalo sindromas yra šešta pagal paplitimą profesinė liga. Ji greičiausiai išsivysto dėl darbo specifikos, kai rankoms ir riešams tenka per dideli krūviai. Gydant šį sutrikimą neretai prireikia ir operacijos. Vis dėlto didelei daliai žmonių gali padėti kineziterapija.

Plačiau:

Riešo kanalo sindromas. Profesinė liga, kurios galima išvengti

Kiek kartų per savaitę reiktų sportuoti, atlikti specialius pratimus, kad skausmas pradėtų mažėti, o problema – spręstis?

Turint problemų su stuburu, tikslingus biomechaninius pratimus rekomenduojama atlikti kasdien.

Dažnai nugaros skausmais skundžiasi nėščiosios. Ar jos į šią treniruotę irgi gali ateiti?

Jokiu būdu, todėl į šitą klausimą nesiplėsiu, nes nėščiosioms yra atskiri pratimai ir skirtingai parenkamos atliekamų pratimų kūno padėtys.     

1 2
+15
+16 -1
  • Kineziterapeutas
  • Nugaros skausmas
  • Kineziterapijos nauda
  • Skausmas
  • Nugaros smegenų trauma

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *