Apie kokias ligas gali įspėti pilvo skausmai?

Liepos 02, 2015 | Eglė Rubinaitė
+3
+20 -17

Pilvo ertmėje daugybę funkcijų atlieka beveik dešimt organų. Todėl nenuostabu, kad pilvo skausmai gali byloti apie įvairius sveikatos sutrikimus. Pilve savo darbą dirba žarnynas, skrandis, inkstai, kepenys, kasa, tulžies pūslė, blužnis, šlapimo pūslė, o moters organizme – dar ir ginekologinė organų sistema. Tad užėjus pilvo skausmams, reikėtų rimtai susirūpinti sveikata. Pateikiame dažniausias priežastis, dėl kurių vienoje ar kitoje vietoje gali skaudėti pilvą. 

„Jeigu visas pilvas yra sukietėjęs, kraujyje daug leukocitų, šokinėjant pilvą raižo ypač stiprus skausmas, greičiausiai tai apendicitas.“ Skrandžio skausmas. Jei jaučiate, kad dažnai raižo, skauda skrandį, reikėtų apsilankyti pas gastroenterologą. Tokio tipo skausmas gali signalizuoti apie kelių rūšių virškinimo sutrikimus ir skrandžio ligas. Gali būti, kad turite skrandžio opą arba jus vargina skrandžio uždegimas – gastritas. Taip pat skrandžio raižymo priežastis gali būti padidėjęs skrandžio rūgštingumas. Esant tokiems skausmams, paprastai taikomas nuolatinis ilgalaikis gydymas – paskiriama atitinkama mityba ir medikamentai. Dėl skrandžio skausmų būtina kreiptis į gydytojus, nes šie simptomai ne tik alina organizmą, bet gali komplikuotis į rimtesnius sveikatos sutrikimus. 

Pilvo skausmas apačioje, dešinėje. Kai skauda pilvą apačioje, dešinėje pusėje, tai gali būti apendicito, aklosios žarnos kirmėlinės ataugos uždegimo, simptomas. Vien dėl to, kad apendicitas dažniausiai būna ūmus, visada būtina
nedelsiant kreiptis į medikus. 

Paprastai apendicitas prasideda dieną – ima kilti temperatūra, prasideda pykinimas, gali pasireikšti vėmimas, viduriavimas. Vakare ima labai stipriai skaudėti pilvą. Apendicitas diagnozuojamas atliekant kraujo tyrimą, taip pat spaudant pilvą. Jeigu visas pilvas yra sukietėjęs, kraujyje daug leukocitų, šokinėjant pilvą raižo ypač stiprus skausmas, greičiausiai tai apendicitas. Jis gydomas vieną kartą ir visam gyvenimui – jokių naudingų organizmo funkcijų neatliekanti kirmėlinė aklosios žarnos atauga pašalinama chirurginiu būdu. To nepadarius laiku, apendicitas gali plyšti, pilvo ertmėje sukeldamas vidinį kraujavimą, gresiantį mirtimi. Lėtinis apendicitas pasireiškia panašiais simptomais, bet jie nebūna tokie intensyvūs.

Lėtinis apendicitas ne visada pastebimas. Tikra istorija

„Paaiškėjo, kad prieš porą mėnesių prasidėjęs kirmėlinės ataugos uždegimas iš tiesų virto lėtiniu ir labai pavojingu – apendicitas galėjo tiesiog sprogti ir laisvas skystis išsilieti į pilvo ertmę.“ 

Vilnietės Aušros istoriją rasite čia:
Lėtinis apendicitas ne visada pastebimas. Tikra istorija » 

Pilvo skausmas viršuje, dešinėje. Pilvo skausmas viršuje dešinėje arba per vidurį gali išduoti tulžies akmenligę. Ši liga vargina net ir labai jauno amžiaus žmones. Ji atsiranda dėl paveldimumo arba netinkamos mitybos. Kartais galima pragyventi ir visą gyvenimą turint tulžyje akmenį, pritaikius atitinkamą mitybą, tačiau, jeigu pacientą vargina skausmai, tuomet tulžis su akmenimis pašalinama chirurginiu būdu. 

Tulžies pūslės akmenligė ir jos sukeliami skausmai paprastai atsiranda dėl tokių mitybos įpročių, kaip gausus prieskonių, riebaus, rūkyto ar sudeginto maisto vartojimas. Greitasis maistas labai neigiamai veikia ir mūsų organizmo „filtrą“ – kepenis. Iš kepenų visi ant bulvių užsidėti prieskoniai perfiltruojami ir nusėda tulžyje. Joje ir formuojasi akmenys. Tad norint išvengti šių sveikatos problemų ir pilvo skausmų, vertėtų maitintis vartojant kuo mažiau druskos ir prieskonių. 

Skausmas pilvo apačioje. Kartais pilvo apačioje stiprėjantis skausmas, primenantis menstruacijų skausmus ar tokį, kuris atsiranda esant virškinimo sutrikimams ir užkietėjusiems viduriams, gali pranešti apie šlapimo pūslės uždegimą. Juo paprastai suserga žmonės, turintys nusilpusį imunitetą. Šlapimo pūslės uždegimas ima reikštis peršalus, ypatingai sušalus, sušlapus kojas, pėdas. 

Pirmieji simptomai dažniausiai yra dažnas šlapinimasis, noras šlapintis, tačiau negalėjimas to padaryti, skausmas šlapinantis. Vėliau, uždegimui ėmus plisti, ima skaudėti pilvo apačią – šlapimo pūslę. Negydomas uždegimas gali išsivystyti į pavojingą susirgimą – šlapimo takų uždegimą, taip pat inkstų uždegimą. Pastarasis gali komplikuotis į dar pavojingesnes ligas. Tad pajutus šlapimo pūslės uždegimo simptomus, reikia jį nedelsiant gydyti. 

Paprastai uždegimas gydomas geriant meškauogių, gervuogių, spanguolių ir kt. šlapimo organų sistemą dezinfekuojančias arbatas, sureguliuojant mitybą (atsisakant alkoholio, gazuotų gėrimų, kepto, marinuoto maisto), gulint šiltoje vonioje. Jeigu uždegimas nepraeina, pilvo skausmai ir kiti simptomai tebesitęsia, būtina kreiptis į medikus ir ieškoti rimtesnės pagalbos. 

Pasireiškus bet kurios rūšies pilvo skausmams, geriau jų neignoruokite. Juk pilve kiekvieną sekundę vyksta tiek daug svarbių veiksmų, o jų sutrikdymas atsiliepia ir visai organizmo sveikatai. Likite sveiki!

+3
+20 -17
  • Skrandžio opa
  • Apendicitas
  • Tulžies pūslės ligos
  • Tulžies pūslės akmenligė
  • Skrandžio uždegimas
  • Tulžies pūslės uždegimas
  • Vidaus ligų gydytojai
  • Gastritas
  • Gastroenterologai
  • Šlapimo pūslės uždegimas
  • Dvylikapirštės žarnos opaligė
  • Cistitas
  • Viršutinės dalies pilvo skausmas
  • Gastroezofaginis refliuksas
  • Apatinės pilvo dalies skausmas
  • Opaligė
  • Skrandžio ir žarnyno ligos
  • Skrandžio rūgštingumas
  • Skrandžio vėžys

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *