Masažo rūšys ir jų nauda

Sausio 24, 2014 | Justė Latauskienė
+8
+8 -0

Karštų akmenų masažas

Aromaterapinis masažas

Aromaterapinio masažo metu naudojami eteriniai aliejai ar kitos kvapnios medžiagos. Masažo tikslas – gydyti ir padėti žmogui ne tik prisilietimu, bet ir kvapu. Malonūs kvapai gali raminti arba stimuliuoti. Ši masažo rūšis puikiai tinka tiems, kurie nori masažo metu atsipalaiduoti ir pasilepinti.

Aromaterapinį masažą nesunku atlikti mylimam žmogui ir namuose, tik reikia pasirinkti patinkantį kvapnaus aliejaus kvapą, kuris nei vienam masažo dalyviui nesukeltų alerginių reakcijų.

Karštų akmenų masažas

„Masažistas akmenis gali švelniai paspausti, judinti ir vėl pašildyti. Karštų akmenų masažas laikomas vienu švelniausių.“ Šio masažo metu specialūs akmenys pašildomi ir dedami ant nuogo arba pridengto kūno. Masažistas akmenis gali švelniai paspausti, judinti ir vėl pašildyti. Karštų akmenų masažas laikomas vienu švelniausių. Jo metu jaučiamas lengvas spaudimas ir sklindanti šiluma atkreipia žmogaus dėmesį į savo kūną, padeda išlaikyti dvasios ir kūno harmoniją.

Karštų akmenų masažą galima atlikti ir namuose, įsigijus specialių akmenų ir jų šildymo įrangos rinkinį ar pačiam radus ir išvalius tinkamus masažui akmenis. Atliekant karštų akmenų masažą būtina sekti akmenų temperatūrą, nes jais galima nusideginti.

Refleksinis masažas

Refleksinio masažo metu stimuliuojami tam tikri taškai paduose ir delnuose. Stimuliuojami taškai siejami su atitinkamomis kūno dalimis ar organų sistemomis. Refleksinio masažo nauda nėra moksliškai įrodyta, bet net ir mėgėjiškas pėdų ir rankų masažas yra malonus ir gerina emocinę būklę. Šiuo masažu galima slopinti skausmą, spartinti gijimą.

Refleksinis masažas gali būti atliekamas tiek rankomis, tiek specialiais masažuokliais ne tik įprastoje aplinkoje, bet ir vandens vonelėse.

Kartais žmonės masažą pasirenka ne pagal rūšį, o pagal masažą atliekantį specialistą. Toks pasirinkimas visiškai natūralus, nes žmogaus (o ne prietaiso) atliekamas masažas ne tik gerina fizinę savijautą, bet ir džiugina, padeda atsipalaiduoti. Namuose atliktas artimo žmogaus švelnus masažas gali gerinti sveikatą ar būti malonus ne ką mažiau nei atliekamas kvalifikuoto specialisto.

Taip pat skaitykite:
Tailandietiškas masažas – malonus būdas pasirūpinti sveikata »
Masažas – puikus būdas nuraminti savo kūdikį »
Joga – mitai ir faktai. Pokalbis su jogos mokytoja Inga Rubikiene »

1 2
+8
+8 -0
  • Giluminis masažas
  • Rytietiškas masažas
  • Kraujotakos gerinimas
  • Masažo salonai
  • Nugaros skausmas
  • Masažas
  • Masažo nauda
  • Klasikinis masažas

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *