Nugaros skausmų galima išvengti!

Sausio 14, 2016
+15
+16 -1

Ką, norint išvengti nugaros skausmų, reiktų žinoti be sporto? Ką reiktų keisti savo kasdienybėje?

Žmonės susižeidžia nugarą nelaimingo atsitikimo metu, sportuodami ar netinkamai keldami sunkius daiktus, tačiau kur kas daugiau jų jaučia nugaros skausmus dėl netaisyklingos sėdėsenos, stovėsenos ir eisenos. Dažnai kalbama apie gerą arba blogą laikyseną, tačiau nėra įrodymų, kad tam tikra padėtis gali tapti nugaros ar kaklo skausmo priežastimi. Dažniausiai laikysena yra individualus dalykas – tai, kas jums sukelia skausmą, gali neturėti jokios įtakos kitam žmogui. Nugaros pakenkimų prevencijai yra labai svarbūs stuburo stabilizavimo pratimai.

Kada sportas gali ne padėti, o kenkti?

Kai sportuojantis asmuo neadekvačiai pasirenka fizinį krūvį ar keliamą svorį ne pagal savo galimybes. Kai sportuojama nesilaikant specialisto nurodymų: parenkamos netaisyklingos kūno padėtys arba jų nesilaikoma.

Trys pagrindiniai Jūsų patarimai besiskundžiantiems nugaros skausmais.

  1. Nekentėk
  2. Kreipkis į specialistą
  3. Sportuok

Kai kurie medikai tvirtina: tai, jog nugaros stiprinimas, baseinas, važiavimas dviračiu, joga ar kabėjimas ant skersinio gali pagelbėti jaučiantiesiems nugaros skausmus – tik mitas. Kaip jūs tai vertinate?

Tai yra labai individualu, nes skausmo priežastys yra įvairios, todėl vieniems tai gali pagelbėti, o kitiems pakenkti. Pavyzdžiui, juk ne visi mokame plaukti taisyklingai, su kvėpavimu ir galvos panardinimu, kas leidžia išlaikyti visus taisyklingus stuburo linkius viso judesio metu, netraumuojant.

1 2
+15
+16 -1
  • Nugaros skausmas
  • Kineziterapijos nauda
  • Skausmas
  • Nugaros smegenų trauma
  • Kineziterapeutas

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *