Maistas, kurio negalima valgyti katėms

Vasario 27, 2015 | Aurika Kolpakovaitė
+33
+43 -10

Apsinuodijo katė ir nežinote, ką daryti?Katė suvalgė nerekomenduojamo maisto – ką daryti? 

Jeigu įtariate, kad jūsų katė galėjo suvalgyti netinkamo maisto, kuo skubiau kreipkitės į veterinarą. Jeigu įmanoma nustatyti, kokį kiekį maisto ji suvalgė, būtinai tai padarykite, nes ši informacija gali padėti veterinarui. Daugeliu atveju maži kiekiai čia paminėto maisto gali ir nesukelti didelių negalavimų, tačiau niekada negali žinoti, kaip sureaguos konkretaus augintinio organizmas. 

Katės gydymas. Gydymą paskiria jūsų augintinę apžiūrėjęs veterinaras. Paprastai gydymas trunka tol, kol dingsta apsinuodijimo maistu simptomai. Tai gali vykti ir ligoninėje, ir namuose, priklausomai nuo situacijos ir katės būklės. 

Nerekomenduojamų maisto produktų katėms sąrašas sudarytas, tačiau tai nereiškia, kad jis baigtinis. Kiekvienas organizmas – individualus ir į viską reaguoja skirtingai. Stebėkite savo katę, domėkitės jos mityba ir priežiūra, konsultuokitės su veterinaru. Geriausia prevencija nuo apsinuodijimo – maistą laikyti sandariai supakuotą ir saugiai padėtą, kad smalsuolė katė negalėtų be jūsų žinios jo paragauti. 

Jei visgi davėte katei kokio nors jums įprasto skanėsto, geriau nepalikite ilgam katės vienos. Būdami šalia, pasireiškus pirmiesiems apsinuodijimo simptomams, galėsite išgelbėti savo augintinę. Nors kartais ir labai norisi palepinti mažąjį draugą, pasirinkite tą maistą, kuris nepakenks jūsų katės sveikatai.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
+33
+43 -10
  • Veterinarijos klinikos
  • Katės
  • Kačių mityba

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *