Kontraceptinės tabletės. Kodėl skiriasi medikų nuomonės?

Birželio 18, 2015 | Eglė Rubinaitė
+4
+5 -1

Kontraceptinės tabletės nuolat tobulinamos, tad jų šalutinį poveikį ištirti itin sunku

Kas lemia skirtingas nuomones? 

Apie kontraceptinių tablečių patobulinimus nuolat skelbiama įvairiuose pasauliniuose medicinos naujienų portaluose, todėl medikai, norintys kuo tiksliau žinoti jų poveikį, turėtų reguliariai sekti šios srities naujienas. Paprastai labiausiai jomis domisi tie gydytojai, kurių specializacijos srityje kontraceptinės tabletės nuolat figūruoja. Taigi naujoves sekantys ginekologai ir endokrinologai, matyt, galėtų realiausiai nusakyti kontraceptinių tablečių daromą poveikį, jų žalą ir naudą. 

Tačiau kitų, mažiau su kontraceptinėmis tabletėmis susijusių sričių medikai neretai gali klysti arba žinoti tik dalį informacijos apie šių vaistų poveikį. Juk neiname regėjimo sutrikimų gydytis pas venų gydytoją, ar ne? Tad ir kontraceptikai, jų poveikis organizmui yra tik tam tikrų konkrečių sričių atstovų išmanymo sritis. Vadinasi, moterys, norėdamos gauti patikimiausią informaciją apie kontraceptines tabletes, turėtų pasitikėti ginekologų ir endokrinologų patarimais. Jeigu kyla abejonių, kalbėkitės su skirtingais tų pačių sričių gydytojais, nes jie taip pat gali turėti skirtingas pozicijas. 

Kontraceptinės tabletės – už ir prieš

Vieni gydytojai kreipia didžiulį dėmesį į tai, jog kontraceptinės tabletės gali sukelti sveikatos sutrikimų, nurodomų ir tablečių pakuotėse: sukelti trombozę, širdies priepuolius, sutrikdyti kraujotaką, sukelti vėžį, padidinti cistų susidarymo riziką ir pan. Kiti tikina, kad metas nustoti į hormonus žiūrėti kaip į nuodus – juk tai tos pačios medžiagos, kurių ir taip yra mūsų organizme, o šalutinį poveikį gali sukelti net paprasčiausi vaistai, geriami nuo skausmo ar temperatūros. Iš tiesų šalutinio poveikio rizika šiais laikais nėra tokia didelė (visą informaciją galite rasti nurodytą ant tablečių pakuotės, taip pat internete), o medikai itin vertina tablečių patikimumą saugojantis nuo nėštumo (apsauga iki 99 %). 

Populiariojoje žiniasklaidoje taip pat nuolat pasirodo informacija, smerkianti arba pateisinanti hormoninę kontracepciją. Tačiau populistinių medijų patikimumas šiais laikais itin abejotinas – nemaža dalis informacijos apie įvairius vaistus atsiranda dėl farmacininkų konkuravimo tarpusavyje, tam tikrų gamintojų suinteresuotumo. 

Na, o ką daryti moteriai, svarstančiai, kokią visgi kontracepciją pasirinkti? Tikriausiai reikėtų stengtis mąstyti savo galva ir aklai niekuo nepasitikėti. Pasitarkite su savo antrąja puse ir keliais ginekologais, įvertinkite tai, kad egzistuoja įvairios rizikos ir galimas šalutinis poveikis. Apmąsčiusi visus pliusus ir minusus, matyt, priimsite jums tinkamiausią sprendimą.

1 2
+4
+5 -1
  • Nėštumas
  • Ginekologai
  • Kontracepcija

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *